Ferroli Tiemme Pro 18kW LSBBP18T Świątniki Górne
10 opinii
od 11 146,99 Najbliżej: 15 km
Liczba ofert: 2
Oferta sklepu
Opis
Kocioł BIOPELLET PRO 18 TIEMME LSBBP18T Ekologiczny kocioł stalowy opalany peletem z pojemnym zbiornikiem na pelet. BIOPELLET PRO to oszczędne, stalowe kotły grzewcze przystosowane do spalania peletu. Wyróżniają się bardzo wysoką sprawnością (do 96%) i jedną z najwyższych wydajności w swojej klasie. Jest ona możliwa m.in. dzięki modulowanej pracy nowoczesnego palnika peletowego i komorze spalania z przepływem powietrza kontrolowanym przez wentylator. Te kompaktowe urządzenia posiadają zintegrowany zbiornik na pelet, który pomieści aż 105 kg paliwa! Nad komfortową eksploatacją czuwa nowoczesna automatyka odpowiedzialna m.in. za samoczynne rozpalanie i ekonomiczną pracę urządzenia. ZALETY PRODUKTU Oszczędne i przyjazne środowisku naturalnemu źródło ciepła Jedne z najbardziej wydajnych kotłów w swojej klasie Wszystkie modele spełniają wymagania programu Czyste powietrze w zakresie podwyższonego standardu: emisyjność cząstek stałych o wartości ≤ 20 mg/m³ Spełniają wymagania emisji zanieczyszczeń ECO DESIGN Jedne z najbardziej wydajnych kotłów w swojej klasie Bardzo wysoka sprawność (do 96%) Zbiornik na pelet o pojemności 105 kg Nowoczesny modulowany, samoczyszczący się palnik peletowy Inteligentna automatyka wyposażona w intuicyjny panel sterowania z wyświetlaczem LCD kontroluje pracę kotła oraz instalacji c.o./c.w.u. W pełni zautomatyzowane rozpalanie i sterowanie procesem spalania Wentylator wyciągowy dla wymaganego przepływu powietrza i odprowadzania spalin Bogate wyposażenie, m.in.: automatyka, pompa obiegowa, naczynie wzbiorcze, zawór bezpieczeństwa Wbudowany stalowy płaszcz wodny Możliwość podłączenia zasobnika c.w.u. Możliwość podłączenia dodatkowego regulatora temperatury pomieszczenia Łatwy transport i montażu dzięki kompaktowym rozmiarom (zbiornik na pelet zamontowany za komorą spalania) Dostęp do podzespołów ułatwiający czyszczenie i czynności serwisów DANE TECHNICZNE: Klasa efektywności energetycznej: A+ Spełnia kryteria ECODESIGN: tak Moc: 5,50 - 18,00 kW Średnie zużycie pelletu: 2,4 kg/h Sprawność - nominalna: 95% Sprawność - moc zredukowana: 96% Temperatura spalin wylotowych: 118°C Temperatura spalin wylotowych: 84°C Emisja CO 13% O: 113 mg/Nm3 Ciąg kominowy: 12 mm Doprowadzenie powietrza Ø: 48 mm Odprowadzenie spalin Ø: 80 mm Pobór mocy - minimalny: 60 W Pobór mocy - maksymalny: 310 W Minimalne odległości montażowe (tył x boki x przód): 350 x 500 x 800 mm Właściwa wielkość granulek peletu - Ø: 6-8 mm Właściwa wielkość granulek peletu - długość: 20 - 30 mm Pojemność naczynia wzbiorczego: 8 l Przyłącza - zasilanie c.o.: 1" Przyłącza - powrót: 1" Robocza temperatura otoczenia - minimalna: 5°C Robocza temperatura otoczenia - maksymalna: 40°C Temperatura wody - maksymalna: 90°C Wilgotność w temp. otoczenia 30°C: 85% Pojemność płaszcza wodnego: 48 l Ciśnienie robocze - maksymalne: 2 bar Wymiary (wys. x szer. x gł.): 1565 x 638 x 772 mm Pojemność zasobnika na pellet: 105 kg Masa: 230 kg Zasilanie elektryczne: 1/N/PE ~230 V / 50 Hz LEGENDA DO RYSUNKU TECHNICZNEGO 1 – Zasilanie c.o. Ø 1" GZ 2 – Powrót c.o. Ø 1" GZ 3 – Doprowadzenie powietrza Ø 48 mm 4 – Odprowadzenie spalin Ø 80 mm 5 – Powrót zasobnika c.w.u. Ø 1" GW 6 – Zawór bezpieczeństwa Wymiary techniczne: A: 1565 mm B: 638 mm C: 772 mm D: 396 mm E: 206 mm F: 275 mm G: 216 mm H: 206 mm I: 98 mm J: 123 mm K: 319 mm L: 141 mm Ł: 174 mm M: 262 mm N: 262 mm
Specyfikacja
Podstawowe informacje
Marka
  • Ferroli
Rodzaj
  • Jednofunkcyjne
Zasilanie
  • 230V
Rodzaj paliwa
  • Pellet
Sprawność Cieplna
  • 96 %
Klasa kotła
  • 5
Informacje dodatkowe
  • Kocioł z podajnikiem
Źródło energii
  • Paliwo stałe
Komora spalania
  • Zamknięta
Moc
  • 18 kW
Zasobnik na paliwo
  • Tak
Maksymalna Temperatura Wody
  • 90°C
Maksymalne Ciśnienie Robocze
  • 2 bar
Materiał
  • Stalowe
Pojemność Wodna
  • 48 L
Rodzaj sterownika
  • FuzzyLogic
Masa Kotła
  • 230 kg
Waga
  • 230 kg
Klasa energetyczna
  • A+
Wysokość
  • 1565 mm
Wysokość Kotła
  • 1565 mm
Szerokość
  • 638 mm
Głębokość
  • 772 mm
Opinie Ferroli Tiemme Pro 18kW LSBBP18T Świątniki Górne