Wspomnienia gracza giełdowego. Warszawa

4,81
21 opinii

Wspomnienia gracza giełdowego to fabularyzowana biografia jednego z najbardziej znanych spekulantów wszech czasów -Jesse Livermoore'a. Jesse Livermoore działał na rynkach akcji i towarów na początku dwudziestego wieku. Zarabiał i tracił fortuny. W ciągu jednego miesiaca zarobił dziesięć milionów …

od 84,53 Najbliżej: 0,4 km

Liczba ofert: 7

Oferta sklepu

Opis

Wspomnienia gracza giełdowego to fabularyzowana biografia jednego z najbardziej znanych spekulantów wszech czasów -Jesse Livermoore'a. Jesse Livermoore działał na rynkach akcji i towarów na początku dwudziestego wieku. Zarabiał i tracił fortuny. W ciągu jednego miesiaca zarobił dziesięć milionów dolarów, co na owe czasy było sumą astronomiczną. Jego koncepcje spekulacji na giełdzie były inspiracją dla kolejnych pokoleń graczy giełdowych i mimo upływu lat nie straciły na wartości. Co więcej wiele elementów opisywanych w książce zaskakuje świeżością.

Najnowsze wydanie zostało wzbogacone o liczne komentarze Jona Markmana, który przybliża atmosferę tamtych czasów, dzięki wycinkom prasowym, opisom najważniejszych postaci (min. Bernard Baruch, Jay Gould, James Fisk jr.) , tła historycznego. Powoduje to, że mamy do czynienia z zupełnie nową książką.

Fragment przedmowy Johna Tudor Jonesa:

Czytałem tę książkę niezliczoną ilość razy, za każdym razem odkrywając w niej coś nowego. Podczas którejś lektury na jednej z początkowych stron dotarło do mnie, że bohater prowadzi dziennik w celu ?określenia (prawdopodobnego) ruchu cen oraz jako ?zapisu własnych sukcesów i porażek". Przez niemal trzydzieści lat robiłem dokładnie to samo z wielkim, niemal religijnym zaangażowaniem, myśląc, że to mój autorski pomysł. Przez lata zapomniałem, że ta genialna koncepcja będąca integralną częścią mojej działalności nie należała do mnie. Właśnie dlatego "Wspomnienia... " mają dla mnie tak wielkie znaczenie i uważam, że każdy kto działalność na giełdzie chce traktować profesjonalnie powinien je czytać i analizować. To podręcznik spekulacji. Wręczam jej egzemplarz każdemu nowozatrudnianemu traderowi, bez względu na to czy ma już doświadczenie na rynkach czy nie. Nieustannie mam nadzieję odnaleźć nowego Jesse Livermore'a.

O autorach:

EDWIN LEFEVRE - w wieku dziewiętnastu lat został dziennikarzem. Opublikował osiem książek, z których największą popularnością cieszyły się "Wspomnienia gracza giełdowego", które po raz pierwszy ukazały się w 1922 roku w Saturday Evening Post.

JON D. MARKMAN - wielokrotnie nagradzany dziennikarz, analityk rynków i zarządzajacy funduszami.

Recenzje:

Tomasz Hońdo, Gazeta Giełdy Parkiet (28.01.2012):

Na ile życie człowieka, który triumfy święcił jakieś 80 lat temu, jest w ogóle warte uwagi współczesnych inwestorów, a nie tylko pasjonatów historii? Mimo wszelkich specyficznych dla owej epoki niuansów, lektura książki szybko pozwala odnieść nieodparte wrażenie, że mimo postępów technologicznych i innych regulacji prawnych giełdowa rzeczywistość nie zmieniła się tak bardzo przez owe dziesięciolecia. Dobrze widać to zwłaszcza obecnie, kiedy inwestorzy mają za sobą całą serię baniek spekulacyjnych i następujących po nich krachów. To realia w pewnym stopniu zbliżone do tych z lat 20. i 30. ubiegłego wieku, kiedy po wielkiej hossie i prospericie nadszedł wielki kryzys. Postać Livermore'a jest tym bardziej interesująca, że to właśnie w czasach ówczesnych kryzysów święcił on największe triumfy. Uchodził za mistrza krótkiej sprzedaży, perfekcyjnie wykorzystując gwałtowne trendy spadkowe, które wielu innych graczy doprowadzały do bankructwa. Niektórzy wręcz obwiniali go o wywoływanie kryzysów (co oczywiście było typowym szukaniem kozła ofiarnego, nieobcym dla współczesnych polityków, którzy często upatrują w spekulantach przyczyny wszelkich nieszczęść).[...]

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Autor
 • Lefevre Edwin, Markman Jon
Wydawnictwo
 • Linia
Okładka
 • Miękka
Rok wydania
 • 2015
Ilość stron
 • 425
ISBN
 • 9788363000813

Opinie Wspomnienia gracza giełdowego. Warszawa

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
4,81 na podstawie 21 opinii
 • d...5
  5
  Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
  Super książka
  • akcja
  • fabuła
  • jakość wydania
 • h...a
  5
  Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
  dobra
  • akcja
  • fabuła
  • jakość wydania
 • Użytkownik Ceneo
  5
  Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
 • m...3
  5
  Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
  5/5
  • jakość wydania
 • m...8
  4,5
  Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.