APAP NOC 24 tabl. Wałbrzych

4,81
164 opinie

Opis produktu 1. Co to jest lek APAP Noc i w jakim celu się go stosuje Lek APAP Noc to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy. Łagodzi ból, ułatwia zasypianie i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym …

od 21,95 Najbliżej: 1,9 km

Liczba ofert: 52

Oferta sklepu

Lista Ofert

Opis

Opis produktu 1. Co to jest lek APAP Noc i w jakim celu się go stosuje Lek APAP Noc to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy. Łagodzi ból, ułatwia zasypianie i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe leczenie bólu, w tym: bólu głowy, bólów kostno-stawowych, bólu mięśni, bólu zębów, bólów menstruacyjnych, nerwobóli, bólów związanych z przeziębieniem i grypą, powodujących trudności w zasypianiu. 2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku APAP Noc Kiedy nie stosować leku APAP Noc: - jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6); - jeśli występują następujące schorzenia: ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, jaskra, rozrost gruczołu krokowego, porfiria, astma oskrzelowa w fazie zaostrzenia; - podczas leczenia inhibitorami MAO (leki stosowane w depresji) i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków; - u dzieci w wieku poniżej 12 lat; - u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Ostrzeżenia i środki ostrożności Przed rozpoczęciem stosowania leku APAP Noc należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. - stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone niesie ryzyko uszkodzenia wątroby; - ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, zaburzeniami rytmu serca, nadciśnieniem tętniczym, padaczką, myastheniagravis, nadczynnością gruczołu tarczowego, zwężeniem odźwiernika oraz u osób w podeszłym wieku; - w czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby; - lek należy przyjmować wyłącznie przed snem. Dzieci Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Lek APAP Noc a inne leki Leku APAP Noc nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i difenhydraminę. W przypadku równoczesnego stosowania leków przeciwzakrzepowych (warfaryny i innych pochodnych kumaryny), leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (takich jak leki nasenne, uspokajające i opioidowe leki przeciwbólowe), leków neuroleptycznych (stosowanych w stanach nadmiernego pobudzenia), leków przeciwdepresyjnych (fluoksetyna, paroksetyna, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne), leków przeciwdrgawkowych (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital) oraz ryfampicyny (antybiotyk stosowany m.in. w leczeniu gruźlicy) - przed przyjęciem leku należy poradzić się lekarza. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. APAP Noc z jedzeniem i piciem Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku. Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Leku nie stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn W czasie stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu. 3. Jak stosować lek APAP Noc Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Stosować wyłącznie przed snem. Dorośli i młodzież w wieku od 16 lat: 1 lub 2 tabletki na 30 minut przed snem. Nie należy przyjmować więcej niż 2 tabletki przed snem. Dzieci i młodzież w wieku 12-15 lat: 1 tabletka na 30 min przed snem. Nie należy przyjmować dawki większej niż zalecana. Długotrwałe stosowanie bez nadzoru lekarza może być szkodliwe. Nie należy stosować leku dłużej niż 7 dni bez porozumienia z lekarzem. W razie utrzymywania się objawów należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat. Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku APAP Noc Mogą wystąpić nasilone nudności, wymioty, nadmierna potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo, że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką. Z powodu ryzyka nieodwracalnego uszkodzenia wątroby w przypadku przedawkowania należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Pominięcie zastosowania leku APAP Noc Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Przerwanie stosowania leku APAP Noc W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 4. Możliwe działania niepożądane Jak każdy lek, lek APAP Noc może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należą do nich: Działania niepożądane występujące często (częściej niż u 1 na 100, ale rzadziej niż u 1 na 10 osób stosujących lek): - senność, zaburzenia uwagi, zawroty głowy; - suchość błon śluzowych jamy ustnej, gardła i nosa; Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów stosujących lek): - reakcje nadwrażliwości, tj. pokrzywka, rumień, wysypka (w tym uogólniona), obrzęki; - dezorientacja, niepokój; - niewyraźne widzenie; - tachykardia, arytmia; - zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha, zaburzenia trawienia; - świąd, pocenie się; - zatrzymanie moczu. Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów stosujących lek): - niedokrwistość, zahamowanie czynności szpiku kostnego, małopłytkowość (zmniejszenie liczby płytek krwi), agranulocytoza (bardzo znaczne zmniejszenie lub brak krwinek białych), leukopenia (zmniejszenia ilości leukocytów), neutropenia (zmniejszenie ilości granulocytów obojętnochłonnych); - obrzęk krtani, obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny (zaburzenia świadomości, niska produkcja moczu, hiperwentylacja, znaczne osłabienie), zespół Stevens – Johnsona (pęcherzowy rumień wielopostaciowy), toksyczna nekroliza naskórka; - zawroty głowy; - skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne; - krwotok, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki; - ostre uszkodzenie wątroby występujące najczęściej w wyniku przedawkowania paracetamolu, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka; - plamica barwnikowa; - martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania; nefropatie, tubulopatie (uszkodzenie nerek). Zgłaszanie działań niepożądanych Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Al. Jerozolimskie 181C 02-222 Warszawa tel.: +48 (22) 49 21 301, faks: +48 (22) 49 21 309 e-mail: ndl@urpl.gov.pl Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku. 5. Jak przechowywać lek APAP Noc Lek przechowywać w temperaturze poniżej 30°C. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i opakowaniu bezpośrednim (miesiąc/rok). Zastosowane oznakowanie dla blistra: EXP – termin ważności; Lot – numer serii. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Leków nie należy wrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko. 6. Zawartość opakowania i inne informacje Co zawiera lek APAP Noc Substancjami czynnymi leku są: Paracetamol 500 mg Difenhydraminy chlorowodorek 25 mg Pozostałe składniki to: rdzeń tabletki: skrobia żelowana, powidon, krospowidon, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian, skrobia kukurydziana, błękit brylantowy, lak (E 133); otoczka: Opadry Blue YS-1-10524 (hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, błękit brylantowy, lak (E 133), polisorbat 80, carmina (E 132)); otoczka: otoczka bezbarwna (hypromeloza, makrogol 400, makrogol 8000). Jak wygląda lek APAP Noc i co zawiera opakowanie Podłużne tabletki powlekane barwy niebieskiej z oznakowaniem „APAP N” wytłoczonym po jednej stronie; przeznaczone do stosowania doustnego do połykania, pakowane w blistry lub butelkę i w pudełko tekturowe z ulotką. Lek dostępny jest w opakowaniach: 6, 12, 24 tabletki w blistrach oraz 50 tabletek w butelce. Nie wszystkie wielkości opakowań muszą znajdować się w obrocie. Podmiot odpowiedzialny i wytwórca: US Pharmacia Sp. z o.o. ul. Ziębicka 40 50-507 Wrocław W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji należy zwrócić się do: USP Zdrowie Sp. z o.o. ul. Poleczki 35 02-822 Warszawa tel.: +48 (22) 543 60 00. Data ostatniej aktualizacji ulotki: luty 2020 r. Ważne informacje dotyczące leku To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Marka
  • USP Zdrowie
Rodzaj rejestracji
  • Lek OTC
Opakowanie
  • 24 tabl. (2 blist. po 12 tabl.)
Wskazanie
  • Ból głowy
Podawanie
  • Doustnie
Wiek
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
  • Dla dzieci
Postać
  • Tabletki
Podstawowy składnik
  • Difenhydramina
Dawka
  • 500mg+25mg
Temperatura od
  • 15
Temperatura do
  • 25
Wyrób medyczny
  • Nie dotyczy
Podmiot odpowiedzialny
  • US PHARMACIA SP. Z O.O.
Kraj podmiotu odpowiedzialnego
  • Polska
Nazwa wytwórcy
  • US PHARMACIA SP. Z O.O.
Kraj wytwórcy
  • Polska

Opinie APAP NOC 24 tabl. Wałbrzych

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
4,81 na podstawie 164 opinie
  • b...t
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Polecam ,działa szybko i skutecznie ułatwia zasypianie nawet w dokuczliwym lecz umiarkowanym bólu
    • bezpieczny dla żołądka
    • cena
    • skuteczność
    • skuteczny
    • spokojny sen
    • szybkość działania
    • wydajność
  • Marek
    4
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Chyba trochę pomaga w zasypianiu, ale niewiele.
    • skuteczność
    • szybkość działania
    • wydajność
  • m...a
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Bardzo dobrze zapakowane, produkty wymagające higieny naprawde dobrze i hermetycznie zamknięte
    • cena
    • skuteczność
    • szybkość działania
    • wydajność
  • Użytkownik Ceneo
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Apap Noc pozwala na doby sen przy jakichkolwiek bólach. Po obudzeniu dobre samopoczucie.
  • Sylvia
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Bespieczny w nocy ulatwia zasypianie .