Us Pharmacia Apap Dla Dzieci Forte 40Mg/Ml Zawiesina Doustna Smak Malinowy Po 3 Miesiącu Życia 85Ml Małomice

APAP dla dzieci FORTE smak malinowy zawiera paracetamol. Paracetamol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym stosowanym do leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i (lub) gorączki. Skład: Substancją czynną leku jest paracetamol. Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy …

od 24,49 Najbliżej: 23 km

Liczba ofert: 4

Oferta sklepu

Opis

APAP dla dzieci FORTE smak malinowy zawiera paracetamol. Paracetamol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym stosowanym do leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i (lub) gorączki. Skład: Substancją czynną leku jest paracetamol. Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sacharoza, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), guma ksantan, woda oczyszczona, aromat malinowy (23688A): substancje smakowe, preparaty aromatyczne, naturalne substancje aromatyczne, glikol propylenowy (E-1520), etanol; aromat śmietankowy (63.3626): substancje smakowe, preparaty aromatyczne, glikol propylenowy (E-1520), glicerol (E-422), etanol. Wskazania i działanie: Na dolegliwości takie jak: gorączka ból głowy ból gardła ból lub/i gorączka w przebiegu grypy lub przeziębienia ból związany z zapaleniem ucha środkowego ból zęba bolesne ząbkowanie bóle mięśni i kości ból lub/i gorączka związane z odczynem poszczepiennym gorączka w przebiegu ospy wietrznej lub biegunki wirusowej Dawkowanie: Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego. Dobrze wstrząsnąć przed użyciem. Nakrętka butelki jest zabezpieczona przed otwarciem przez dziecko. Aby otworzyć, należy nacisnąć nakrętkę i jednocześnie przekręcić w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Zawiesina doustna nie powinna być rozcieńczana czy mieszana z innymi napojami. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Należy pamiętać, że większe dawki niż zalecone mogą powodować ryzyko bardzo ciężkiego uszkodzenia wątroby. Dokładna ilość leku powinna być podana przy użyciu 5 ml doustnej strzykawki (z podziałką co 0,25 ml) lub 6 ml doustnej strzykawki (z podziałką co 0,25 ml) dołączonej do opakowania. Doustną strzykawkę po użyciu powinno się kilkukrotnie opłukać aż po jej wylot (wypełniając ją wodą). W przypadku wysokiej gorączki (>39ºC), objawów zakażenia lub przedłużających się objawów trwających dłużej niż 2 dni, należy skontaktować się z lekarzem. U dzieci w wieku poniżej 3 miesiąca życia lek stosuje się tylko po zaleceniu przez lekarza. Dawkowanie należy ustalić przede wszystkim na podstawie masy ciała pacjenta. Zalecana dawka dobowa paracetamolu to około 60 mg/kg masy ciała/dobę, która jest podzielona na 4 do 6 dawek w ciągu doby, czyli 15 mg/kg masy ciała co 6 godzin lub 10 mg/kg masy ciała co 4 godziny. Instrukcja przykładowego dawkowania 15 mg/kg masy ciała co 4 lub 6 godzin (dostępna w ulotce dołączonej do opakowania). U niemowląt o masie ciała mniejszej niż 7 kg (6 miesiąc życia) powinno się rozważyć podawanie czopków, jeśli są dostępne i podawanie tej postaci farmaceutycznej nie jest niemożliwe ze względów klinicznych (np. biegunka). U dzieci o masie ciała większej niż 41 kg (starsze niż 12 lat), młodzieży i dorosłych można rozważyć podanie, jako bardziej właściwych innych postaci farmaceutycznych paracetamolu. Przeciwwskazania: Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed przyjęciem leku APAP dla dzieci FORTE smak malinowy: jeśli u pacjenta występują choroby wątroby (w tym zespół Gilberta lub zapalenie wątroby) jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek jeśli u pacjenta występuje niedokrwistość hemolityczna (nieprawidłowy rozpad krwinek czerwonych) jeśli pacjent jest odwodniony lub długotrwale niedożywion jeśli u pacjenta występuje niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej jeśli pacjent stosuje inne leki wpływające na czynność wątroby; jeśli pacjent stosuje inne leki zawierające paracetamol, gdyż to może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby; jeśli u pacjenta z astmą oskrzelową występuje uczulenie na kwas acetylosalicylowy. Przyjmowanie leków przeciwbólowych, często przez długi czas może powodować bóle głowy lub je nasilać. Nie należy wtedy zwiększać dawki leku przeciwbólowego, ale należy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady. Interakcje: Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Lek APAP dla dzieci FORTE smak malinowy może wpływać na inne leki i inne leki mogą zaburzać jego działanie. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku: innych leków zawierających paracetamol, takich jak na przykład leki stosowane w leczeniu grypy; warfaryny lub acenokumarolu (doustne leki przeciwzakrzepowe stosowane, aby „rozrzedzić” krew) glikopironium i propanteliny (leki przeciwcholinergiczne mogące zmniejszyć wchłanianie paracetamolu) doustnych środków antykoncepcyjnych fenytoiny, fenobarbitalu, prymidonu i lamotryginy (leki stosowane w leczeniu padaczki) chloramfenikolu (antybiotyk); izoniazydu i ryfampicyny (leki stosowane w leczeniu gruźlicy) metoklopramidu i domperydonu (leki przyspieszające opróżnianie żołądka) probenecydu (lek stosowany w leczeniu dużego stężenia kwasu moczowego we krwi (dny moczanowej)) propranololu (lek stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego); kolestyraminy (lek stosowany w celu zmniejszenia stężenia cholesterolu); zydowudyny (lek stosowany w leczeniu AIDS); flukloksacyliny (antybiotyk), ze względu na poważne ryzyko zaburzenia dotyczącego krwi i płynów ustrojowych (kwasicy metabolicznej z dużą luką anionową), które należy pilnie leczyć i które może wystąpić szczególnie u pacjentów z ciężkimi = zaburzeniami czynności nerek, posocznicą (stan, gdy bakterie i ich toksyny krążą we krwi, prowadząc do uszkodzenia narządów), = niedożywieniem, przewlekłym alkoholizmem, a także u pacjentów stosujących maksymalne dawki dobowe paracetamolu. Działania niepożądane: Jak każdy lek, APAP dla dzieci FORTE smak malinowy może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należy natychmiast przerwać stosowanie leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia reakcji alergicznych (uczulenia) na paracetamol takich jak: obrzęk Quinckego (obrzęk twarzy, karku i narządów płciowych), duszność (skrócenie oddechu), zlewne poty (nasilone pocenie), nudności czy spadek ciśnienia krwi. Często (może wystąpić u 1 na 10 pacjentów): umiarkowana senność nudności; wymioty Niezbyt często (może wystąpić u 1 na 100 pacjentów): zawroty głowy senność zdenerwowanie uczucie palenia w gardle biegunka ból brzucha (w tym skurcze i zgaga) zaparcie ból głowy nasilone pocenie zmniejszona temperatura ciała (dreszcze). Rzadko (może wystąpić u 1 na 1000 pacjentów) zaczerwienienie skóry. Bardzo rzadko (może wystąpić u 1 na 10 000 pacjentów choroby układu krwiotwórczego (zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby i sporadyczne przypadki braku białych krwinek, zaburzenia w tworzeniu komórek krwi w szpiku kostnym) u pacjentów predysponowanych, skurcz oskrzeli. Bardzo rzadko ciężkie reakcje skórne. Ostrzeżenia i środki ostrożności: Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed przyjęciem leku APAP dla dzieci FORTE smak malinowy: jeśli u pacjenta występują choroby wątroby (w tym zespół Gilberta lub zapalenie wątroby) jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek jeśli u pacjenta występuje niedokrwistość hemolityczna (nieprawidłowy rozpad krwinek czerwonych) jeśli pacjent jest odwodniony lub długotrwale niedożywiony jeśli u pacjenta występuje niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej jeśli pacjent stosuje inne leki wpływające na czynność wątroby jeśli pacjent stosuje inne leki zawierające paracetamol, gdyż to może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby jeśli u pacjenta z astmą oskrzelową występuje uczulenie na kwas acetylosalicylowy. Przyjmowanie leków przeciwbólowych, często przez długi czas może powodować bóle głowy lub je nasilać. Nie należy wtedy zwiększać dawki leku przeciwbólowego, ale należy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady. Producent: USP Zdrowie Sp. z o.o. ul. Poleczki 35 02-822 Warszawa

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Rodzaj rejestracji
  • Lek OTC
Marka
  • US Pharmacia
Postać
  • Syropy
Podstawowy składnik
  • Paracetamol
Smak
  • Malinowy
Wiek dziecka
  • + 0m
Wskazanie
  • Gorączka
Podawanie
  • Doustnie
Wyrób medyczny
  • Nie dotyczy
Producent wyrobu medycznego
  • US PHARMACIA
Kraj podmiotu odpowiedzialnego
  • Polska