MIGROMIN, 10 tabletek Koszalin

Voltaren Forte jest lekiem, który łagodzi ból. Należy on do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Skład: Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy. Każdy plaster leczniczy zawiera diklofenak w postaci 140 mg diklofenaku sodowego. Pozostałe składniki to: warstwa zewnętrzna …

od 18,99 Najbliżej: 2,6 km

Liczba ofert: 5

Oferta sklepu

Opis

Voltaren Forte jest lekiem, który łagodzi ból. Należy on do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Skład: Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy. Każdy plaster leczniczy zawiera diklofenak w postaci 140 mg diklofenaku sodowego. Pozostałe składniki to: warstwa zewnętrzna zabezpieczająca: włóknina poliestrowa, warstwa przylegająca: poliakrylanu dyspersja, tributylu cytrynian, butylohydroksyanizol (E 320). Warstwa ochronna (usuwana): papier pokryty monosilikonem Wskazania i działanie: Lek Voltaren Forte jest przeznaczony do krótkotrwałego (do 7 dni) miejscowego, objawowego leczenia bólu związanego z ostrymi nadwyrężeniami, skręceniami czy siniakami kończyn górnych i dolnych, powstałymi w wyniku tępych urazów, u młodzieży w wieku od 16 lat i u osób dorosłych. Dawkowanie: Należy przykleić jeden plaster leczniczy na bolesne miejsce. Maksymalna całkowita dawka dobowa to 1 plaster leczniczy na dobę, nawet jeśli leczone ma być więcej niż jedno miejsce. W danym czasie może być leczone tylko jedno bolesne miejsce. Sposób podawania: Podanie na skórę. Przeciąć saszetkę wzdłuż przerywanej linii i wyjąć plaster leczniczy. Odkleić jedną z dwóch warstw ochronnych. Przyłożyć plaster do bolesnego miejsca i usunąć pozostałą warstwę ochronną. Delikatnie naciskać dłonią aż plaster całkowicie przyklei się do skóry. Aby usunąć plaster Zwilżyć plaster wodą, odkleić brzeg plastra i delikatnie oderwać go od skóry. Aby usunąć wszelkie pozostałości produktu, należy przemyć skórę wodą, delikatnie pocierając ją palcami ruchami okrężnymi. W razie potrzeby plaster leczniczy można przymocować za pomocą elastycznej siatki opatrunkowej. Plaster leczniczy można stosować wyłącznie na nieuszkodzoną, zdrową skórę. Nie stosować plastra leczniczego pod opatrunkami nieprzepuszczającymi powietrza (okluzyjnymi). Nie używać plastra podczas kąpieli lub pod prysznicem. Plastra leczniczego nie należy dzielić. Czas stosowania: Nie stosować leku Voltaren Forte dłużej niż przez 7 dni. Działania niepożądane: Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należy natychmiast zaprzestać stosowania plastra leczniczego i poinformować lekarza, jeśli u pacjenta wystąpi: nagła swędząca wysypka (pokrzywka); obrzęk dłoni, stóp, kostek u nóg, twarzy, warg, jamy ustnej lub gardła; trudności z oddychaniem; nagłe obniżenie ciśnienia tętniczego bądź osłabienie. Mogą wystąpić następujące działania niepożądane: Częste działania niepożądane (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 osób): miejscowe reakcje skórne, takie jak zaczerwienienie skóry, uczucie pieczenia, świąd, zaczerwienienie i zapalenie skóry, wysypka skórna, czasami z krostkami lub bąblami. Bardzo rzadkie działania niepożądane (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 000 pacjentów): reakcje nadwrażliwości lub miejscowe reakcje alergiczne (kontaktowe zapalenie skóry). U pacjentów stosujących zewnętrznie leki z tej samej grupy substancji czynnych co diklofenak, zanotowano pojedyncze doniesienia o uogólnionej wysypce skórnej, reakcjach nadwrażliwości, takich jak obrzęk skóry i błon śluzowych oraz reakcjach typu anafilaktycznego, z ostrymi zaburzeniami układu krążenia i reakcjach nadwrażliwości na światło. Wchłanianie diklofenaku do organizmu przez skórę jest bardzo niskie, w porównaniu do stężenia substancji czynnej we krwi po doustnym podaniu diklofenaku. W związku z tym, prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych dotyczących całego organizmu (takich jak zaburzenia układu pokarmowego lub nerek bądź trudności z oddychaniem) jest bardzo niskie. Ostrzeżenia i środki ostrożności: Przed rozpoczęciem stosowania leku Voltaren Forte należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą: jeśli u pacjenta występuje lub wcześniej występowała astma oskrzelowa lub alergia; może wystąpić skurcz mięśni oskrzeli (skurcz oskrzeli), który utrudnia oddychanie; jeśli pacjent zauważy wysypkę skórną, pojawiającą się po zastosowaniu plastra leczniczego – w takiej sytuacji należy natychmiast usunąć plaster leczniczy i zaprzestać stosowania leku; jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek, serca lub wątroby, lub jeśli u pacjenta występowało wcześniej owrzodzenie żołądka lub jelit, stan zapalny jelit lub skłonność do krwawień. Działania niepożądane można ograniczyć, stosując najniższą skuteczną dawkę przez możliwie najkrótszy czas. Ważne środki ostrożności Nie należy stosować plastra leczniczego w okolicach oczu i błon śluzowych, ani dopuścić do ich kontaktu z plastrem leczniczym. Pacjenci w podeszłym wieku powinni stosować lek Voltaren Forte ostrożnie, ponieważ są bardziej narażeni na występowanie działań niepożądanych. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia nadwrażliwości na światło, po usunięciu plastra leczniczego, należy unikać wystawiania leczonego miejsca na bezpośrednie działanie światła słonecznego lub promieniowania w solarium. Leku Voltaren Forte nie należy stosować jednocześnie z innymi produktami zawierającymi diklofenak lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi, niezależnie od tego, czy są one stosowane zewnętrznie czy doustnie. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu. Producent: Haleon Germany GmbH Barthstrasse 4 80339 Monachium Niemcy Podmiot odpowiedzialny Haleon Poland Sp. z o.o. ul. Rzymowskiego 53 02-697 Warszawa tel. 800 702 849

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Marka
  • Colfarm
Rodzaj rejestracji
  • Lek OTC
Opakowanie
  • 10 tabl.
Wskazanie
  • Migrena
Podawanie
  • Doustnie
Wiek
  • Dla dorosłych
Postać
  • Tabletki
Podstawowy składnik
  • Paracetamol
Dawka
  • 250mg+250mg+65mg
Temperatura do
  • 25
Wyrób medyczny
  • Wyrób medyczny lub wyrób medyczny do diagnostyki in-vitro
Podmiot odpowiedzialny
  • ZAKŁ. FARMACEUTYCZNE COLFARM S.A.
Kraj podmiotu odpowiedzialnego
  • Polska
Nazwa wytwórcy
  • ZAKŁ. FARMACEUTYCZNE COLFARM S.A.
Kraj wytwórcy
  • Polska

Opinie MIGROMIN, 10 tabletek Koszalin

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
5 na podstawie 1 opinia
  • a...5
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    dobry
    • skuteczność
    • szybkość działania
    • wydajność