Theraflu Total Grip 16 kapsułek Stopnica

Theraflu Total Grip to produkt leczniczy wskazany w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy. Preparat zawiera trzy substancje czynne o działaniu przecibólowym, przeciwgorączkowym i wyksztuśnym. Należy pamiętać, że lek Theraflu Total Grip przeznaczony jest do osób po 16-tym roku życia i …

od 24,99 Najbliżej: 36 km

Liczba ofert: 11

Oferta sklepu

Opis

Theraflu Total Grip to produkt leczniczy wskazany w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy. Preparat zawiera trzy substancje czynne o działaniu przecibólowym, przeciwgorączkowym i wyksztuśnym. Należy pamiętać, że lek Theraflu Total Grip przeznaczony jest do osób po 16-tym roku życia i masie ciała powyżej 50kg, dodatkowo nie wolno stosować leku dłużej niż 3 dni. Theraflu Total Grip - Skład: Substancjami czynnymi leku są paracetamol, chlorowodorek fenylefryny gwajafenezyna. Jedna kapsułka zawiera 500 mg paracetamolu, 6,1 mg chlorowodorku fenylefryny (co odpowiada 5 mg fenylefryny zasady) oraz 100 mg gwajafenezyny. Pozostałe składniki to: kroskarmeloza sodowa, skrobia kukurydziana, lauryloslarczan sodu, talk i stearynian magnezu. Otoczka kapsułki zawiera: żelatynę, wodę oczyszczoną, indygotynę (E132), dwutlenek tytanu (El 71), żółcień chinolinową (E104), laurylosiarczan sodu, erytrozyna (E127) Wskazania: Lek Theraflu TOTAL GRIP jest wskazany do stosowania u osób dorosłych, osób w podeszłym wieku oraz u młodzieży w wieku 16 lat i starszej. Działanie: Lek Theraflu TOTAL GRIP zawiera trzy substancje czynne: Paracetamol, który jest substancją przeciwbólową i przeciwgorączkową (obniża temperaturę ciała w przypadku gorączki). Chlorowodorek fenylefryny, który zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Odblokowuje zatkany nos i ułatwia oddychanie poprzez zmniejszenie obrzęku w przewodach nosowych. Gwajafenezyna jest lekiem wykrztuśnym, który rozrzedza wydzielinę (flegmę) i zmniejsza nasilenie mokrego kaszlu. Przeciwwskazania: Nie należy stosować leku Theraflu TOTAL GRIP: jeśli pacjent ma uczulenie na którąkolwiek ze składników leku; jeśli u pacjenta występuje choroba serca lub podwyższone ciśnienie krwi (nadciśnienie tętnicze); jeśli pacjent choruje na cukrzycę; jeśli u pacjenta występuje nadczynność tarczycy; jeśli u pacjenta występuje jaskra z zamkniętym kątem przesączania (zwiększone ciśnienie w oku); jeśli u pacjenta występuje guz chromochłonny nadnerczy (rodzaj guza nadnerczy - gruczołów położonych blisko nerek). Zalecane spożycie: Lek Theraflu Total Gripzawsze należy stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. Przed pierwszym zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem. Zalecana dawka: U osób dorosłych, osób w podeszłym wieku i młodzieży w wieku 16 lat i starszej o masie ciała 50 kg lub większej: Przyjmować 2 kapsułki popijając wodą co 4 do 6 godzin, zależnie od potrzeb. Nie należy przyjmować więcej niż 6 kapsułek (3 dawki po 2 kapsułki) na dobę (co odpowiada 3000 mg paracetamolu, 36,6 mg chlorowodorku fenylefryny i 600 mg gwajafenezyny). Nie stosować leku dłużej niż przez 3 dni. Należy skontaktować się z lekarzem, w przypadku utrzymywania się objawów przez ponad 3 dni lub ich nasilenia albo, jeśli kaszlowi towarzyszy wysoka gorączka, wysypka skoma lub uporczywy ból głowy. Możliwe działania niepożądane: Theraflu Total Grip może - podobnie, jak każdy inny lek - wywoływać działania niepożądane. Należy pamiętać, że nie u każdego one wystąpią. Należy PRZERWAĆ stosowanie leku Theraflu TOTAL GRIP i bezzwłocznie skonsultować się z lekarzom w przypadku wystąpienia następujących objawów: reakcje alergiczne, w tym świszczący oddech, duszność, obrzęk twarzy lub ust wysypka skórna (w tym pokrzywka, śwląd), zaczerwienienie skóry złuszczanie skóry, pęcherze, owrzodzenia, owrzodzenia w jamie ustnej zaburzenia związane z krwią, w tym nietypowe krwawienie lub powstawanie siniaków zażółcenle skóry lub oczu (żółtaczka). Są to oznaki problemów z wątrobą. Powyższe działania niepożądane występują rzadko (mogą wystąpić u 1 na 1000 osób) lub bardzo rzadko. W szczególności poważne reakcje skórne występują bardzo rzadko (mogą wystąpić u 1 na 10 000 osób). Poniższe działania niepożądane mogą wystąpić rzadko lub bardzo rzadko (u maksymalnie 1 na 1000 osób lub 1 na 10 000 osób). Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli wystąpi którekolwiek z niżej wymienionych objawów: ból lub dyskomfort w jamie brzusznej (biegunka, nudności, wymioty) bóle głowy, zawroty głowy wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, szybkie bicie serca zaburzenia snu, niepokój, pobudzenie psychoruchowe, nerwowość, drażliwość lub dezorientacja problemy z oddychaniem rozszerzenie źrenicy, zwiększone ciśnienie w oku Ważne informacje: Stosowanie innych leków: Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Należy poinformować lekarza: jeśli pacjent przyjmuje obecnie lub przyjmował w ciągu ostatnich 14 dni inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory IMAO leki stosowane w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona), jeśli pacjent przyjmuje trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, jeśli pacjent przyjmuje beta adrenolityki (leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego i chorób serca), jeśli pacjent przyjmuje inne leki sympatykomimetyczne, takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej, leki zmniejszające apetyt i leki psychostymulujące podobne do amfetaminy. Lek zawiera paracetamol. NIE NALEŻY przyjmować leku równocześnie z innymi produktami zawierającymi paracetamol. Stosowanie leku z jedzeniem i piciem: Nie należy spożywać napojów alkoholowych podczas stosowania tego leku. Lek ten można przyjmować razem z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Ciąża i karmienie piersią: W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem. Stosowanie leku u dzieci i młodzieży: Nie należy stosować tego leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat, ani też u młodzieży w wieku od 16 do 18 lat o masie ciała poniżej 50 kg. Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: Ten lek może powodować zawroty głowy. W razie wystąpienia takich objawów nie należy prowadzić obsługiwać maszyn. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Marka
  • Haleon
Rodzaj rejestracji
  • Lek OTC
Postać
  • Kapsułki
Opakowanie
  • 16 kaps.
Podstawowy składnik
  • Chlorowodorek fenylefryny
Dawka
  • 500mg+6,1mg+100mg
Wskazanie
  • Gorączka
  • Kaszel
  • Zatoki
  • Ból głowy
  • Bóle mięśniowe
  • Udrożnienie nosa
Podawanie
  • Doustnie
Wiek
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
  • Dla dzieci
Temperatura od
  • 2
Temperatura do
  • 25
Dystrybucja
  • Theraflu
Wyrób medyczny
  • Nie dotyczy
Podmiot odpowiedzialny
  • HALEON POLAND SP. Z O.O.
Kraj podmiotu odpowiedzialnego
  • Polska
Nazwa wytwórcy
  • GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE GMBH & CO.KG
Kraj wytwórcy
  • Niemcy

Opinie Theraflu Total Grip 16 kapsułek Stopnica

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
4,8 na podstawie 202 opinie
  • Ivo
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    zawsze mam ten lek w zapasie, pierwsza pomoc w objawach przeziębienia i grypy, polecam
    • skuteczność
    • szybkość działania
    • wydajność
  • Użytkownik Ceneo
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Podobny do innych tego typu leków saszetkowych. Jednak kapsułki pozwalają uniknąć nieprzyjemnego smaku takich specyfików.
  • Paulina
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    to stawia na nogi mojego meza gdy jest chory a musi wsiążć za kółko :)
    • cena
    • skuteczność
    • szybkość działania
    • wydajność
  • Krzysztof
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    W okresie jesiennego przesilenia podstawowe wyposażenie mojej apteczki, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.
  • A...s
    3,5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Nie zauważyłam jakiś większych skutków zażywania tego leku. Myślę że średnio pomocny w przeziębieniu-jak większość