Sky-Watcher Teleskop (Synta) BK1145EQ1 (SW-1210) Koszyce
od 799 Najbliżej: 47 km
Liczba ofert: 1
Oferta sklepu
Opis
Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK1145EQ1 oferuje wyjątkową cenę, mobilność oraz bogate wyposażenie. Jest idealnym modelem do wprowadzenia w świat astronomii amatorskiej i często wybierany jako pierwszy teleskop w rodzinie. Ze względu na krótką ogniskową oferuje duże pole widzenia, co jest ważnym atrybutem przy pierwszych obserwacjach. Dzięki temu łatwo nakierować teleskop na obiekt i go śledzić.System optyczny Teleskop zwierciadlany (system Newtona). Ze względu na dużą jasność teleskop szczególnie polecamy do obserwacji obiektów mgławicowych. Model ten sprawdzi się także podczas obserwacji obiektów planetarnych a także kraterów Księżyca. Główną zaletą tego teleskopu jest duże 114 mm zwierciadło, które jest najważniejszym elementem teleskopu, który decyduje o tym co i jak będziemy mogli obserwować. Teleskop ten zbiera około 190 razy więcej światła niż ludzie oko w nocy, zapewniając możliwość obserwacji obiektów do prawie 12 wielkości gwiazdowej (przy widoczności gołym okiem do 6 wielkości gwiazdowej). Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 1,2” Montaż Montaż paralaktyczny EQ1 wyposażony w mikroruchy pozwala na ustawienie teleskopu wg. atlasu czy mapy nieba oraz płynne przemieszczanie w osi rektascensji i deklinacji. Montaż należy odpowiednio ustawić i zgrać z biegunem północnym nieba, a dzięki temu będziemy mogli obsługiwać teleskop w prosty sposób. Montaż można doposażyć w napędy, umożliwiające automatyczne podążanie za obiektem po niebie. Wyciąg i okulary Teleskop wyposażony jest w wyciąg okularowy, umożliwiający stosowanie okularów o średnicy 1,25”. W komplecie znajdują się okulary o ogniskowej 10 mm, 25 mm oraz soczewka Barlowa 2x. Taki zestaw elementów pozwala uzyskać powiększenia 20x, 40x, 50x oraz 100x. Obserwacje astronomiczne Układ Słoneczny obiekty na powierzchni księżyca o rozmiarach większych niż 1-2 km; plamy słoneczne i ich budowa; wszystkie planety Układu Słonecznego; fazy Wenus tarcza Marsa pasy równikowe Jowisza i księżyce Galileuszowe pierścienie Saturna i największy księżyc Tytan Uran i Neptun także są w zasięgu tego teleskopu ruch planetoid na tle gwiazd obserwacje jasnych komet np komety ISON Gwiazdy około 1,8 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 12–12,5 magnitudo gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowe na więcej niż 1,5". barwy wielu jasnych gwiazd Obiekty mgławicowe większość obiektów Messiera leży w zasięgu tego teleskopu, między innymi, setki otwartych gromad gwiazd wiele gromad kulistych z wyraźnie widocznymi gwiazdami na obrzeżach dziesiątki galaktyk, w wielu widoczny kształt wiele jasnych mgławic, w których już widać strukturę piękne mgławice planetarne Obserwacje naziemneTeleskop z tego rodzaju optyką nie nadaje się dość dobrze do obserwacji naziemnych. Do odwrócenia obrazu należy użyć tzw. soczewki prostującej, dzięki której odwrócimy obraz do naturalnego (prostego).
Specyfikacja
Podstawowe informacje
Marka
  • Sky Watcher
Ogniskowa
  • 500 mm