Logitech G915 TKL Tactile (920-009503) Poznań

1,75
2 opinie

Dla profesjonalnych gamerów, biorących udział w turniejach liczy się nie tylko moc obliczeniowa procesora, czy wydajność karty graficznej. Kolosalne znaczenie mają takie akcesoria jak mysz, czy klawiatura. Do niedawna profesjonaliści używali przeważnie sprzętu, który był połączony z komputerem za …

od 861 Najbliżej: 0,5 km

Liczba ofert: 46

Oferta sklepu

Lista Ofert

Opis

Dla profesjonalnych gamerów, biorących udział w turniejach liczy się nie tylko moc obliczeniowa procesora, czy wydajność karty graficznej. Kolosalne znaczenie mają takie akcesoria jak mysz, czy klawiatura. Do niedawna profesjonaliści używali przeważnie sprzętu, który był połączony z komputerem za pomocą kabla, gdyż był on zwyczajnie szybszy niż wersje bezprzewodowe. Wśród klawiatur na rynku pojawił się jednak egzemplarz wart uwagi: logitech g915 tkl.

Drogi minimalizm

Na początku warto zaznaczyć, że g915 tkl nie jest klawiaturą budżetową. Osiąga cenę nie jednej karty graficznej średniej półki. Jego cena na rynku polskim oscyluje w granicach 1000 zł. W zamian za tę okrągłą sumkę gracz otrzymuje młodszego brata znanej klawiatury logitech g915, który został odchudzony o klawiaturę numeryczną i przyciski makr. Posiada również bardziej minimalistyczny wygląd. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie lekkość i przestrzeń na blacie, bowiem klawiatura jest zgrabna i zajmuje na prawdę niewiele miejsca.

Mały mocarz

Trzeba przyznać, że choć cena za logitech g915 tkl może wydawać się zawrotna, to jednak jest ona w 100% uzasadniona. Klawiatura jest bowiem wykonana bardzo solidnie. Klawisze, wykonane z dobrej jakości plastyku zostały umieszczone w solidnej, metalowej obudowie, która jest sztywna, przez co odporna, na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jej zaletą jest również dobra stabilność, gdyż firma Logitech wyposażyła swój produkt w sześć podkładek, które sprawiają, że g915 tkl nie śliska się nawet podczas bardzo energicznych ruchów nadgarstka. Standardem jest oczywiście również regulacja stopnia nachylenia.

Wracając do klawiszy: są one wykonane podobnie jak te stosowane w laptopach. Są umiejscowione bardzo blisko jeden obok drugiego i są niższe niż standardowe. Mimo swego minimalizmu logitech g915 tkl, posiada kilka klawiszy funkcyjnych, jak chociażby multimedialne, czy rolkę do regulacji głośności dźwięku. Dodano również klawisze, dzięki którym można zmieniać podświetlenie klawiatury, wybrać w jaki sposób ma ona się łączyć z komputerem, czy klawisz odpowiadający aktywacji trybu gry.

Logitech g915 tkl jest zasilany wbudowaną baterią, która pozwala na ok 40 godzin użytkowania sprzętu. Ładowanie baterii odbywa się poprzez kabel, który należy podpiąć pod komputer.

Klawiaturę można sparować zarówno z tabletami jak i z telewizorem dzięki modułowi Bluetooth. Co więcej, w szybki sposób można ją przełączać między sparowanymi urządzeniami.

Logitech g915 tkl to klawiatura z górnej półki. Pod każdym względem jest to świetny produkt, gdyż solidne wykonanie, niski czas reakcji, design czy wydajny akumulatorek trzeba tutaj zaliczyć na plus. Dla tych, którzy cenią sobie wolność od okablowania i mają do wydania ok 1000 zł pozycja jak najbardziej do rozważenia.

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Producent
 • Logitech
Rodzaj
 • Klawiatura
Interfejs
 • USB
Komunikacja
 • Bezprzewodowa
Długość przewodu
 • 1,8 m
Głębokość
 • 368 mm
Kolor
 • Czarne
Mechaniczna
 • Tak
Model
 • G915 TKL LIGHTSPEED Tactile
Obsługa makr
 • Tak
Podpórka pod nadgarstki
 • Nie
Podświetlenie klawiszy
 • Tak
Regulowany kąt pochylenia
 • Tak
Szerokość
 • 15 mm
Wysokość
 • 22 mm

Opinie Logitech G915 TKL Tactile (920-009503) Poznań

Ocena ogólna
1,75 na podstawie 2 opinie
 • Wojciech
  0,5
  Producent nawet nie potrafi na pudełku umieścić prawidłowego zdjęcia. Zdjęcie przedstawia układ amerykański, nalepka „US Intl”, co paradoksalnie nie oznacza amerykański, tylko amerykański międzynarodowy, bo Amerykański amerykański nazywa się na stronie producenta „English” czyli angielski. Nie mylić z brytyjskim, który jest jeszcze inny. Połowa sklepów ma zdjęcia takie, połowa śmakie i nawet dystrybutor nie wie co jest w pudełku:/ Po wypytywaniu morele przysłało mi inny układ niż standardowy US, a rzekomo informacje o tym dostali od producenta.
 • Użytkownik Ceneo
  3
  Co do układów klawiszy; Logitech stosuje taką pajacerkę ze wszystkimi swoimi klawiaturami każdej serii. W większości EU klawiatury mają podłużny ENTER właśnie więc dali taki wszędzie. Jedynie tutaj dali przynajmniej długi prawy SHIFT bo klawa dla graczy. US INT w innych klawiaturach od nich ma krótki SHIFT więc jest jeszcze gorzej ;P Ha tfu na nich :P