Eura-Tech Eura CD-53A2v5300-TY/B Świeradów-Zdrój
WOLNOSTOJĄCY CZUJNIK CZADU WiFi "EURA" CD-53A2V5300-TY/B B produkt oznakowany znakiem budowlanym "B" powiadomienia na telefon z informacją o niebezpieczeństwie! czas reakcji czujnika po wykryciu niebezpiecznego stężenia (300 ppm) to 3 minuty! 10 lat żywotności sensora (liczone od daty produkcji), …
od 189,99 Najbliżej: 28 km
Liczba ofert: 3
Oferta sklepu
Opis
WOLNOSTOJĄCY CZUJNIK CZADU WiFi "EURA" CD-53A2V5300-TY/B B produkt oznakowany znakiem budowlanym "B" powiadomienia na telefon z informacją o niebezpieczeństwie! czas reakcji czujnika po wykryciu niebezpiecznego stężenia (300 ppm) to 3 minuty! 10 lat żywotności sensora (liczone od daty produkcji), testowany w Polsce, w laboratorium zaprojektowanym i zbudowanym przez firmę Eura-Tech, sygnalizacja akustyczna, optyczna alarmu, zasilanie bateryjne. OTRZYMUJ POWIADOMIENIE - SYGNALIZACJA NIEBEZPIECZNEGO STĘŻENIA CZADU Idealne rozwiązanie, aby zadbać o najmłodszych i najstarszych, gdy nas nie ma w domu! Gdy urządzenie wykryje niebezpieczne stężenie tlenku węgla, wyemituje sygnał alarmowy wraz z miganiem czerwonej diody LED oraz wyświetli powiadomienie push w aplikacji mobilnej Tuya Poziomy alarmowe zgodnie z normą EN50291-1:2018 PRODUKT ZE ZNAKIEM BUDOWLANYM "B" Produkt jest oznakowany znakiem budowlanym B potwierdzającym spełnienie wymagań polskiej normy PN-EN 50291-1:2018+AC:2021 dla domowych detektorów tlenku węgla. Badania zostały wykonane przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy im. Józefa Tuliszkowskiego. 15 LAT DOŚWIADCZEŃ W BADANIU CZUJNIKÓW CZADU Każdy egzemplarz czujnika czadu CD-53A2V5300-TY został indywidualnie przetestowany w laboratorium zaprojektowanym i zbudowanym się w siedzibie firmy Eura-Tech w Wejherowie. Firma Eura-Tech jest pionierem badań laboratoryjnych i wniosła wielki wkład w podniesienie jakości wszystkich czujników wprowadzanych na polski rynek. Zobacz więcej: https://www.youtube.com/watch?v=MzZwsyGko-k JAK WYGLĄDA BADANIE LABORATORYJNE? Test przeprowadzany jest w specjalnej komorze pod kątem zadziałania alarmu optycznego i akustycznego, wywołanego obecnością tlenku węgla w atmosferze. Alarm został uaktywniony w czasie poniżej 3 minut przy stężeniu pomiarowym równym 300 p.p.m. (ilość cząsteczek tlenku węgla w 1 milionie cząsteczek powietrza). Proces badania kończy się nadaniem certyfikatu zawierającego informacje dotyczące danego egzemplarza sprawdzanego urządzenia. CZUJNIK WOLNOSTOJĄCY TO BEZPIECZEŃSTWO I WYGODA PARAMETRY TECHNICZNE Rodzaje wykrywanych gazów: CO (tlenek węgla) Typ urządzenia: B Napięcie zasilania: DC 3V (2x AAA 1,5 V) Pobór prądu w stanie czuwania/pracy: <20μA / <100mA Temperaturowy zakres pracy: -10°C...+40°C Dopuszczalna wilgotność względna: 25%...95% RH Zgodność z normą: EN50291-1:2018 Głośność alarmu: >85dB/3m Rodzaj czujnika: elektrochemiczny Maks. moc promienowania: <5mW Interfejs komunikacji bezprzewodowej: IEEE 802.11 b/g/n Wymiary: 120 x 80 x 37 mm Masa netto: 115 g Dane logistyczne: - Wymiary opakowania (W x SZ x G): 200 x 185 x 50 mm Waga brutto: 215 g Typ opakowania: blister ŹRÓDŁA TLENKU WĘGLA W DOMACH I MIESZKANIACH kuchnie gazowe, kotły węglowe, kominki, kotły gazowe i podgrzewacze, kotły olejowe, pracujące silniki samochodów, pożary PODSTAWOWE ZASADY EKSPLOATACJI CZUJNIKÓW CZADU Urządzeń nie należy instalować: w pobliżu miejsc, gdzie występuje duży ruch powietrza (kratek wentylacyjnych, wentylatorów, drzwi, okien itp.), w pomieszczeniach o dużej wilgotności powietrza (patrz specyfikacja techniczna urządzenia), w miejscach gdzie temperatura przekracza dozwolone wartości dla prawidłowej pracy urządzenia (patrz specyfikacja techniczna urządzenia), np. temperatura w bliskiej odległości rozgrzanego pieca kaflowego może przekraczać 50°C, montaż czujnika w takich warunkach powoduje uszkodzenie sensora i nieprawidłową pracę urządzenia. w tzw. "martwych strefach" (górna część sufitu, w szczycie dachu itp.), w miejscach, gdzie będzie zasłonięty przez jakąkolwiek przeszkodę, w postaci szafki, regału itp., w pobliżu aerozolowych odświeżaczy powietrza, w miejscach, gdzie sensor sygnalizatora będzie nadmiernie narażony na działanie wilgoci, kurzu, brudu, tłuszczu, chemii domowej (np. bezpośrednio nad kuchenką, zlewem, itp.). na zewnątrz budynków LEGENDA Martwa strefa to przestrzeń występująca w każdym pomieszczeniu. Swym zasięgiem obejmuje obszar oddalony ok. 20 cm od sufitu. Ze względu na brak ruchów powietrza, ich znikome lub zbyt intensywne występowanie (np. w przypadku bliskości kratek wentylacyjnych). W martwej strefie nie należy instalować czujników czadu! Miejsce instalacji czujnika gazu ziemnego (metanu) Miejsce instalacji czujnika mieszaniny gazów LPG (propanu-butanu) Miejsce instalacji czujnika dymu, dymu papierosowego, dymu i czadu (tlenku węgla) Miejsce instalacji czujnika czadu (tlenku węgla)