Zdjęcie ADATA SSD S511 120GB 2,5cala SATAIII (AS511S3-120GM-C) - Łódź

ADATA SSD S511 120GB 2,5cala SATAIII (AS511S3-120GM-C) Łódź

S511 wykorzystuje nowej generacji kontroler SandForce SF-2200, z natywnym wsparciem dla SATA III. S511 osiągnął szybkości odczytu i zapisu nawet dwa razy wyższe niż SSD korzystające ze starszej specyfikacji SATA II. S511 osiągnął prędkości odczytu i zapisu odpowiednio 550 i 510MB. Oznacza to …

Ostatnia znana cena: 95,00 zł Najbliżej: brak

Liczba ofert: 0

Podobne produkty nowe i używane

Opis

S511 wykorzystuje nowej generacji kontroler SandForce SF-2200, z natywnym wsparciem dla SATA III. S511 osiągnął szybkości odczytu i zapisu nawet dwa razy wyższe niż SSD korzystające ze starszej specyfikacji SATA II. S511 osiągnął prędkości odczytu i zapisu odpowiednio 550 i 510MB. Oznacza to możliwość przeniesienia 5GB pliku wideo w zaledwie 15 sekund. Testy pokazały że komputer z dyskiem serii S511 potrzebuje 21 sekund na uruchomienie systemu Windows 7, dając pełną satysfakcję nawet zaawansowanym użytkownikom.

Duża szybkość zapisu i odczytu zwiększa wydajność obliczeniową

Obecnie najważniejsze platformy procesorowe stopniowo przechodzą na chipy z natywna obsługa SATA III ponieważ tradycyjne mechaniczne napędy nie są zdolne do uzyskania odpowiednio wysokiej szybkości odczytu i zapisu danych. Powoduje to, że niektóre nowo zakupione komputery, wyposażone w tradycyjny dysk twardy mogą wykorzystać tylko ułamek dostępnej wydajności. S511 Solid State Drive zapewnia wolną od wibracji pracę i niski pobór mocy, pozwala także w pełni wykorzystać możliwości łącza SATA III stając się tym samym niezastąpiony w wielu sytuacjach.

Solid State Drive to najlepszy wybór przy zakupie nowego komputera

Wraz ze wzrostem popularności informatyki z wykorzystaniem większej ilości różnorodnych zastosowań, prędkość obliczeniowa stała się ważnym czynnikiem przy zakupie komputerów. W edycji wideo, retuszowaniu dużych zdjęć operacje polegają na szybkim i stabilnym zapisie i odczycie danych.

S511 przyjmuje specjalnie wyselekcjonowane chipy flash od sprawdzonych producentów, a także wspiera polecenia TRIM systemu Windows.

Czym jest optymalizacja poleceń TRIM?
Jeśli komputer działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7, użytkownik może włączyć optymalizację TRIM w celu poprawy kondycji dysku SSD czego wynikiem jest przyspieszony transfer i zapis danych, a także utrzymania sprawności dysku i przedłużenie jego żywotności.

Potężne i darmowe oprogramowanie
Nabywcy S510 mogą pobrać darmowe oprogramowanie Disk Migration Utility. Ułatwia ono szybkie przeniesienie wszystkich plików do nowego solid state drive, co znacząco redukuje uciążliwy i czasochłonny proces ponownej instalacji oprogramowania i przywracanie danych z kopii zapasowych.

Specyfikacja

Podstawe informacje

Producent
 • ADATA
Model
 • S511
Pojemność
 • 120GB
Format
 • 2,5cala
Rodzaj pamięci
 • MLC
Prędkość odczytu
 • 550MB/s
Prędkość zapisu
 • 10MB/s

Opinie ADATA SSD S511 120GB 2,5cala SATAIII (AS511S3-120GM-C)

Ocena ogólna
5 na podstawie 2 opinie
 • Piotr
  5
  w tej cenie nie oczekujmy od dysku tego co od dysków o 100zł droższych, ale jest dużo szybszy niż hdd
  • pojemność
  • szybkość
  • trwałość
 • Michal_Beb
  5
  Dysk SSD w stosunkowo niskiej cenie z bardzo przyzwoitymi parametrami. Osobiście jeszcze nigdy nie zawiodłem się na produktach tej firmy.