Zdjęcie Bosch VarioPerfect WAT24440PL - Warszawa

Bosch VarioPerfect WAT24440PL Warszawa

Od zawsze w centrum naszej uwagi byli klienci i ich zaufanie. Robert Bosch zwykł mawiać, że „woli stracić pieniądze, niż zaufanie”. Tym motto Bosch kieruje się na całym świecie – oczywiście także przy produkcji i sprzedaży pralek.

Ostatnia znana cena: 1699,00 zł Najbliżej: brak

Liczba ofert: 0

Opis

BOSCH – Bosch to marka z ponad stuletnią tradycją.

Od zawsze w centrum naszej uwagi byli klienci i ich zaufanie. Robert Bosch zwykł mawiać, że „woli stracić pieniądze, niż zaufanie”. Tym motto Bosch kieruje się na całym świecie – oczywiście także przy produkcji i sprzedaży pralek.

VarioPerfect – dzięki tej funkcji każdy może wyprać ubrania tak, jak jest mu najwygodniej

VarioPerfect – dzięki tej funkcji każdy może wyprać ubrania tak, jak jest mu najwygodniej: wyjątkowo szybko lub bardzo oszczędnie. Jeśli zależy Ci na czasie, włącz opcję TimePerfect; jeśli chcesz oszczędzać energię i chronić środowisko naturalne, zastosuj opcję EcoPerfect. VarioPerfect pozwala aktywować jeden z wariantów w rożnych programach prania. Teraz nie musisz wybierać między pralką szybką, a oszczędną – to pralka dostosuje się do Twojego rytmu!
Jak to działa? Pralka zużywa najwięcej energii do podgrzania wody. Jeśli chcemy skrócić czas podgrzewana grzałka musi pracować z większą mocą. Jeśli wydłużymy pranie pralka do podgrzania wody będzie potrzebowała mniej energii. To tak jak z jazdą samochodem: jeśli chcesz dojechać gdzieś szybko – samochód spala więcej paliwa. Jeśli jedziesz ekonomicznie – to zajmuje więcej czasu.

A+++ najwyższa klasa efektywności energetycznej

Od lat naszym celem jest być liderem w produkcji urządzeń energooszczędnych. Od 2014 roku wszystkie nasze pralki w katalogu mają jedną wspólną klasę: A+++. Nasi klienci mają pewność, że bez względu na to, którą pralkę Bosch wybiorą, zawsze kupią pralkę najbardziej efektywną energetycznie.

Niskie zużycie wody i energii

Pralki Bosch kupuje się na lata dlatego rozumiemy, że niskie zużycie wody i energii jest bardzo ważne. Zanim wybierzesz konkretną pralkę porównaj prawdziwe zużycie energii i wody, które jest zapisane na etykiecie energetycznej. Nasze pralki są bardzo oszczędne. Bez względu czy to dla Ciebie ważne bo dbasz o środowisko, czy przykładasz wagę do rachunków za wodę i prąd – pomyśl ile zaoszczędzisz przez kolejnych kilkanaście lat.

AquaStop – system zapewniający ochronę przed zalaniem przez cały cykl życia pralki.

Gwarantujemy 100% bezpieczeństwo Twojego domu lub rekompensatę ewentualnych szkód. Woda nie wydostanie się z pralki nawet w przypadku uszkodzenia węża doprowadzającego wodę, awarii zasilania lub nieszczelności wewnątrz pralki. AquaStop gwarantuje pełne bezpieczeństwo nawet pod Twoją nieobecność. Wreszcie nie musisz zamykać dopływu wody, wychodząc z domu.
Jeśli system nie zadziała wtedy pokryjemy koszty związane z remontem nie tylko w Twoim domu, ale też u Twoich sąsiadów. Dajemy na to dożywotnią gwarancję.

Bęben WaveDrum

Bęben WaveDrum – powierzchnia bębna WaveDrum pokryta jest wypukłymi elementami w kształcie kropli o rożnej wielkości. Dzięki nim oraz dzięki asymetrycznym zabierakom, woda przepływa przez tkaniny równomiernie, a detergent zostaje optymalnie rozprowadzony. Pranie w tym bębnie jest bardzo skuteczne i delikatne dla tkanin jednocześnie.

ECARF

ECARF to Brytyjska fundacja działająca na rzecz alergików. Ten znak jest szczególnie ważny – inaczej niż w przypadku wielu podobnych rekomendacji, znaku ECARF nie można kupić. Dzięki fundacja jest w pełni niezależna. Pralki z tym znakiem doskonale wypłukują środki do prania i są polecane osobom z alergiami – każda z nich posiada specjalny dedykowany program Anty Alergia.

Grzałka antykorozyjna

Grzałka antykorozyjna – od lat we wszystkich naszych pralkach instalujemy grzałki pokryte powłoką niklowo-cynkową, która redukuje osadzanie sie kamienia. Dzięki temu pralka będzie żyła z Tobą przez lata.

Antivibration Design

Antivibration Design – możliwe, że zwrócisz uwagę na specjalne wytłoczenia w obudowie pralki – to elementy specjalnej konstrukcji, która wycisza i stabilizuje pralkę w czasie pracy. Dzięki tej konstrukcji urządzenie pierze i wiruje wyjątkowo cicho. Niestety konkurenci skopiowali podobny wzór – z tą różnicą, że bez efektu wyciszenia. Teraz żeby porównać jak skuteczna jest nasza konstrukcja trzeba sprawdzić etykietę energetyczną. Różnice między podobnymi modelami naszymi i konkurencyjnymi to nawet 10 dB na naszą korzyść – to bardzo dużo.

Persil – klienci często pytają jakie płyny i proszki do prania rekomendujemy.

W naszym berlińskim centrum badań i rozwoju używamy środków Persil. Testujemy proszki, żele i kapsułki – zawsze uzyskując świetne rezultaty. Persil do białych tkanin nadaje im olśniewającą biel i spiera wyjątkowo uporczywe plamy. Persil do kolorów ma dodatkowo inhibitory, które utrwalają kolory naszych ubrań. Delikatny skład zapobiega mechaceniu się tkanin. Warianty Persil Sensitive są łagodne nawet do delikatnej skóry niemowlaków – świetnie spisują się w programie AntyAlergia. Persil Sensitive tak samo jak pralki Bosch posiada certyfikat ECARF

Silan – Do płukania polecamy koncentraty marki Silan.

Szeroka gama płynów dodaje świeżości i miękkość tkaninom bez względu na wybór programu. Nowe warianty Silan Sensitive uzyskały rekomendację Europejskiej Fundacji Badań nad Alergiami i tytuł produktu przyjaznego alergikom. Płyny z serii Sensitive, tak jak pralki Siemens posiadają znak ECARF. To szczególnie istotne przy praniu w programie AntyAlergia. Dlatego, kiedy nasi klienci pytają o rekomendację, z czystym sumieniem polecamy tę markę. Produktów firmy Henkel używamy od lat w naszym berlińskim centrum badań i rozwoju.

Perwoll

Do prania tkanin delikatnych, wymagających szczególnej pielęgnacji rekomendujemy płyn Perwoll. Zapewnia ochronę tkanin, dba i odświeża kolory tkanin. Płyny Perwoll, dzięki formule z Efektem Odnowy sprawiają, że ubrania wyglądają jak nowe, nawet po wielu praniach. Dostępne są w 5 wariantach i każdy służy do innego typu odzieży. Piorąc z płynem Perwoll, warto też pamiętać o zastosowaniu specjalnych programów do tkanin delikatnych i nie przeładowywać bębna.

Służymy pomocą

Służymy pomocą – sieć serwisów Siemens obejmuje swoim zasięgiem cała Polskę, a kiedy wzywasz technika, nie musisz martwic sie jak dowieźć pralkę do serwisu, to on przyjedzie do Ciebie. Serwis Siemens co roku otrzymuje znak Jakości Obsługi, dla nas szczególnie ważny, ponieważ przyznają go w głosowaniu nasi klienci. Nawet nasze urządzenia mogą sie zepsuć, choć zdarza sie to rzadko. Dlatego dbamy, by jakość napraw była równie wysoka, co jakość pralek. Technicy serwisu proszą naszych Klientów o wypełnienie ankiety satysfakcji, które z całej Europy wysyła sie do instytutu badawczego MIFM w Monachium. Tam co roku opracowywane są wyniki. W 2013 roku w Polsce, mimo naprawy zepsutego urządzenia*:

 • aż 89% Klientów poleciłoby zakup naszych urządzeń;
 • aż 88,6% było zadowolonych z obsługi w serwisie.

Większość drobnych usterek udaje sie rozwiązać samemu w domu, po krótkim instruktażu technika. Dlatego uruchomiliśmy całodobowa infolinie, czynna siedem dni w tygodniu: 801-191-534. Pod tym numerem można tez zamówić wizytę technika w domu czy kupić akcesoria do naszych urządzeń, które wysyłamy do domu. Od grudnia 2013 roku działa również sklep internetowy. Oferta on-line to cała gama markowych akcesoriów, worków do odkurzaczy, środków czystości, części zamiennych oraz ciekawych usług: http://www.bosch-home.pl/store/
*Źródło: MIFM München – Institut für Marktforschung GmbH, 2013.


Specyfikacja

Dane podstawowe

Producent
 • Bosch
Ładowność
 • 8 kg
Prędkość
 • 1200 obr./min.
Sterowanie
 • Elektroniczne
Ładowanie
 • Od frontu
Klasa energetyczna
 • A+++
Klasa wirowania
 • B
Klasa prania
 • A
Poziom hałasu prania
 • 49 dB
Poziom hałasu wirowania
 • 72 dB
Roczne zużycie energii
 • 137 kWh
Roczne zużycie wody
 • 9900 l
Szerokość
 • 59,8 cm
Głębokość
 • 59 cm
Kolor
 • Białe
Kolor drzwi
 • Szare i srebrne
Funkcje
 • Opóźnienie startu pracy