Aviomarin 0.05g 5 tabl. Koszalin

4,78
66 opinii

Aviomarin to produkt leczniczy stosowany w celu zapobiegania chorobie lokomocyjnej. Leczy również nudności i wymioty innego pochodzenia. Skład: Substancją czynną leku jest dimenhydramina (Dimenhydrinatum). Jedna tabletka zawiera 50 mg dimenhydraminy. Substancje pomocnicze: celuloza …

od 24,99 Najbliżej: 2,6 km

Liczba ofert: 5

Oferta sklepu

Opis

Aviomarin to produkt leczniczy stosowany w celu zapobiegania chorobie lokomocyjnej. Leczy również nudności i wymioty innego pochodzenia. Skład: Substancją czynną leku jest dimenhydramina (Dimenhydrinatum). Jedna tabletka zawiera 50 mg dimenhydraminy. Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian. Wskazania i działanie: Lek stosuje się w zapobieganiu chorobie lokomocyjnej oraz zapobieganiu i leczeniu nudności i wymiotów innego pochodzenia. Aviomarin działa przeciwwymiotnie, łagodnie uspokajająco i przeciwuczuleniowo. Początek działania występuje po 20 - 30 minutach. Efekty lecznicze obserwowane są przez 3 do 6 godzin po podaniu leku. Dawkowanie: Dorośli i młodzież powyżej 14 lat Zalecana dawka to 50 mg do 100 mg (jedna lub dwie tabletki). W razie konieczności można ją powtarzać co 4 do 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekroczyć 400 mg (osiem tabletek). Dzieci w wieku od 6 do 14 lat Zalecana dawka to 50 mg (jedna tabletka). W razie konieczności można ją powtarzać co 6 do 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekroczyć 5 mg/kg masy ciała, przy czym nie więcej niż 150 mg na dobę. Zalecaną dawkę należy przyjąć przynajmniej na 30 minut przed planowaną podrożą lub zażyciem źle tolerowanego leku. Przeciwwskazania: Kiedy nie stosować leku Aviomarin: jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na dimenhydraminę, leki przeciwhistaminowe lub którykolwiek z pozostałych składników leku, jeśli u pacjenta występują: ostry napad astmy jaskra z wąskim kątem przesączania, guz chromochłonny, porfiria, przerost gruczołu krokowego oraz zaleganie moczu w pęcherzu, padaczka. Interakcje: Stosowanie innych leków: Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty. Lek Aviomarin może wchodzić w interakcję z: Alkoholem. Lekami przeciwarytmicznymi. Lekami psychotropowymi, hamującymi czynność ośrodkowego układu nerwowego (nasennymi, uspokajającymi), lekami przeciwdepresyjnymi. Atropiną, skopolaminą. Aminami katecholowymi. Solami bizmutu. Lekami przeciwbólowymi. Doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi. Kortykosteroidami. Antybiotykami aminoglikozydowymi. Lekami powodującymi wydłużenie odstępu QT. Stosowanie leku z jedzeniem i piciem: Aviomarin można zażywać niezależnie od przyjmowanych posiłków. Tabletkę należy popić odpowiednią ilością wody. Nie stosować leku z alkoholem. Ciąża i karmienie piersią: Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie należy stosować leku Aviomarin w trzecim trymestrze ciąży. W pierwszym i drugim trymestrze ciąży, a także w trakcie karmienia piersią lek można stosować tylko, gdy w opinii lekarza korzyści z leczenia przewyższają potencjalne ryzyko dla dziecka. Stosowanie leku u dzieci i młodzieży: Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. Aviomarin jest przeznaczony dla dzieci, które są w stanie samodzielnie połknąć tabletkę. Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: Aviomarin ogranicza sprawność psychofizyczną, dlatego nie należy go stosować u osób prowadzących pojazdy mechaniczne i obsługujących urządzenia mechaniczne w ruchu. Działania niepożądane: Jak każdy lek, lek Aviomarin może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Bardzo częste (występujące u 1 lub więcej na 10 pacjentów) działania niepożądane to: senność, zaburzenia koncentracji, zawroty głowy. Częste (występujące u 1 lub więcej na 100 pacjentów) działania niepożądane to: pobudzenie, zaburzenia snu, niepokój, drżenie, zaburzenia widzenia, zwiększenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, bóle brzucha, suchość błony śluzowej jamy ustnej, uczucie osłabienia i zmęczenia, trudności w oddawaniu moczu, osłabienie mięśni. Rzadkie (występujące u 1 lub więcej na 10 000 pacjentów) działania niepożądane to: przyspieszenie akcji serca, spadek ciśnienia tętniczego krwi, niedokrwistość hemolityczna, bóle głowy, bezsenność, skórne reakcje alergiczne, nadwrażliwość skóry na światło słoneczne, zaburzenia czynności wątroby, żółtaczka cholestatyczna. Bardzo rzadkie (występujące u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów) działania niepożądane to: złuszczające zapalenie skóry oraz zmniejszenie łaknienia. Podczas stosowania leku u dzieci mogą wystąpić reakcje paradoksalne (np. niepokój, rozdrażnienie, drżenie). Ostrzeżenia i środki ostrożności: Należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Aviomarin u pacjentów z: zaburzeniami czynności wątroby, nadczynnością tarczycy, spowolnieniem akcji serca, nadciśnieniem, hipokaliemią, niedoborem magnezu we krwi, przewlekłymi trudnościami w oddychaniu, astmą, zwężeniem odźwiernika, zaburzeniami czynności serca. Szczególna ostrożność zalecana jest również w przypadku równoczesnego przyjmowania niektórych leków przeciwarytmicznych. Przyjmowanie leku Aviomarin należy przerwać przynajmniej trzy dni przed planowanymi testami alergicznymi ze względu na możliwość otrzymania wyników fałszywie ujemnych. Długotrwałe stosowanie dimenhydraminy może prowadzić do zależności lekowej. Producent: TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA ul. Emilii Plater 53 00-113 Warszawa

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Rodzaj rejestracji
  • Lek OTC
Marka
  • TEVA
Postać
  • Tabletki
Opakowanie
  • 5 tabl.
Podstawowy składnik
  • Dimenhydrynat
Dawka
  • 50 mg
Wskazanie
  • Choroba lokomocyjna
Podawanie
  • Doustnie
Temperatura do
  • 25
Wyrób medyczny
  • Nie dotyczy
Podmiot odpowiedzialny
  • TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.
Kraj podmiotu odpowiedzialnego
  • Polska
Nazwa wytwórcy
  • PLIVA KRAKÓW Z.F. S.A.
Kraj wytwórcy
  • Polska

Opinie Aviomarin 0.05g 5 tabl. Koszalin

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
4,78 na podstawie 66 opinii
  • Olga
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Moim zdaniem najlepszy środek na chorobę lokomocyjną u dzieci i dorosłych. Działa od razu i nie powoduje senności
  • użytkownik_anonimowy
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Tabletki łatwe do połknięcia. Bardzo skuteczne, jeżeli są zażyte odpowiednio wcześnie przed podróżą.
  • Aneta0203
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Produkt najwyższej jakości dla osób ceniących komfort oraz wygodę. Gorąco polecam.
  • Agata
    4,5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Jak zwykle niezawodny w czasie wakacyjnej podróży, nie ma sobie równych. Polecam
  • Aneta
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Bardzo dobrze działa na chorobę lokomocyjną. Niezbędny przy każdej podróży.