FRANKE Telescopic - FTC 632L BK Wrocław

4,67
2 opinie

Sposoby odprowadzania oparówObieg otwartyPraca w obiegu otwartym – po przefiltrowaniu tłuszczu zapachy są usuwane z pomieszczenia na zewnątrz przez kanał wentylacyjny.Obieg zamknięty (recyrkulacja)Praca w obiegu zamkniętym – po przefiltrowaniu tłuszczu powietrze zostaje oczyszczone z zapachów …

od 359 Najbliżej: 0,7 km

Liczba ofert: 12

Oferta sklepu

Opis

Sposoby odprowadzania oparów

Obieg otwarty

Praca w obiegu otwartym – po przefiltrowaniu tłuszczu zapachy są usuwane z pomieszczenia na zewnątrz przez kanał wentylacyjny.

Obieg zamknięty (recyrkulacja)

Praca w obiegu zamkniętym – po przefiltrowaniu tłuszczu powietrze zostaje oczyszczone z zapachów gotowania dzięki filtrom z węgla aktywnego i czyste powraca do kuchni.

Okap warto podłączyć do kanału wentylacyjnego zawsze, gdy jest to możliwe. Tego typu rozwiązanie jest:

1. Bardziej wydajne – rozwiązuje problem odprowadzenia zapachu.

2. Bezpieczniejsze – odprowadzanie powietrza z kuchni na zewnątrz automatycznie wprowadza czyste powietrze do pomieszczenia, co jest szczególnie zalecane przy użytkowaniu kuchenek gazowych.

3. Cichsze – praca okapu w obiegu zamkniętym jest głośniejsza.

4. Tańsze – brak konieczności zakupu i wymiany filtrów węglowych.

Przystosowanie okapu do pracy w obiegu otwartym jest proste. Wystarczy go podłączyć do wolnego kanału wentylacyjnego.

Jak wybrać właściwy okap?

Wydajność

Okapy FRANKE w zależności od modelu mają wydajność dochodzącą nawet do 900 m3/h. Urządzenie niezależnie od mocy powinno przefiltrować całe powietrze w kuchni od 6 do 10 razy w ciągu godziny. Należy pamiętać, że sześciokrotne przefiltrowanie to absolutne minimum. Żeby oszacować moc okapu, wystarczy skorzystać ze wzoru: WYDAJNOŚĆ = X × Y × Z × 10, gdzie X, Y, Z oznaczają wymiary kuchni (patrz rysunek), a liczba 10 oznacza dziesięciokrotną wymianę całego powietrza w kuchni.

W przypadku kuchni połączonej z jadalnią lub salonem w obliczeniach należy uwzględnić łączną kubaturę obu pomieszczeń lub zastosować okap o możliwie jak największej wydajności.

Projektując kuchnię i położenie okapu, należy pamiętać, że właściwą efektywność można uzyskać wyłącznie przez optymalne zaprojektowanie systemu rur odprowadzających powietrze. Przy wydajności ponad 450 m3/h FRANKE zaleca stosowanie przewodów rurowych.

Głośność

Komfortowy okap to urządzenie, które intensywnie pracuje w kuchni, emitując hałas nie większy niż 55 dB.

Wybór szerokości okapu i montaż

Szerokość płyty grzewczej nie powinna być większa niż szerokość okapu. Jeżeli płyta ma 70 cm, powinni Państwo wybrać okap 90 cm. Powyższa zasada nie dotyczy niektórych modeli okapów dekoracyjnych. W ich przypadku należy sprawdzić informacje zawarte w instrukcji obsługi.

Wysokość montażu

Żeby zapewnić efektywność pochłaniania i bezpieczeństwo użytkowania, zalecamy montaż okapu nad płytami grzewczymi: płyty indukcyjne – minimalna odległość 50 cm, płyty gazowe – minimalna odległość 65 cm.

Specyfikacja

Dane podstawowe

Producent
  • Franke
Typ okapu
  • Teleskopowy
Kolor
  • Czarny
Funkcje
  • Wyciąg
  • Pochłaniacz
Sterowanie
  • Mechaniczne
Rodzaj oświetlenia
  • LED
Szerokość
  • do 50 cm
Klasa energetyczna
  • D

Opinie FRANKE Telescopic - FTC 632L BK Wrocław

Ocena ogólna
4,67 na podstawie 2 opinie