Sky-Watcher BK1201EQ5 Łańcut
4,5
1 opinia
Teleskop Sky-Watcher BK 1201 EQ5 120/1000 Duży refraktor achromatyczny przeznaczony dla bardziej wymagających miłośników nocnego nieba. Średnica obiektywu tego instrumentu optycznego wynosi 120mm, ogniskowa zaś 1000mm. Teleskop o takich parametrach bardzo dobrze sprawdzi się przy obserwacjach …
od 4 568,62 Najbliżej: 12 km
Liczba ofert: 13
Oferta sklepu
Opis
Teleskop Sky-Watcher BK 1201 EQ5 120/1000 Duży refraktor achromatyczny przeznaczony dla bardziej wymagających miłośników nocnego nieba. Średnica obiektywu tego instrumentu optycznego wynosi 120mm, ogniskowa zaś 1000mm. Teleskop o takich parametrach bardzo dobrze sprawdzi się przy obserwacjach Księżyca i planet. Dzięki dużej, jak na refraktor, aperturze teleskop ten daje również spore możliwości przy obserwacjach obiektów głębokiego nieba, takich jak gromady gwiazd, galaktyki czy mgławice - do obserwacji tych obiektów warto doposażyć teleskop w okular o ogniskowej 35-40mm. System optyczny Teleskop BK 1201 EQ5 to typowy pod względem budowy refraktor skonstruowany jako klasyczny dublet achromatyczny. Przy ogniskowej 1000mm i średnicy 120mm teleskop ten ma umiarkowaną światłosiłę równą f/8.3. Soczewki obiektywu pokryte zostały powłokami przeciwodblaskowymi dla poprawienia kontrastu i jasności obrazu. W komplecie znajdują się okulary w systemie Kellnera 10mm i 25mm oraz nasadka kątowa 2" wraz z redukcją na 1.25". Montaż Montaż paralaktyczny EQ5 to solidna konstrukcja o dużej wadze i znacznej nośności. Montaż ten wykonany jest z masywnych odlewów i gwarantuje stabilność obrazu nawet w przypadku teleskopów Newtona o średnicy 20cm. W porównaniu do mniejszych montaży dużo do stabilności wniosło też zastosowanie statywu stalowego z nogami o średnicy 1.75". EQ5 pozwala na zawieszenie dowolnej tuby optycznej o masie poniżej 15kg wyposażonej w klasyczny dovetail Vixen. Możliwe jest podłączenie napędów prowadzących za ruchem nieba – zarówno tych prostych, prowadzących w jednej osi jak i zaawansowanych takich jak Upgrade Kit EQ5 z systemem SynScan GoTo Wyciąg okularowy BK 1201 wyposażony został w 2" wyciąg okularowy typu Rack&Pinion (wyciąg zębatkowy). Wyciąg ten zakończony jest pierścieniem mocującym ze śrubami zaciskającymi akcesoria 2-calowe. Na korpusie wyciągu znajduje się standardowe mocowanie szukacza Sky-Watcher. Wyciąg ten jest kompatybilny z napędami do wyciągów Sky-Watcher Obserwacje astronomiczne Układ Słoneczny: Niewielkie twory na powierzchni Księżyca – ale nie mniejsze niż 1,5 km, czapy na Marsie, jeszcze więcej szczegółów w pasach Jowisza, liczne komety, jaśniejsze planetoidy Gwiazdy: Około 1,85 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 12–12,5 magnitudo, gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 1". Obiekty mgławicowe Setki gromad gwiazd, mgławice i galaktyki, wiele obiektów z katalogów NGC i IC. Znaczna szczegółowość w mgławicach i gromadach gwiazd. Ramiona spiralne możliwe do zaobserwowania w najjaśniejszych galaktykach. Dame techniczne Symbol u dostawcy: SW-2209 Układ optyczny teleskopu: Refraktor Typ montażu: Paralaktyczny Apertura: 120 mm Ogniskowa: 1000 mm Światłosiła: 8,3 Zasięg gwiazdowy: 14,1 magnitudo Zdolność zbiorcza (w porównaniu do oka nieuzbrojonego): 294 x Maksymalne użyteczne powiększenie: 240 x Masa tubusu: 5,7 kg Masa całkowita: 18,0 kg Przeciwwagi: 2 x 5,1 kg Wysokość statywu: 710 - 1230 mm Rodzaj statywu: stalowy 1,75 Długość tuby: 1040 mm Sterowanie montażem: pokrętła mikroruchów Ogniskowe okularów / powiększenie: 25mm/40x , 10mm/100x Rodzaj wyciągu okularowego: zębatkowy Średnica wyciągu okularowego: 2" z redukcją na 1,25 " Nasadka kątowa: Lustrzana 90 Szukacz: optyczny 9x50 Maksymalna zdolność rozdzielcza: 1,17 ″ Seria teleskopu: EQ5 Wyposażenie szukacz: 9x50 okulary: Super Plössl 25 mm, Super Plossl 10 mm nasadka kątowa: 90 2" z redukcją 1,25"
Specyfikacja
Podstawowe informacje
Marka
  • Sky Watcher
Ogniskowa
  • 1000 mm