Emotiva BasX TA1 Wołów

Emotiva BasX TA1 oferuje brzmienie, którego zwykle można się spodziewać po urządzeniach kosztujących kilka razy więcej. Emotiva BasX TA1 Wzmacniacz zintegrowany Emotiva BasX TA1 oferuje brzmienie, którego zwykle można się spodziewać po urządzeniach kosztujących kilka razy więcej. W przeciwieństwie …

od 3 000 Najbliżej: 31 km

Liczba ofert: 1

Oferta sklepu

Opis

Emotiva BasX TA1 oferuje brzmienie, którego zwykle można się spodziewać po urządzeniach kosztujących kilka razy więcej. Emotiva BasX TA1 Wzmacniacz zintegrowany Emotiva BasX TA1 oferuje brzmienie, którego zwykle można się spodziewać po urządzeniach kosztujących kilka razy więcej. W przeciwieństwie do wielu dzisiejszych komponentów audio z tego segmentu cenowego, TA1 zbudowane jest zgodnie z najwyższymi audiofilskimi standardami prowadzącymi do brzmienia najwyższej klasy. Zadziwiająco niski poziom szumów i zniekształceń oraz szerokie pasmo przenoszenia pozwalają podkreślić wszystkie zalety dzisiejszych źródeł Hi-Res. Podawana przez nas moc wzmacniacza nie powinna nikogo zmylić. Zamiast nie nadających się do poważnych zastosowań układów wzmacniających [które można znaleźć w wielu niedrogich amplitunerach] zastosowaliśmy tu prawdziwy, zbudowany z elementów dyskretnych, wzmacniacz zdolny do napędzenia praktycznie wszystkich dostępnych na rynku kolumn. Tak, jak i inne wzmacniacze Emotiva, pracuje doskonale z obciążeniem 8 i 4 Ohm. Dane techniczne: Kategoria: Wzmacniacz zintegrowany Liczba kanałów: 2 Wejścia: Liniowe - 2 pary stereo RCA, Gramofonowe MC/MM - 1 para stereo RCA, Antenowe dla tunera FM, Cyfrowe SPDIF RCA 24/192, Cyfrowe SPDIF optyczne 24/192, Cyfrowe USB 24/192, Bezprzewodowe Bluetooth 5 [AptX HD, AAC] Wyjścia: Terminale głośnikowe, pozłacane, Słuchawkowe stereo na panelu frontowym, Analogowe niezbalansowane - 1 para stereo RCA, Analogowe niezbalansowane - 1 mono RCA dla subwoofera, z filtrem dolnoprzepustowym L-R 12dB/oktawę 90Hz, Analogowe niezbalansowane - 1 para stereo RCA z filtrem górnoprzepustowym L-R 12dB/oktawę 90Hz Moc na kanał [2 kanały aktywne]: 60W/8Ohm, 100W/4Ohm Pasmo przenoszenia: 20Hz – 20kHz +/-0.15dB Sygnał/szum: 116dB THD + N: Trigger: Wyjście 12VDC Rozmiary [S/G/W]: 43,2 x 31,8 x 6,7 cm Ciężar bez opakowania: 6,8 kg

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Marka
  • Emotiva
Kolor
  • Czarny
Model
  • TA-1

Opinie Emotiva BasX TA1 Wołów

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
5 na podstawie 14 opinii
  • l...3
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Wzmacniacz ładnie zapakowany, trochę mnie zaskoczyło że nie ma przewodu zasilającego z europejską wtyczką i musiałem użyć swojego. U mnie pod wzmacniacz podpięte są kolumny Klipach to 280f, wiadomo też że wiele zależy od źródła dźwięku a jako źródło mam Arylic S50 Pro. Byłem pełen obaw jak taki zestaw ze sobą współgra, można rzec że nie jest to nawet wysoka półka sprzętu, kable też mam zwykłe, ale dźwięk miło mnie zaskoczył. Tym bardziej że mieszkam w bloku, kolumny stoją w pokoju 18 m² a akustyka pomieszczenia jest słaba. Teraz słyszę dźwięki które na poprzednim wzmacniaczu gdzieś ginęły, sporo szczegółów, góra taka jak lubię nie za mało a i w uszy nie kłuje, bass potrafi nisko zejść. Oczywiście jest regulacja tonów wedle swoich upodobań. Wspomnę że muzyki słucham ze Spotify gdzie jakość utworów jest różna co wyraźnie słychać. Wzmacniacz kupiłem można powiedzieć w ciemno bo bez odsłuchu ale jestem zadowolony i polecam. Lubię minimalizm i podoba mi się prostota sprzętu.
    • pilot
    • wygląd
    • wygoda używania
  • Paweł
    5
    Mój pierwszy wzmacniacz Pioneer SX-S30 DAB grał, ale to było rozwiązanie tymczasowe. Przyszedł w końcu czas na zmiany i uzyskanie pożądanej konstrukcji z wymaganym przeze mnie wejściem USB-B. Zakładany budżet to ok. 5 tyś. Będąc w salonie MDB Audio we Wrocławiu postawiono mi 3 klocki do porównania: Musical Fidelity M3si, Cambridge Audio CXA81 oraz Emotiva BasX TA1. Nastawiałem się od samego początku na Cambridge'a, ponieważ był bardzo popularny i miał dobre recenzje. Jednak odsłuchy szybko zweryfikowały ostateczny wybór. Musical Fidelity M3si zdecydowanie zagrał najlepiej, ale przekraczał zakładany budżet. Natomiast Cambridge i Emotiva zagrały podobnie. Różnice nie były duże, wręcz subtelne, ale słyszalne. Nie można powiedzieć, że któryś grał lepiej lub gorzej, po prostu inaczej. W porównaniu do Pioneera dzwięk z obu klocków był pełniejszy, czuć było większą chęć do grania. W związku z tym, że żaden z nich zdecydowanie nie wygrał jeśli chodzi o jakość dzwięku zdecydowały inne względy. Wygrać mogła tylko Emotiva BasX TA1. Przy podobnej jakości dźwięku co Cambridge Audio CXA81, była o ponad 2000 zł tańsza! Po drugie posiada regulację tonów niskich i wysokich na czym mi też zależało, a czego Cambridge nie ma. Zostało na dobre przewody i świętowanie nowego klocka :) Nie jest to hi-end, ale w zupełności wystarcza do do codziennych zastosowań i nie rujnuje budżetu. Czegoś takiego szukałem :)
    • jakość dźwięku
  • Bartosz
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Nie mozna napisac za duzo o tym urzadzeniu. Po prostu - kolejny produkt konsekwentnej filozofii Emotivy: dostarczyc w rozsadnej cenie mozliwie solidny sprzet. Dwa aspekty: bardzo trudno osiagalna dla konkurencji w tej cenie kultura brzmienia. High-end to nie jest, jednak wzmacniacz jest mocny, spojny, ladnie separuje dzwieki, dostarcza przyzwoita stereofonie, jest uniwersalny, radzi sobie zarowno z ciezkim rockiem, muzyka elektroniczna, jak i skladami kameralnymi. Nie sybilizuje na wbudowanym DAC. Radzi sobie z mniej efektywnymi kolumnami. Drugi - bogaty zestaw dodatkow. Radio, wbudowany DAC, BT, wejscie phono z mozliwoscia wyboru MM/MC. Wszystko w jednym. Dodatkowo mozliwosc podlaczenia subwoofera. Wszystko w jednym, relatywnie niedrogim pudelku. Przemyslane, solidne urzadzenie.
  • Jarosław
    5
    Emotiva TA1 zaskoczyła mnie swoją realną mocą i taką radością grania. Używam jej z kolumnami Quadral Chromium 8. Wzmacniacz z wyglądu jest niepozorny, ale mi akurat pasuje mi ta prostota. Fajnie jak by były podwójne złącza głośnikowe i jakiś port USB pod pendrive do słuchania muzyki z plików, ale nie można wymagać wszystkiego. Natomiast jeśli chodzi o dźwięk, czyli to co najważniejsze to nie mam żadnych zastrzeżeń.
    • jakość dźwięku
    • pilot
  • bbbbb29
    5
    Witam, długo szukałem wzmacniacza stereo, który po pierwsze nie zrujnuje mojego budżetu, a po drugie odmieni nieco moje kino domowe w kwestii stereo ale też jako końcówka. Kolumny Klipsch RP-260F. Testowałem kilka różnych wzmacniaczy, począwszy od Tagi, Cyrus, Magnat 780, po nawet Sabaj a30a. Emotiva w moim przypadku wypadła najlepiej.
    • jakość dźwięku
    • pilot
    • wygląd
    • wygoda używania