Szukasz

Gry planszowe Koszalin

i okolice
Gry planszowe
Gry planszowe
Cena
Pokaż tylko:

Wybrane opinie

Mattel Scrabble Original Y9616

5
Mattel Scrabble Original Y9616
Klasyczna wersja gry. Jest ona świetną rozrywką intelektualną, doskonale umila nam czas. Czasem grywamy w nią z przyjaciółmi- jest przy tym mnóstwo rozrywki i doskonałej zabawy- a jakie słowa czasem chcą przeforsować i upierają się ze istnieją:) ogólnie jest przy tym mnóstwo śmiechu. Polecam.

Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie (edycja gra roku)

4,5
Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie (edycja gra roku)
Można się przyczepić dwóch rzeczy: 1. Bardzo śliskie karty, stosy z nich układane sprawiają wrażenie niestabilnych. 2. Brak wypraski, która pozwoliłaby sensownie poukładać zawartość pudełka na czas przechowywania. (można znaleźć w internecie całkiem ciekawe organizery, nawet w granicach 30 złotych) Pomimo tych mankamentów grę uważam za świetną. Fabuła jest wystarczająco dobrze nakreślona, żeby gracz/gracze nie mieli poczucia, że chodzi o zebranie X punktów, by wygrać, co zdarza się w niektórych eurograch. Istnieje co prawda czynnik losowy, ale jest on w dużej mierze pod kontrolą graczy. Myślę, że udało się tu zachować dobry balans między losowością a pełną kontrolą. Poziom trudności da się skalować w pewnym zakresie, co jest dużą zaletą. Tryb solo jest dobrze zrealizowany. Nie towarzyszy mu wrażenie układania pasjansa.

Dixit

5
Dixit
W Dixit zagrałam u znajomych i od tamtego czasu polowalam na dobrą okazję, aby zakupić. Gra nadaje się dla większej liczby osob, przy czym śmiechu zawsze co nie miara :)