Zdjęcie Siemens WM12Y890PL - Warszawa

Siemens WM12Y890PL Warszawa

SIEMENS – założyciel marki Werner von Siemens był wynalazcą, którego w jednym szeregu stawia dziś w Thomasem Edisonem i Nicola Teslą. Od ponad 150 lat marka Siemens kojarzy się z najnowszą technologią. Urządzenia AGD Siemensa należą do najwyższej światowej ligi. Pralki iSensoric są prawdziwie …

Ostatnia znana cena: 3852,99 zł Najbliżej: brak

Liczba ofert: 0

Podobne produkty nowe i używane

Opis

SIEMENS – założyciel marki Werner von Siemens był wynalazcą, którego w jednym szeregu stawia dziś w Thomasem Edisonem i Nicola Teslą. Od ponad 150 lat marka Siemens kojarzy się z najnowszą technologią. Urządzenia AGD Siemensa należą do najwyższej światowej ligi. Pralki iSensoric są prawdziwie automatyczne i wiele czynności wykonują same, zachowując przy tym wyjątkową precyzję.

iSensoric – tylko na pierwszy rzut oka wszystkie pralki są takie same. Najlepsze z nich różnią się technologią, która kryje się w ich wnętrzu. Urządzenia Siemens posiadają liczne sensory, które bez Twojego udziału same zarządzają parametrami prania. Ten koncept nazwaliśmy: iSensoric.

Ponieważ nasi najlepsi inżynierowie dbają o technologię, nasi klienci nie muszą martwić się o nic więcej – rezultaty prania zawsze są perfekcyjne.

A+++ najwyższa klasa efektywności energetycznej – od lat naszym celem jest być liderem w produkcji urządzeń energooszczędnych. Od 2014 roku wszystkie nasze pralki w katalogu mają jedną wspólną klasę: A+++. Nasi klienci mają pewność, że bez względu na to, którą pralkę Siemens wybiorą, zawsze kupią pralkę najbardziej efektywną energetycznie.

i-Dos – to cały system prania, który zbiera informacje z pozostałych sensorów i na tej podstawie sam dozuje płyny (do prania i płukania) z precyzją do 1 ml. Do pralki i-Dos trzeba tylko wrzucić pranie i wybrać odpowiedni program – resztą urządzenie zajmie się samo.

W szufladzie na proszki znajdują się dwie komory, które uzupełnia się płynami (np. do prania i płukania). Z tych komór pralka automatycznie i precyzyjnie pobiera potrzebne ilości tych środków. Jeśli jednak kiedyś zechcesz użyć innych płynów, lub proszku, niż te które masz w zbiornikach – wciąż masz możliwość użycia trzeciej „wolnej” komory. Jeśli np. nie używasz płynu do płukania, do zbiorników możesz nalać płynu do prania białego i do ubrań kolorowych – tak jak Ci wygodniej.

loadSensorPlus – to jeden z najważniejszych sensorów Siemensa i w katalogu od 2014 roku posiadają go nasze wszystkie pralki. Sensor z precyzją do 30-35 g rozpoznaje wagę załadunku i pobiera tyle wody ile potrzeba.

Zwykłe pralki posiadają tzw. automatykę wagową, która rozpoznaje tylko dwa poziomy załadunku (mniej i więcej niż połowa). W pralkach o maksymalnym załadunku 8-9 kg to poważna sprawa, bo do prania o wadze np. 5 kg zwykłe pralki pobierają tyle wody, ile potrzeba do 8-9kg czyli o wiele za dużo. Ponieważ testy do etykiet energetycznych przeprowadza się tylko na równej połowie i równym pełnym załadunku – nasi konkurenci nie przywiązują do tego wagi. Skoro czegoś nie widać – „po co instalować droższe sensory?”

Dla konstruktorów Siemensa to bardzo ważne, żeby nie oszczędzać na technologii. Wiemy, że czasem trzeba uprać tylko kilka koszulek – wtedy pralka pobierze dokładnie tyle wody ile potrzeba. Nasi klienci wybierają pralki o najlepszych pramateriach. Dzięki loadSensorPlus możesz mieć pralkę o największym maksymalnym załadunku, która i tak precyzyjnie rozpozna wagę prania.

aquaSensor – ten czujnik wysyła wiązkę podczerwieni, która skanuje wodę w bębnie pralki. Jeśli coś stanie na przeszkodzie światłu (np. resztki brudu lub płynu do płukania) wtedy pralka automatycznie intensyfikuje pranie a nawet sama powtarza płukanie (maksymalnie do trzech razy).

flowSensor – ten czujnik z precyzją do 5 ml pobiera wodę potrzebną do prania. Specjalna turbina umieszczona przy wlocie wody dokładnie odmierzy każdą kroplę i nigdy niczego nie zmarnuje.

Dlaczego to takie ważne? Ciśnienie wody w kranie bywa różne w zależności od pory dnia lub piętra w bloku. Zwykłe pralki dostosowane są do najmniejszego możliwego dopuszczalnego ciśnienia – dlatego, kiedy ono wzrasta do pralki dostaje się więcej wody niż potrzeba do prania.

Dzięki turbinie, która obraca się zliczając ilość pobranej wody pralki Siemens dokładnie wiedzą ile wody jest w środku. Ten sensor w połączeniu z loadSensorPlus, który precyzyjnie rozpoznaje wagę załadunku, daje pewność, że pralki Siemens używają tylko tyle wody ile naprawdę potrzeba.

Kombinację tych dwóch sensorów nazywamy waterExpert, bo nasi inżynierowie są prawdziwymi ekspertami w kwestii efektywnego zużycia wody.

3DSensor – specjalny magnetyczny dysk jest przymocowany do obudowy pralki. Drugi podobny trzyma się obudowy bębna. Jeśli w trakcie prania lub wirowania bęben zacznie „skakać” – ten czujnik to rozpozna, zwolni obroty i przemiesza pranie raz jeszcze w jedną lub drugą stronę tak żeby ułożyć jest na nowo. Dzięki temu pralka działa bardzo cicho i stabilnie.

Pojemny i delikatny bęben 9 kg – do pralek Siemens zmieścisz nawet do 8 kg bawełny. Natomiast kiedy będziesz prać delikatne tkaniny z pewnością docenisz delikatną konstrukcję bębna, która jest dla nich zupełnie bezpieczna. Możesz prać dużo i mocno, lub mniej i delikatnie, pralki Siemens potrafią i jedno i drugie.

Efektywne wykorzystanie wody i energii – cenimy lojalność, jaką obdarzają nas klienci. Wiemy, że z marką Siemens wiążą się na lata. Wiemy jak ważne jest efektywne wykorzystanie wody i energii. Nasze pralki wykorzystują każdą kroplę wody. Z jednej strony pozwalają prać naprawdę duże załadunki, ale przy tym nie marnują ani cennej wody, ani prądu. Przekonaj się i porównaj roczne zużycie wody i prądu z etykiety energetycznej pralek Siemens z innymi pralkami – nawet tymi o mniejszym załadunku (np. 7 lub 6 kg).

Suszarki Siemens -pranie trzeba wysuszyć, a najlepszym znanym sposobem jest suszenie ich w suszarce kondensacyjnej. Suszarki Siemens co roku wygrywają europejskie testy jakości: np. w Niemczech nasze urządzenia zdobywały pierwsze miejsce trzy lata z rzędu (2011-2013). Jeśli nie masz miejsca by ustawić suszarkę obok pralki – skorzystaj z łącznika i postaw jedno urządzenie na drugim.

W Polsce niestety mało osób ma w domu suszarkę, ale nasi klienci, którzy zaufali urządzeniom Siemens są bardzo zadowoleni. Jeśli kupujesz pralkę, warto zastanowić się także nad suszarką także wyposażoną w technologię iSensoric.

Persil – klienci często pytają jakie płyny i proszki do prania rekomendujemy. W naszym berlińskim centrum badań i rozwoju używamy środków Persil. Testujemy proszki, żele i kapsułki – zawsze uzyskując świetne rezultaty. Persil do białych tkanin nadaje im olśniewającą biel i spiera wyjątkowo uporczywe plamy. Persil do kolorów ma dodatkowo inhibitory, które utrwalają kolory naszych ubrań. Delikatny skład zapobiega mechaceniu się tkanin. Warianty Persil Sensitive są łagodne nawet do delikatnej skóry niemowlaków – świetnie spisują się w programie AntyAlergia. Persil Sensitive tak samo jak wszystkie pralki Siemens posiada certyfikat ECARF.

Silan – Do płukania polecamy koncentraty marki Silan. Szeroka gama płynów dodaje świeżości i miękkość tkaninom bez względu na wybór programu. Nowe warianty Silan Sensitive uzyskały rekomendację Europejskiej Fundacji Badań nad Alergiami i tytuł produktu przyjaznego alergikom. Płyny z serii Sensitive, tak jak pralki Siemens posiadają znak ECARF. To szczególnie istotne przy praniu w programie AntyAlergia. Dlatego, kiedy nasi klienci pytają o rekomendację, z czystym sumieniem polecamy tę markę. Produktów firmy Henkel używamy od lat w naszym berlińskim centrum badań i rozwoju.

Perwoll – Do prania tkanin delikatnych, wymagających szczególnej pielęgnacji rekomendujemy płyn Perwoll. Zapewnia ochronę tkanin, dba i odświeża kolory tkanin. Płyny Perwoll, dzięki formule z Efektem Odnowy sprawiają, że ubrania wyglądają jak nowe, nawet po wielu praniach. Dostępne są w 5 wariantach i każdy służy do innego typu odzieży. Piorąc z płynem Perwoll, warto też pamiętać o zastosowaniu specjalnych programów do tkanin delikatnych i nie przeładowywać bębna.

Służymy pomocą – sieć serwisów Siemens obejmuje swoim zasięgiem cała Polskę, a kiedy wzywasz technika, nie musisz martwic się jak dowieźć pralkę do serwisu, to on przyjedzie do Ciebie. Serwis Siemens co roku otrzymuje znak Jakości Obsługi, dla nas szczególnie ważny, ponieważ przyznają go w głosowaniu nasi klienci. Nawet nasze urządzenia mogą się zepsuć, choć zdarza sie to rzadko. Dlatego dbamy, by jakość napraw była równie wysoka, co jakość pralek. Technicy serwisu proszą naszych Klientów o wypełnienie ankiety satysfakcji, które z całej Europy wysyła się do instytutu badawczego MIFM w Monachium. Tam co roku opracowywane są wyniki. W 2013 roku w Polsce, mimo naprawy zepsutego urządzenia*:

• aż 89% Klientów poleciłoby zakup naszych urządzeń;
• aż 88,6% było zadowolonych z obsługi w serwisie.

Większość drobnych usterek udaje sie rozwiązać samemu w domu, po krótkim instruktażu technika. Dlatego uruchomiliśmy całodobowa infolinie, czynna siedem dni w tygodniu: 801-191-534. Pod tym numerem można tez zamówić wizytę technika w domu czy kupić akcesoria do naszych urządzeń, które wysyłamy do domu. Od grudnia 2013 roku działa również sklep internetowy. Oferta on-line to cała gama markowych akcesoriów, worków do odkurzaczy, środków czystości, części zamiennych oraz ciekawych usług: http://www.bosch-home.pl/store/

* Źródło: MIFM München – Institut für Marktforschung GmbH, 2013.

Specyfikacja

Dane podstawowe

Producent
 • Siemens
Ładowność
 • 9 kg
Prędkość
 • 1200 obr./min.
Sterowanie
 • Elektroniczne
Ładowanie
 • Od frontu
Kierunek otwierania drzwi
 • Lewo
Klasa energetyczna
 • A+++
Klasa wirowania
 • B
Klasa prania
 • A
Poziom hałasu prania
 • 50 dB
Poziom hałasu wirowania
 • 74 dB
Roczne zużycie energii
 • 189 kWh
Szerokość
 • 60 cm
Głębokość
 • 59 cm
Kolor
 • Białe
Kolor drzwi
 • Czarne
Funkcje
 • Opóźnienie startu pracy
 • Sensor załadunku bębna
 • Wyświetlacz
Zastosowane technologie
 • Pauza/Dołożenie prania

Opinie Siemens WM12Y890PL

Ocena ogólna
4 na podstawie 1 opinia
 • Użytkownik Ceneo
  5
  Stara Candy definitywnie padła i szukalismy czegoś niezawodnego i z nowej linii wzorniczej, za jakiś czas myślimy dokupić suszarkę i chcemy żeby się wizualnie nie "gryzły" . Generalnie wybór od samego początku padł na Siemensa, bazowaliśmy na opiniach znajomych, którzy mieli sprzęt tej firmy, czy to pralkę, zmywarkę, piekarnik i nie mieli z nimi absolutnie żadnych problemów. Czytaliśmy tez opinie zamieszczone w internecie, ale większość z nich były typu: "znajomy znajomego ma i nie poleca", "mam sprzęt od tygodnia i jestem bardzo zadowolony". Brakuje opinii osób które kupiły, uzytkują jakis czas i podają wiarygodne za i przeciw. Chcąc pomóc w wyborze, kilka zdań o sprzęcie. PLUSY: wygląd, cicha praca, super rozwiązanie z pojemnikiem na płyn do prania i do płukania - wlewasz i zapominasz o dozowaniu do każdego prania, pralka pobiera sama, brak sygnalizuje komunikatem. Pranie po wyjęciu jest delikatne i miękkie, w starej Candy było sztywne. Super dopiera, mamy chłopców w wieku 7 lat i 5 lat, szczęśliwi posiadacze dzieci wiedzą do jakiego stanu potrafią doprowadzić ubrania :). Moja mama kupiła niedawno podstawowy model LG i narzeka że nie dopiera. Nie musieliśmy jak na razie używac programów typu: "trawa", "krew", wszystko dopiera się w podstawowym. Wspominając o programach, jest ich bardzo dużo, może i wszystkich nie będziemy wykorzystywać na co dzień, ale fajnie że są. Dobry patent to oświetlenie bębna, łatwo znależć małe części garderoby. MINUSY: jedynym minusem jest cena, gdy ją kupowaliśmy kosztowała 3700 PLN, jedyne pocieszenie że objęta jest promocją i firma zwróci nam 300 zł na konto. Podsumowując: wszystkim niezdecydowanym szczerze polecam nie będziecie żałować, a jak Wam żony będą dziękować... :)
  • efektywność
  • głośność pracy