Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja rodzinna historia [e-book] Lublin

1,5
1 opinia

Krzesimir Dębski, znany kompozytor, przez całe życie żył w cieniu rzezi wołyńskiej. Jego rodzice cudem uratowali się z pogromu, jaki urządzili Ukraińcy z UPA we wsi Kisielin i okolicach, gdzie zginęło okrutną śmiercią kilkudziesięciu Polaków. Relacje świadków tej rzezi, w tym rodziców Krzesimira …

od 27 Najbliżej: 0,5 km

Liczba ofert: 4

Oferta sklepu

Opis

Krzesimir Dębski, znany kompozytor, przez całe życie żył w cieniu rzezi wołyńskiej. Jego rodzice cudem uratowali się z pogromu, jaki urządzili Ukraińcy z UPA we wsi Kisielin i okolicach, gdzie zginęło okrutną śmiercią kilkudziesięciu Polaków. Relacje świadków tej rzezi, w tym rodziców Krzesimira Dębskiego, są wstrząsającym świadectwem ludobójstwa. Krzesimir Dębski: był 11 lipca 1943 roku, Krwawa Niedziela na Wołyniu. W tym dni nacjonaliści z Ukraińskiej Powstańczej Armii wtargnęli do domów i kościołów w wołyńskich miastach i wsiach, by pozabijać Polaków zebranych na sumach. Napadli też na kościół w Kisielinie, gdzie na mszę poszli moi rodzice. Ta niedziela była dniem rozpoczynającym masakrę. Wcześniej zdarzały się mordy, ale od tej niedzieli zaczęła się rzeź. Urodziłaem się dziesięć lat później, jednak kolejne godziny 11 lipca 1943 r. znam z relacji rodziców, jakbym sam je przeżył. Mama z ojcem uciekli z pogromu, Ukraińcy jednak porwali i zabili mojego dziadka i babcię. PO LATACH POSZUKIWAŃ SPOTKAŁEM ICH MORDERCĘ.

Specyfikacja

Autor
 • Krzesimir Dębski
Wybrane wydawnictwa
 • Czerwone i Czarne
Rok wydania
 • 2016
Format
 • MOBI
 • EPUB
Ilość stron
 • 256

Opinie Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja rodzinna historia [e-book] Lublin

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
1,5 na podstawie 1 opinia
 • t...a
  1,5
  Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
  Książka podniszczona, Okładka pogięta. Warto byłoby w opisie napisać, że powystawowa i w jakim jest stanie, a nie, że nowa. Po nowym towarze oczekuje się czegoś innego.