Ibumax Forte 600mg 10tabl. Mieroszów

Ibumax Forte 600 mg tabletki powlekane 600 mg POJEMNOŚĆ: 10 tabl. DZIAŁANIE Lek IBUMAX 600 mg zawiera ibuprofen – substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. WSKAZANIA Bóle różnego pochodzenia o nasileniu …

od 7,25 Najbliżej: 10 km

Liczba ofert: 16

Oferta sklepu

Opis

Ibumax Forte 600 mg tabletki powlekane 600 mg POJEMNOŚĆ: 10 tabl. DZIAŁANIE Lek IBUMAX 600 mg zawiera ibuprofen – substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. WSKAZANIA Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym o umiarkowanego: bóle głowy (w tym także migreny) bóle zębów bóle mięśniowe, stawowe i kostne nerwobóle bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie bolesne miesiączkowanie stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych) DAWKOWANIE Dorośli: Zalecana dawka to 600 mg ibuprofenu (1 tabletka) jednorazowo. W razie potrzeby dawkę jednorazową 600 mg (1 tabletka) można powtórzyć, zachowując odstęp 6–8 godzin. Maksymalna dawka dobowa, bez konsultacji z lekarzem, nie powinna przekroczyć 1200 mg (2 tabletki). Lek Ibumax Forte 600 mg należy stosować tylko w przypadku, jeśli pacjent nie odczuje poprawy po zastosowaniu ibuprofenu w dawce 400 mg (maksymalnie 1200 mg ibuprofenu/dobę). W takim przypadku dawkę 600 mg ibuprofenu można zastosować uwzględniając odstęp 6–8 godzinny od przyjęcia dawki 400 mg. Osoby w podeszłym wieku: Nie stosować bez porozumienia z lekarzem. Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) należy stosować z ostrożnością zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku, którzy są bardziej skłonni do występowania u nich działań niepożądanych i narażeni na ryzyko potencjalnie śmiertelnych krwawień z przewodu pokarmowego, owrzodzeń i perforacji. Niewydolność nerek lub wątroby. Nie stosować bez porozumienia z lekarzem. Nie ma wymogu modyfikacji dawki u chorych z łagodnym do umiarkowanego zaburzeniem czynności nerek lub wątroby. Jednakże u tych pacjentów zaleca się stosowanie najmniejszej skutecznej dawki przez możliwie najkrótszy czas potrzebny do kontrolowania objawów. PRZECIWWSKAZANIA Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku SKŁAD Substancja czynnaibuprofen To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Marka
  • VITABALANS OY FINLANDIA
Rodzaj rejestracji
  • Lek OTC
Postać
  • Tabletki
Podstawowy składnik
  • Ibuprofen