Opony zimowe
Opony zimowe
Cena
Pokaż tylko:

Wybrane opinie

NOKIAN WR D4 205/55R16 91H

5
NOKIAN WR D4 205/55R16 91H
Świetne opony w świetnej cenie. Najsłabiej jest na suchym przy temperaturze powyżej 7 stopni ale to normalne. Na mokrym przy poniżej 5 stopni jest ok. Na głębokim śniegu jeezcze nie wypróbowane. Ogólnie oceniam je lepiej niz conti i good yeary które posiadałem.

Dębica Frigo Hp2 205/55R16 91H

5
Dębica Frigo Hp2 205/55R16 91H
Jacek tempy ciul jesteś i tyle jeśli nie potrafisz ocenic prowadzenia sie samochodu po 2-3 miesiacach tylko potrzebujesz jeździć na niej kilka sezonów

Dunlop Winter Sport 5 205/55R16 91H

5
Dunlop Winter Sport 5 205/55R16 91H
Na razie jeździłam z nimi głównie po mieście i na trasie z prędkością ok. 80 km/godz. - w trakcie dość obfitych opadów śniegu i nie zawiodły mnie. Raz tylko na torach tramwajowych przy gwałtownym przyspieszeniu poczułam lekkie problemy z przyczepnością - ale i w normalnych warunkach na pasie z torami auto trochę "nosi". Niemniej nawet w ww. sytuacji nie można było powiedzieć o utracie kontroli nad pojazdem. Przy rozsądnej jeździe dostosowanej do warunków - znakomite.
Posiadacz czterech kółek powinien pamiętać nie tylko o regularnych przeglądach czy wymianach oleju, ale również o sezonowej wymianie opon z letnich na zimowe. W okresie wzmożonych mrozów jest to szczególnie istotne ze względu na szczególnie trudne warunki panujące na trasie. A lód na jezdni to zaledwie jeden z zagrożeń. Dobrze dobrane opony zimowe zapewniają możliwie najlepszą przyczepność naszego samochodu na jezdni i możemy czuć się znacznie pewniej, gdy siadamy za kierownicą naszego pojazdu. Możemy być wówczas znacznie lepiej przygotowani na warunki atmosferyczne obecne na drodze. Posiadacze samochodów, pomimo szeregu kampanii informacyjnych odnoszących się do zmiany opon letnich na ogumienie zimowe, często o tym zapominają i regularnie dają zaskoczyć się mrozom. Powinniśmy zawsze pamiętać, że zwykła zmiana opon na zimowe sprawia, że prowadzenie pojazdu jest znacznie prostsze i pewniejsze, a przy tym wydatnie pomaga nam uniknąć nieprzyjemnych wydarzeń na trasie. Gdy bierzemy się za zakup opon zimowych, zawsze powinniśmy kierować się zasadami nakreślonymi przez producenta naszego pojazdu, a także do przyjętych norm dotyczących zakupu zimowego ogumienia. Wówczas dzięki temu możemy być pewni, że kupione przez nas opony będą pasować do modelu naszego samochodu. Absolutnie zawsze przy kupnie opon, bez względu na to o jakie chodzi, pamiętajmy by mieć przy sobie kluczowe parametry dotyczące specyfikacji naszych kół. Niezwykle łatwo bowiem zapomnieć o wszystkich wymiarach, ze średnicą na czele. Wówczas gdy przychodzi już do właściwego zakupu, zwyczajnie trafiamy na blokadę, gdyż nie mamy dokładnej specyfikacji naszych kół. Zdecydowanie warto uniknąć tego typu niedogodności, prawda? Każdy posiadacz auta bez absolutnie najmniejszych problemów może dokonać zakupu ogumienia pasującego dokładnie do jego modelu samochodu. Na CENEO.pl pomogą mu w tym specjalnie przygotowane intuicyjne filtry wyszukiwania znajdujące się w kategorii opony zimowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pomimo ogromnej bazy produktów, każdy użytkownik może dokładnie zawęzić wyszukiwanie tylko do tego ogumienia, którego poszukuje. Dodatkowo aby przyspieszyć proces zakupu i nie czekać na wysyłkę naszych nowych opon, zdecydowanie warto skorzystać z funkcjonalności, jakie oferuje użytkownikom serwis CeneoLokalnie.pl. Dzięki temu możemy w szybki i wygodny sposób sprawdzić czy poszukiwany przez nas wariant ogumienia zimowego znajduje się w którymś ze sklepów internetowych posiadających oddział w naszej najbliższej okolicy.