Gaviscon O Smaku Mięty Zawiesina Doustna 250Ml Lipsko

Gaviscon o smaku mięty to produkt leczniczy w postaci zawiesiny doustnej, stosowany w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność, na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży. Skład: Substancjami czynnymi leku są alginian sodu, wodorowęglan sodu i …

od 31,59 zł Najbliżej: 16 km

Liczba ofert: 27

Oferta sklepu

Opis

Gaviscon o smaku mięty to produkt leczniczy w postaci zawiesiny doustnej, stosowany w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność, na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży. Skład: Substancjami czynnymi leku są alginian sodu, wodorowęglan sodu i węglan wapnia. 10 ml leku zawiera: 500 mg alginianu sodu, 267 mg wodorowęglanu sodu oraz 160 mg węglanu wapnia. Substancje pomocnicze to: karbomer 974P, metylu (E218) i propylu (E216) parahydroksybenzoesan, sacharyna sodowa, sodu wodorotlenek, aromat miętowy nr 4, aromat miętowy nr 5 oraz woda oczyszczona. Wskazania i działanie: Lek Gaviscon o smaku mięty należy do grupy leków nazywanych „środkami hamującymi refluks żołądkowo-przełykowy”, który tworzy ochronną warstwę utrzymującą się na powierzchni treści żołądkowej do 4 godzin, zapobiegając cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej z żołądka, co powoduje ból i uczucie dyskomfortu w przełyku. Dawkowanie: Ten lek należy zawsze stosować tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Dorośli, w tym osoby w podeszłym wieku i dzieci w wieku 12 lat i powyżej: 10–20 ml po posiłkach i przed snem (do czterech razy na dobę). Przeciwwskazania: Kiedy nie stosować leku Gaviscon o smaku mięty: jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek składnik leku. Interakcje: Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych przyjmowanych bez recepty. Nie należy stosować tego leku w ciągu dwóch godzin od zastosowania innych leków ponieważ może to wpływać na skuteczność niektórych leków. Jeśli pacjenta jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lek ten można stosować podczas ciąży i karmienia piersią. Stosowanie u dzieci poniżej 12 roku życia: podawać tylko po konsultacji z lekarzem. Działania niepożądane: Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10 000 pacjentów): mogą wystąpić reakcje alergiczne na składniki leku. Mogą wystąpić objawy takie jak wysypki skórne, świąd, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła. Ostrzeżenia i środki ostrożności: Lek Gaviscon o smaku mięty zawiera parahydroksybenzoesan metylu (E218) i propylu (E216), które mogą powodować reakcje alergiczne (również opóźnione). Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C. Producent: RECKITT BENCKISER (Poland) S.A. Okunin 1 Nowy Dwór Mazowiecki

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Marka
  • Gaviscon
Rodzaj rejestracji
  • Lek OTC
Wiek
  • Dla dorosłych