Paracetamol 500mg 50 tabletek Wałbrzych

Zastosowanie Paracetamol Polfa-Łódź tabletka Paracetamol Polfa-Łódź tabletka to preparat leczniczy z substancją o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Może być stosowany do łagodzenia dolegliwości infekcyjnych: bólu mięśni, podwyższonej temperatury ciała. Może być przyjmowany też przy …

od 11,74 Najbliżej: 1,9 km

Liczba ofert: 35

Oferta sklepu

Lista Ofert

Opis

Zastosowanie Paracetamol Polfa-Łódź tabletka Paracetamol Polfa-Łódź tabletka to preparat leczniczy z substancją o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Może być stosowany do łagodzenia dolegliwości infekcyjnych: bólu mięśni, podwyższonej temperatury ciała. Może być przyjmowany też przy bólach zębów, głowy, stawów. Efekt działania Paracetamol Polfa-Łódź tabletka Paracetamol Polfa-Łódź tabletka to lek zawierający paracetamol – substancję stosunkowo bezpieczną dla układu pokarmowego. Choć dokładny mechanizm jej działania nie jest do końca znany, uznaje się, że hamuje w mózgu aktywność enzymów odpowiedzialnych za tworzenie się stanów zapalnych. Nie oddziałuje na tkanki, przez co nie maskuje przyczyn bólu i gorączki. Paracetamol Polfa-Łódź tabletka jest skuteczny przez 4-6 godzin, a efekt jest widoczny już po 15-20 minutach. Lek może być podawany także dzieciom od 9. roku życia. Skład Substancja czynna w 1 tabletce: 500 mg paracetamolu, substancje pomocnicze: karboksymetyloskrobia sodowa typu A, skrobia żelowana kukurydziana, powidon K-30, kwas stearynowy typu 50 Środki ostrożności Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża życiu lub zdrowiu. Nie podawać dzieciom poniżej 9. roku życia. U kobiet w ciąży dozwolone jest przyjmowanie leku przez krótki czas w małej dawce, jedynie na wskazanie lekarza. Nie podawać matkom karmiącym piersią bez wyraźnego polecenia lekarza. W przypadku utrzymywania się bólu powyżej 5 dni lub gorączki powyżej 3 dni, a także przy nasileniu objawów lub wystąpienia nowych, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku niewydolności wątroby, należy zmniejszyć dawkę leku i wydłużyć odstęp między kolejnymi przyjęciami. Nie przyjmować w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik leku. Należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku w przypadku: niewydolności wątroby lub nerek, ostrej żółtaczki, jednoczesnego stosowania leków na wątrobę, deficytu dehydrogenazy glukozo-6 fosforanowej, anemii hemolitycznej, nadużywania alkoholu, odwodnienia, chronicznego niedożywienia, astmy spowodowanej przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego. W trakcie stosowania leku nie zaleca się picia alkoholu. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych obecnie lub ostatnio lekach, także tych wydawanych bez recepty. Do działań niepożądanych należą: agranulocytoza, trombocytopenia, skaza krwotoczna płytkowa, leukopenia, anemia hemolityczna, pancytopenia, alergie, reakcje nadwrażliwości, hipoglikemia, depresja, splątanie, halucynacje, drgawki, bóle głowy, zmiany w widzeniu, astma analgetyczna, krwawienia układu pokarmowego, ból brzucha, biegunka, nudności, wymioty, zmiany czynności wątroby, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka, hepatotoksyczność, świąd, wysypka, potliwość, rumień, pokrzywka, egzantema zapalenie skóry, ciężkie reakcje skórne, ostra uogólniona osutka krostkowa, toksyczna nekroliza, dermatoza polekowa, zespół Stevens-Johnsona, sterylna pyuria, działania niepożądane w obrębie nerek, zawroty głowy, złe samopoczucie, gorączka, sedacja, bliżej nieokreślone interakcje z lekami, przedawkowanie i zatrucie. Sposób użycia O ile lekarz nie zalecił inaczej: dorośli i dzieci powyżej 15. roku życia: stosować po 1-2 tabletki w razie potrzeby, nie częściej niż co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 tabletek. Dzieci 9-12 lat: podawać po 1 tabletce, 3-4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny. Dzieci 12-15 lat: podawać po 1 tabletce, 4-6 razy, nie częściej niż co 4 godziny. Stosować przez najkrótszy czas i w najniższej skutecznej dawce. Dodatkowe informacje Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci. Bei Schmerzen oder Fieber ohne ärztlichen Rat nicht länger anwenden als in der Packungsbeilage vorgegeben! Paracetamol Polfa-Łódź tabletka możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Marka
  • Polfa
Rodzaj rejestracji
  • Lek OTC
Opakowanie
  • 50 tabl. (5 blist. po 10 tabl.)
Wskazanie
  • Gorączka
  • Ból głowy
  • Bóle menstruacyjne
  • Bóle mięśniowe
  • Bóle stawowe i kostne
  • Migrena
Podawanie
  • Doustnie
Wiek
  • Dla dorosłych
Postać
  • Tabletki
Podstawowy składnik
  • Paracetamol
Dawka
  • 500 mg
Temperatura od
  • 2
Temperatura do
  • 30
Wyrób medyczny
  • Nie dotyczy
Podmiot odpowiedzialny
  • URGO SP.Z O.O.
Kraj podmiotu odpowiedzialnego
  • Polska
Nazwa wytwórcy
  • SENSILAB POLSKA SP. Z O.O. S.K.A.
Kraj wytwórcy
  • Polska

Opinie Paracetamol 500mg 50 tabletek Wałbrzych

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
4,77 na podstawie 1063 opinie
  • zofia
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Paracetamol zażywam przeciw bólowo i przeciw gorączkowo,przeważnie przeciw bólowo na kręgosłup,oprócz innych leków przeciw bólowych,lekarz zalecił mi dodatkowo wziąć jedną tabletkę paracetamolu,aby nie brać tych mocniejszych tabletek.
    • bezpieczny
    • dobry
    • polski paracetamol
    • duża ilośc tabletek
    • duże opakowanie
    • działa przeciwgorączkowo
    • działa szybko
    • ekonomiczny
    • ilość
    • jakość
    • korzystna cena
    • można go stosowac w czasie trwania lakta
    • można go stosować w czasie ciąży
    • można stosować podczas ciąży i karmienia
    • niedrogi
    • niska cena
    • polski producent
    • skuteczny
    • spelnia oczekiwania
    • tani
    • wielkość opakowania
  • Anna
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    po co kupować drogi APAP jak można kupić paracetamol który jest kilka razy tańszy skład ideantyczny i wspiera się polska fabrykę! polecam nie płaćcie za reklamy tv apap-u :)
    • cena
    • polski producent
  • Jolanta
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Zalecany jest w bólach głowy, migrenach, w bólach reumatycznych, stawowych, mięśniowych i kostnych, w bólach kręgosłupa, nerwobólach, bólach menstruacyjnych, w bólach zębów. Gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy.
    • cena
    • tani
  • gosiaja
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Przy jesienno-zimowych przeziębieniach najczęściej używam zwykłego paracetamolu. Dwie tabletki jednorazowo. Fervexy, febrisany, gripexy to wszystko to PARACETAMOL. Po co kombinować i przepłacać :)
    • duże opakowanie
    • niska cena
  • KindziaG
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Rewelacyjna cena a przy okazji można wesprzeć polski przemysł farmaceutyczny;) Zawsze używam tylko tych tabletek jako środka przeciwbólowego, sprawdzają się w 100% i spełniają moje oczekiwania:)
    • cena
    • skuteczność
    • szybkość działania
    • tani
    • wydajność