Audio-Technica Wkładka Gramofonowa (AT-VM95ML) Małogoszcz
od 699 Najbliżej: 19 km
Liczba ofert: 12
Oferta sklepu
Opis
Audio-Technica od ponad 50 lat wyznacza kierunki rozwoju w branży audio. Obecnie Audio-Technica oferuje ogromną gamę wkładek gramofonowych, które reprezentują wiele lat nieustających prac badawczo-rozwojowych mających na celu  dostarczanie jak najlepszych produktów dla miłośników czarnej płyty.  Audio-Technica po 38 latach zdecydowała się na zmianę swoich podstawowych modeli, co pokazuje jak dobre i ponadczasowe są to produkty. Mimo coraz większej konkurencji ze strony rozwiązań cyfrowych Audio-Technica nadal jest innowacyjna i pomysłowa - udowadnia to wprowadzeniem nowych wkładek - serii VM95. Seria VM95 oprócz tego, że zastępuje doskonale znane i cenione wkładki AT91 i AT95E to wprowadza jeszcze możliwość swobodnego rozwoju posiadanej wkładki serii VM95 do wyższego modelu tylko poprzez wymianę igły gramofonowej. Nie musisz już wymieniać całej wkładki gramofonowej żeby usłyszeć jeszcze więcej ze swoich płyt winylowych, wystarczy zmiana igły na wyższy model, który odczyta więcej informacji z czarnego krążka.  AT-VM95ML jest jedną z najbardziej wyrafinowanych wkładek gramofonowych z nowej serii VM95 Audio-Techniki. Model ten wyposażony został w pełną igłę diamentową ze szlifem mikroliniowym. Zastosowanie tego szlifu pozwala dwukrotnie zwiększyć żywotność igły. Ponadto liniowy styk igły minimalizuje „wewnętrzne zniekształcenia rowka”, a także zapewnia szerszą odpowiedź częstotliwościową i zwiększa do maksimum rozdzielczość w zakresie średnich i wysokich tonów. AT-VM95ML wyposażona jest w aluminiowy wspornik i igłę ze szlifem mikroliniowym. Wkładka dostarcza napięcie wyjściowe 3,5 mV i obsługuje pasmo przenoszenia sięgające od 20 Hz do 25 kHz. VM95ML kompatybilna jest z wszystkimi igłami dostępnymi dla serii VM95. Seria VM95 składa się z 18 nowych produktów, sześciu wkładek z tym samym elektromagnetycznym korpusem wyposażonych w sześć różnych igieł. Nowa seria VM95 oferuje wiele możliwości wyboru w szerokim zakresie cenowym, dostosowanym do każdego portfela. Wszystkie sześć modeli dostępne jest również w konfiguracji z fabrycznie zamontowaną główką AT-HS6BK. Dzięki takiemu rozwiązaniu fani analogu mogą w szybki i bezproblemowy sposób zmienić wkadkę gramofonową na inną dostosowaną np. do rodzaju odtwarzanej płyty LP. Jeżeli chciałbyś poprawić dźwięk i na nowo odkryć dobrze znane utwory z czarnego krążka zapoznaj się z pozostałymi z innymi modelami serii VM95.  Dane techniczne: Typ wkładki: VM Dual Magnet Pasmo przenoszenia: 20 - 25 000 Hz Separacja kanałów: 23 dB (1 kHz) Równowaga kanałów: 1.5 dB (1 kHz) Pionowy kąt śledzenia: 23° Znamionowa impedancja obciążenia: 47,000 Ω Induktancja cewki: 550 mH (1 kHz) Napięcie wyjściowe: 3.5 mV (@ 1 kHz, 5 cm/sec) Kształt igły: MicroLine™ Wspornik: Rurka aluminiowa Mocowanie: ½” Ogólne Wymiary (S x W x G) mm: 18,9 x 17,2 x 28,3 Waga kg: 0.0155
Specyfikacja
Podstawowe informacje
Rodzaj
  • Akcesoria gramofonowe
Marka
  • Audio-Technica
Model
  • AT-VM95ML
Kod producenta
  • ATVM95ML
Opinie Audio-Technica Wkładka Gramofonowa (AT-VM95ML) Małogoszcz
Ocena ogólna
5 na podstawie 8 opinii
  • a...m
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Rewelacyjna wkładka, używam z gramofonem Technics SL-1310 MK2 i to jest bardzo dobre połączenie, rezonans ramienia z tą wkładką wypada na 9,5 Hz więc w zasadzie idealnie. Wcześniej grałem na podstawowej AT-95E i po zamontowaniu nowej nastąpiła ogromna różnica. Przed zakupem trochę bałem się niedoboru basu i zbyt ostrej góry, jednak nic takiego nie ma miejsca. Wkładka ma neutralną charakterystykę, dobry drajw i wyśmienitą górę. To właśnie w wyższym pasmie ujawniają się zalety ostrego szlifu. W stosunku do poprzedniej wkładki ze szlifem eliptycznym ilość informacji w wysokich rejestrach jest ogromna, jednak nie jest to zmiana ilościowa, a jakościowa. Wybrzmienia talerzy, perkusji różnych przeszkadzajek są niesamowite i co najważniejsze pozbawione natarczywości, nie pojawiły się także nieprzyjemne sybilanty, których się obawiałem. Jedyna wada wynikająca ze znacznie głębszego penetrowania rowka, to wyciąganie różnych zanieczyszczeń z jego dna. W swojej cenie wkładka rewelacyjna i chyba trudna do pobicia. Dodatkowo producent informuje o czasie życia igły na poziomie tysiąca godzin. Wkładka wymaga dokładnego ustawienia, używam do tego celu płyty testowej i oscyloskopu, daje to 100% gwarancję prawidłowego ustawienia i najlepszego brzmienia.