Byki Weroniki. Historyjki ortograficzne Warszawa

Jak wziąć byki za rogi i pisać ortograficznie?Opowiadania z zaznaczonymi trudnościami, wyszukiwanki trudnych wyrazów i zabawne reguły.Wszystkie trudności ortograficzne, m.in. u-ó, ż-rz, ch-h, zmiękczenia itp.Zapraszamy do świata przezabawnych opowiastek znanej autorki Joanny Krzyżanek.Zastosowana w …

od 28,29 Najbliżej: 0 km

Liczba ofert: 30

Oferta sklepu

Lista Ofert

Opis

Jak wziąć byki za rogi i pisać ortograficznie?Opowiadania z zaznaczonymi trudnościami, wyszukiwanki trudnych wyrazów i zabawne reguły.Wszystkie trudności ortograficzne, m.in. u-ó, ż-rz, ch-h, zmiękczenia itp.Zapraszamy do świata przezabawnych opowiastek znanej autorki Joanny Krzyżanek.Zastosowana w książce metoda NAUKI ORTOGRAFII łączy szkolne zasady z zabawą. To działa!

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Okładka
  • Twarda
Rok wydania
  • 2020
Ilość stron
  • 176
ISBN
  • 9788327106230

Opinie Byki Weroniki. Historyjki ortograficzne Warszawa

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
5 na podstawie 1 opinia
  • Anna
    5
    Język polski uchodzi za trudny do opanowania m.in. ze względu na ortografię, dlatego też warto, jest wpajać regułki ortograficzne dzieciom już od najmłodszych lat. Bardzo przydatną pomocą edukacyjną może być książka pt. ''Byki Weroniki. Historyjki ortograficzne''. Książka autorstwa Pani Joanny Krzyżanek zawiera zestaw opowiadań z wyrazami, na których poprawną pisownię chciała zwrócić autorka. Dla mnie jako czytelnika bardzo interesujące są, w całościowym odbiorze tej książki jest to, że autorka stara się przekazać to, co jest istotne, gdy na horyzoncie pojawia się ortografia, która odgrywa ważną rolę w momencie, kiedy to uczniowie zmagają z trudnościami i zastanawiają się, jak je zapisać często zapominając przy tym o zastosowaniu reguł. Podoba mi się to, że w zamieszczonym tekście skonstruowanych barwnie opowiadaniach nie brakuje pomysłowości na to, że można podejść po pewnych życiowych sytuacji w sposób zabawny, a chwilami można się uczyć poprzez zapamiętywanie wzrokowe pokreślonych i wyróżnionym w tekście wyrazów kolorem czerwonym. Pani Joanna Krzyżanek zadbała oto, aby tychże opowiadaniach znajdowały się trafnie dobrane do nich teksty dialogowe odpowiednio ustosunkowane do występujących bohaterów, którzy dają polubić od samego początku. Elementem dodatkowym, na który zwróciłam, szczególną uwagę były zamieszczone na samym końcu książki wyrazy, które sprawiają dzieciom problemy z pisownią wyrazów zawierających pisownię niektórych wyrazów h, które należy zapamiętać, wyrazy z ą, ę, om, wyrazy z nie, regułki, które pomogą poskramiać ortograficzne byki, ważniejsze skróty, wyrazy do zapamiętania. Na słowa uznania zasługuje również ilustrator Pan Zenon Wiewiurka, który to bardzo starannie i wyraźnie wykonał każdą z zaprezentowanych w tej książce ciekawą ilustrację. Książka ta została wydana w twardej, pięknej oprawie oraz została zamieszczona w niej czytelna czcionka ułatwiająca jej przeczytanie. Aby, utrwalić zasady ortografii należy do tej książki co jakiś czas powracać, gdyż warto być z ortografią '' za pan brat''. Polecam korzystać z tej książki, gdy mamy dzieci w wieku szkolnym.