Nie zaczęło się od ciebie Warszawa

4,86
7 opinii

Depresja, zaburzenia lękowe, chroniczny ból czy obsesje nie zawsze muszą być efektem wydarzeń, których doświadczyliśmy osobiście. Ich korzenie czasem sięgają czasu naszych rodziców, dziadków, a nawet pradziadków. Badania dowodzą, że traumatyczne doświadczenia mogą być przekazywane z pokolenia na …

od 29,82 Najbliżej: 0 km

Liczba ofert: 43

Oferta sklepu

Lista Ofert

Opis

Depresja, zaburzenia lękowe, chroniczny ból czy obsesje nie zawsze muszą być efektem wydarzeń, których doświadczyliśmy osobiście. Ich korzenie czasem sięgają czasu naszych rodziców, dziadków, a nawet pradziadków. Badania dowodzą, że traumatyczne doświadczenia mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Niniejsza książka czerpie z wniosków czołowych ekspertów zajmujących się zagadnieniem zespołu stresu pourazowego, m.in. Rachel Yehudy i Bessera van der Kolka. Nawet jeśli osoba, która doświadczyła traumy, od dawna nie żyje, albo historia tego doświadczenia została zapomniana lub przemilczana – ślady emocjonalne tego zdarzenia mogą wciąż pozostać żywe. Często są głęboko ukryte, zakodowane w genach i języku i mogą odgrywać znacznie większą rolę, niż do tej pory przypuszczano. Mark Wolynn – terapeuta z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Jest pionierem w badaniach nad dziedziczoną traumą. Prowadził zajęcia na wielu prestiżowych uczelniach, m.in. na Uniwersytecie w Pittsburgu, The New York Open Center i The California Institute of Integral Studies, a także w wielu klinikach, szpitalach i ośrodkach szkoleniowych. Jego artykuły publikowane były m.in. w „Psych Central”, a wiersze w „New Yorkerze”. „Nie zaczęło się od Ciebie. Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces” – więcej informacji od księgarni Matras Książka pod tytułem „Nie zaczęło się od Ciebie. Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces”, napisana przez znanego i cenionego terapeutę Marka Wolynna, to wartościowa publikacja, która na pewno wpłynie na życie niejednego czytelnika. Gdy kogoś trapią demony z przeszłości, nie ominie go z pewnością wizyta u psychoterapeuty, ale publikacja „Nie zaczęło się od Ciebie. Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces” może pomóc mu lepiej zrozumieć ten trudny dla każdego temat. Mark Wolynn opisuje wiele ciekawych przykładów, które potwierdzają, że trauma z przeszłości może być dziedziczona przez kolejne pokolenia. Jeśli również pragniesz zajrzeć w głąb siebie i przyjrzeć się bagażowi traum dźwiganych po mieczu lub po kądzieli, to powinieneś sięgnąć po tę wyjątkową pozycję.

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Autor
 • Mark Wolynn
Wybrani autorzy
 • Mark Wolynn
Wybrane wydawnictwa
 • Czarna Owca
Okładka
 • Twarda
Rok wydania
 • 2022
Ilość stron
 • 272
ISBN
 • 9788382525335

Opinie Nie zaczęło się od ciebie Warszawa

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
4,86 na podstawie 7 opinii
 • n...0
  5
  Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
  Książka czeka w kolejce "Do Przeczytania"
 • k...2
  4
  Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
  Świetna książka 👍💙
 • l...y
  5
  Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
  Polecam gorąco
 • e...w
  5
  Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
 • a...4
  5
  Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.