Bosch GNF 35 CA 0601621708 Łapy

4,95
8 opinii

Bruzdownica staje się powoli obowiązkowym wyposażeniem każdego profesjonalnego elektryka czy hydraulika. Urządzeniem tym można szybko i bezwysiłkowo wycinać w materiałach budowlanych równe rowki pod kable czy rury.Stosowanie w budownictwie skrajnie odpornych materiałów – kruchej ceramiki i twardego …

od 2 330 Najbliżej: 26 km

Liczba ofert: 2

Oferta sklepu

Opis

Bruzdownica staje się powoli obowiązkowym wyposażeniem każdego profesjonalnego elektryka czy hydraulika. Urządzeniem tym można szybko i bezwysiłkowo wycinać w materiałach budowlanych równe rowki pod kable czy rury.

Stosowanie w budownictwie skrajnie odpornych materiałów – kruchej ceramiki i twardego betonu – wymusiło używanie specjalistycznych narzędzi na instalatorach wszelkiego rodzaju kabli i rur. Niekontrolowanie kucie porothermu młotkiem udarowym kończy się przeważnie ogromnymi dziurami w ścianie, które później trzeba zatynkować. Z kolei praca w twardym betonie jest wymagająca dla operatora. Okazuje się, że mały rowek w ścianie można wykonać za pomocą bruzdownicy – elektronarzędzia, które swoją konstrukcją bazuje na szlifierce kątowej. Praca nią jest szybka, dokładna, estetyczna, niezbyt męcząca operatora maszyny, a przy tym w miarę czysta.

Doskonale nadają się do prowadzenia tuneli kablowych oraz układania rur wodno-kanalizacyjnych, gazowych i centralnego ogrzewania. W Boschu GNF 35 A bije serce o mocy aż 1400 W dające duży moment obrotowy. Oznacza to, że narzędzie to będzie w stanie „pociągnąć” dwie tarcze nawet w najtwardszym betonie czy kamieniu.

Producent zastosował system Constant Electronic. To układ stabilizujący prędkość obrotową silnika pod zmiennym obciążeniem. Pozwala on wykrzesać z maszyn maksymalną wydajność bez względu na twardość ciętego materiał. Dodatkowo w urządzeniach znajdziemy także układy ograniczenia prądu rozruchowego, czyli tzw. systemy łagodnego rozruchu.

Bruzdownica Bosch GNF 35 CA Professional obsługuje dwie tarcze. Dzięki temu za jednym przejazdem wykonamy dwa równoległe cięcia. Tarcze mocuje się na wrzecionie za pomocą tradycyjnych nakrętek M14, zaś zmiana rozstawu tarcz odbywa się przez włożenie między nimi odpowiedniej grubości pierścieni dystansujących. Użytkownik może regulować szerokość bruzdy w zakresach 3-39 mm. Od średnicy obsługiwanego osprzętu bezpośrednio zależy maksymalna głębokość cięcia. GNF 35 CA (średnica tarczy 150 mm) jest to 0-35 mm.

W prezentowanych bruzdownicach zastosowano ciekawe rozwiązania konstrukcyjne, które „uprzyjemniają” pracę. Mowa tutaj chociażby o metalowych płytach ślizgowych z rolkami, które ułatwiają precyzyjne prowadzenie maszyn wzdłuż linii cięcia. Diamentowe tarcze tnące schowane są całkowicie w pokrywach ochronnych, a bruzdownice wyposażone są w regulację głębokości cięcia z podziałkami do precyzyjnego ustawiania tego parametru. Osłony tarcz to nie tylko elementy podnoszące bezpieczeństwo pracy, ale także składowe systemu odsysania kurzu powstającego podczas cięcia. Do wszystkich bruzdownic można podłączyć za pomocą króćca odkurzacze przemysłowe, które w dużym stopniu są w stanie odessać pył i zapewnić w ten sposób czystość w miejscu pracy.

Wyposażenie standardowe:

3 podkładki dystansowe 4 mm nr ET 3 609 202 041
4 podkładki dystansowe 6 mm b nr ET 3 609 202 042
Dłuto/nóż odłamujący nr ET 3 607 959 005
Klucz oczkowy wygięty 3 607 950 017
Kołnierz mocujący nr ET 3 609 202 039
Nakrętka okrągła nr ET 3 609 202 040
Walizka narzędziowa 3 605 438 053

Gwarancja 3 lata (po zarejestrowaniu w systemie Bosch - zarejestruj tutaj )

Wszystkie nasze elektronarzędzia pochodzą z polskiej dystrybucji i mają możliwość przedłużenia gwarancji producenta do 3 lat. Dalego bardzo proszę uważać na zbyt niskie ceny oferowane na rynku. Bywa, że towary pochodzą z innych kanałów dystrybucyjnych niż polskie i w takich przypadkach nie ma gwarancji.

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Moc
  • 1400 W
Głębokość cięcia
  • 35 mm
Maksymalna szerokość cięcia (mm)
  • 39
Minimalna szerokość cięcia (mm)
  • 3
Prędkość obrotowa
  • 9300 obr./min
Producent
  • Bosch
Rodzaj silnika
  • Szczotkowe
Średnica tarczy
  • 150 mm
Waga
  • 6 kg
Zasilanie
  • Sieciowe

Opinie Bosch GNF 35 CA 0601621708 Łapy

Ocena ogólna
4,95 na podstawie 8 opinii