Paracetamol czopki 250mg 10 sztuk Sierpc

4,8
61 opinii

Zastosowanie Paracetamol Hasco 250 mg czopki (Opakowanie: 10 ) Paracetamol Hasco 250 mg czopki (Opakowanie: 10 ) jest przeciwbólowym i przeciwgorączkowym środkiem leczniczym w postaci czopków doodbytniczych, przeznaczonym do stosowania na różnego rodzaju bóle oraz w przypadku wystąpienia gorączki. …

od 4,89 Najbliżej: 18 km

Liczba ofert: 31

Oferta sklepu

Opis

Zastosowanie Paracetamol Hasco 250 mg czopki (Opakowanie: 10 ) Paracetamol Hasco 250 mg czopki (Opakowanie: 10 ) jest przeciwbólowym i przeciwgorączkowym środkiem leczniczym w postaci czopków doodbytniczych, przeznaczonym do stosowania na różnego rodzaju bóle oraz w przypadku wystąpienia gorączki. Efekt działania Paracetamol Hasco 250 mg czopki (Opakowanie: 10 ) Czopki z paracetamolem działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godzin, zaś działanie przeciwgorączkowe utrzymuje się 6-8 godzin. Skład Substancja aktywne w 1 czopku: 250 mg paracetamolu. Substancje pomocnicze: tłuszcz stały (Witepsol S58). Środki ostrożności Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na lek Paracetamol Hasco 250 mg czopki, należy wówczas natychmiast przerwać stosowanie. Jeśli znana jest jakakolwiek alergia na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników produktu leczniczego, nie wolno go stosować. Uczulenie na paracetamol może wystąpić u pacjentów z astmą, uczulonych na kwas salicylowy. Tego produktu leczniczego nie wolno stosować w przypadku: - ciężkiej niewydolności wątroby lub wirusowego zapalenia wątroby, - choroby alkoholowej, - ciężkiej niewydolności nerek. Bez zalecenia lekarza nie należy stosować dłużej niż: - 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci w przypadku bólu, - 2 dni, w przypadku bólu gardła, - 3 dni w przypadku nawracającej lub wysokiej gorączki. Stosować ostrożnie u pacjentów z niewydolnością wątroby lub nerek. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby występuje u osób głodzonych. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjentaobecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Należy zachować ostrożność zwłaszcza przy równoczesnym stosowaniu paracetamolu i: - leków zwiększających metabolizm wątrobowy, takich jak niektóre leki nasenne lub przeciwpadaczkowe (np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina) czy też ryfampicyna, - warfaryny lub innych leków z grupy pochodnych kumaryny, - kwasu acetylosalicylowego i chloramfenikolu w osoczu, - niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Szczegółowe zależności opisano w ulotce dołączonej do opakowania. W czasie stosowania paracetamolu nie należy spożywać napojów alkoholowych. Nie stosować leku u osób uzależnionych od alkoholu. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować tylko po konsultacji z lekarzem, gdy stwierdzi on, że korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu lub dziecka. Sposób użycia Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według wskazań lekarza lub opisu z ulotki. Czopki stosuje się wyłącznie doodbytniczo. Dorośli: Jednorazowa dawka: 500 mg. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla osób dorosłych w przypadku leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a długotrwałego 2,6 g. Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 10 dni. Dzieci: Dawkę ustala się wg masy dziecka (przeciętnie jednorazowo 10 do 15 mg/kg masy ciała) lubwedług poniższej tabeli wiekowej. Dawki jednorazowe: 3 miesiące – 1 rok: 80 mg 2–3 lata: 125 mg 4–6 lat: 125 mg do 250 mg 7–8 lat: 250 mg 9–10 lat: 250 mg do 500 mg 11–12 lat: 500 mg Należy sprawdzić zawartość substancji czynnej w jednym czopku i na tej podstawie dostosować dawkowanie. W tym przypadku jest to 250 mg. W razie potrzeby dawkę można powtarzać co 4 godziny, ale nie częściej niż 4 razy na dobę. U dzieci nie stosować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Stosowanie leku u dzieci w wieku poniżej 2 lat powinno być zalecone przez lekarza. Nie należy stosować dawek większych niż zalecane. Dodatkowe informacje Czopki z paracetamolem Hasco należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w opakowaniu zewnętrznym w celu ochrony przed światłem, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Bei Schmerzen oder Fieber ohne ärztlichen Rat nicht länger anwenden als in der Packungsbeilage vorgegeben! Paracetamol Hasco 250 mg czopki (Opakowanie: 10 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Marka
  • Hasco-Lek
Rodzaj rejestracji
  • Lek OTC
Opakowanie
  • 10 czop.
Wskazanie
  • Gorączka
Podawanie
  • Doodbytniczo
Wiek
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
  • Dla dzieci
Postać
  • Czopki
Podstawowy składnik
  • Paracetamol
Dawka
  • 250 mg
Temperatura od
  • 15
Temperatura do
  • 25
Wyrób medyczny
  • Nie dotyczy
Podmiot odpowiedzialny
  • PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
Kraj podmiotu odpowiedzialnego
  • Polska
Nazwa wytwórcy
  • PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
Kraj wytwórcy
  • Polska

Opinie Paracetamol czopki 250mg 10 sztuk Sierpc

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
4,8 na podstawie 61 opinii
  • Jakub
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Wysoka jakość, dobra cena, znana marka, zauważalna skuteczność, czego chcieć więcej.
  • annakatarzyna80
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Szybciutko działa i przynosi ulgę.
    • skuteczność
    • szybkość działania
    • wydajność
  • meg
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Szybko działa. Troszkę za grube jak dla dziecka. Dobra cena. Polecam dla maluszków.
  • Paulina
    3,5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    idealne na gorączxke
    • cena
    • konsystencja
    • skuteczność
    • szybkość działania
    • wydajność
  • Oki
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Bardzo dobrze
    • skuteczność
    • szybkość działania
    • wydajność