Access Point
Access Point
Cena
Pokaż tylko:

Wybrane opinie

Ubiquiti Unifi Usg Enterprise Security Gateway Broadband Router (Ubi Usg)

4,5
Ubiquiti Unifi Usg Enterprise Security Gateway Broadband Router  (Ubi Usg)
Fajne zintegrowane zarządzanie w ramach Unifi controller. Kontrola rodzicielska nie dla nietechnicznych, złożona w konfiguracji. Wydajność będzie zbyt mała dla coraz mocniejszych łączy.

Ubiquiti UAP-AC-PRO

4,5
Ubiquiti UAP-AC-PRO
Generalnie - urządzenie genialne. Zasilanie za pomocą PoE ze switcha lub poprzez dołączony adapter podłączany do 230V. Jakość wykonania na najwyższym poziomie. Konfiguracja i jej centralizacja dla całej struktury sieci za pomocą UniFi Controller'a mega wygodna. I tutaj zatrzymam się na chwilę - jeśli instalujesz, konfigurujesz i chcesz zapomnieć, to wystarczy Ci kontroler software'owy, ale jeśli chcesz mieć statystyki sieci, powiadomienia email o zdarzeniach i dostęp z telefonu czy przez internet - musisz dokupić Ubiquiti UniFi Controller Cloud Key UC-CK, co też uczyniłem dzień po zakupie AC PRO lub postawić soft kontrolera na np. Raspberry lub innym zgodnym sprzęcie, który będzie chodził 24h. Konfiguracja jedynie poprzez soft UniFi Controller. Wszystko konfigurujesze w tym sofcie, po czym jest to wgrywane do AP. Jedyne rozczarowanie jakie odczułem, to zasięg generowanej sieci WiFi - spodziewałem się mega petardy. Nie chodzi o to, że jest zły, bo zasięg jest dobry, ale porównywalny z np. budżetowym routrem Netis WF2780 - zarówno na 2,4GHz jak i 5GHz. Generalnie dom z poddaszem o wymiarach podstawy 14m x 12m z ustawioną mocą transmisji na full ogarnia (będąc w centralnym jego miejscu), ale na najdalszych krańcach jest ledwo zasięg 5GHz (2,4 GHz powiedzmy na 30%). Do mieszkania w bloku jedna sztuka wystarczy, ale w takim domu to minimum 2 szt. żeby dobrze pokryć zasięg.

Ubiquiti UAP-AC-M

5
Ubiquiti UAP-AC-M
Ma wiele użytecznych funkcji, wspiera najnowsze standardy WiFi. Mój laptop ASUS wcześniej bardzo często zrywał połączenia WiFi z AP T-Plink i Tonze, na tym jak do tej pory wszystko działa jak powinno. Ma możliwość stworzenia w obrębie jednego urządzenia 4 sieci (4 nazwy SSID) i dla każdej z nich skonfigurowanie osobnego QoS (rate control) co minimalizuje możliwość zapchania łącza przez np. jednego użytkownika lub grupy użytkowników. U mnie obsługuje bez problemów 3 komputery, webcam, xbox, telefon skype, telefon Voip i 3 smartfony, ale jego możliwości są pewnie o wiele większe. POLECAM