Sky-Watcher Teleskop BKP2001EQ5 Knurów
Teleskop Sky-Watcher BKP 2001 EQ5 z wyciągiem Crayforda 200/1000 Mało jest teleskopów o których można powiedzieć, że są uniwersalne - BKP 200/1000 EQ5 zdecydowanie należy do tej grupy. Głównym elementem tego teleskopu jest duże paraboliczne zwierciadło o średnicy 200 mm (8 cali) i ogniskowej 1000 …
od 3 199,99 Najbliżej: 1,5 km
Liczba ofert: 43
Oferta sklepu
Lista Ofert
Opis
Teleskop Sky-Watcher BKP 2001 EQ5 z wyciągiem Crayforda 200/1000 Mało jest teleskopów o których można powiedzieć, że są uniwersalne - BKP 200/1000 EQ5 zdecydowanie należy do tej grupy. Głównym elementem tego teleskopu jest duże paraboliczne zwierciadło o średnicy 200 mm (8 cali) i ogniskowej 1000 mm. W nowej wersji znajdziemy precyzyjny wyciąg Crayforda o średnicy 2" z redukcją na 1,25" umożliwiający stosowanie w zasadzie wszystkich dostępnych okularów na rynku. Wyciąg tego typu to nowatorska konstrukcja, która umożliwia dużo bardziej precyzyjne ustawienie ostrości i działa bardziej płynnie, niż standardowe wyciągi zębatkowe. Ponadto na wyciągu znajdziemy gwint T-2, do którego dzięki dodatkowym redukcjom mamy możliwość zamontowania aparatu typu "lustrzanka". Sky-Watcher to wiodąca marka na rynku sprzętu astronomicznego. Zakup sprzętu tej firmy daje możliwość dalszej rozbudowy i doposażania teleskopu o wiele akcesoriów bez obawy o brak kompatybilności. System optyczny Jest to teleskop zwierciadlany Newtona. Ze względu na dużą jasność jest on szczególnie polecamy do obserwacji obiektów głębokiego nieba takich jak gromady gwiazd, galaktyki czy obiekty mgławicowe. Jednocześnie model ten umożliwia stosowanie dużych powiększeń, dzięki czemu doskonale sprawdzi się także podczas obserwacji planet i Księżyca. Główną zaletą tego teleskopu jest duże paraboliczne zwierciadło o aperturze 203 mm i ogniskowej 1000 mm. Teleskop o tych parametrach wciąż pozwala na uzyskanie dość szerokiego pola widzenia. Zwierciadło tej wielkości zbiera około 320 razy więcej światła niż ludzkie oko w nocy, zapewniając możliwość obserwacji obiektów nawet do 13 wielkości gwiazdowej (przy widoczności gołym okiem do 6 wielkości gwiazdowej). Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 0,7”. Dodatkowo w teleskopie znajdziemy soczewkę Barlow'a, która w połączeniu z okularem o średnicy 1,25" da nam dwukrotny wzrost powiększania. Wyposażenie teleskopu warto uzupełnić o dodatkowe okulary: jeden o krótkiej ogniskowej ok. 4-5 mm, do obserwacji planet oraz jeden szerokokątny dwu calowy ok. 25-30 mm umożliwiający dokonywanie przeglądu nieba czy obserwacje rozległych obiektów mgławicowych. Montaż Teleskop zamontowano na mocnym montażu paralaktycznym EQ-5. Montaż tej klasy oferuje wyjątkową stabilność i precyzję wraz z wieloma innymi użytecznymi funkcjami, przydatnymi dla każdego, nawet zaawansowanego astronoma. Głowica montażu pewnie spoczywa na szerokiej platformie montażowej statywu wykonanego ze stali nierdzewnej i wyposażonego w użyteczny stolik na akcesoria. Komplet zawiera ponadto wskaźnik wypoziomowania (poziomicę), regulację ustawienia szerokości geograficznej wraz ze skalą mikrometryczną oraz azymutalny regulator nastawu lunetki biegunowej na gwiazdę polarną. EQ-5 posiada również grawerowane aluminiowe pierścienie nastawcze oraz pokrętła mikroruchów. Montaż ma możliwość zamontowania lunetki biegunowej. Możemy doposażyć go również w napęd w jednej lub w dwóch osiach albo przerobić w zautomatyzowany montaż z systemem Go-To, dzięki czemu zyskamy możliwość automatycznego namierzania i śledzenia obiektów. Wyciąg Teleskop wyposażony jest w precyzyjny wyciąg okularowy Crayforda , umożliwiający stosowanie okularów 2” i 1,25”. W porównaniu ze standardowymi wyciągami zębatkowymi, które znajdziemy w podobnych teleskopach innych producentów, wyciągi Crayforda oferują większą precyzję i płynność działania. Do zestawu dołączono dwa okulary o średnicy 1,25”. Astrofotografia Teleskop BKP 200/1000 EQ5 to teleskop, który można z powodzeniem wykorzystać w astrofotografii, a to za sprawą solidnego montażu EQ5, który posiada duże możliwości rozbudowy. Dzięki dużej aperturze i światłosile f/5 możliwe jest uzyskanie ciekawych efektów już przy stosunkowo krótkim czasie naświetlania. Dodatkowym atutem tego teleskopu jest dwucalowy wyciąg okularowy. Obserwacje astronomiczne 1. Układ Słoneczny obiekty na powierzchni Księżyca o rozmiarach większych niż 1 km; plamy słoneczne i ich struktura; wszystkie planety Układu Słonecznego; fazy Merkurego i Wenus tarcza Marsa pasy równikowe Jowisza i księżyce galileuszowe pierścienie Saturna i kilka mniejszych księżyców planety Uran i Neptun ruch planetoid na tle gwiazd obserwacje jasnych komet 2. Gwiazdy około 2,7 mln gwiazd na całym niebie, o jasności do około 14 magnitudo gwiazdy podwójne i wielokrotne oddzielone od siebie kątowo na więcej niż 0,7". barwy najjaśniejszych gwiazd 3. Obiekty mgławicowe wszystkie obiekty katalogu Messiera setki gromad kulistych, częściowo w wielu przypadkach rozbijanych na poszczególne gwiazdy setki gromad otwartych kilkadziesiąt mgławic, wraz z wieloma szczegółami tysiące galaktyk wraz z widocznymi szczegółami struktur Dane techniczne Nr katalogowy: SW-1207 Seria teleskopu: EQ5 Układ optyczny teleskopu: Newton Typ montażu: Paralaktyczny Apertura: 203 mm Ogniskowa: 1000 mm Światłosiła: f/4,9 Zasięg gwiazdowy: 15,0 magnitudo Maksymalne użyteczne powiększenie: 305 x Maksymalna zdolność rozdzielcza: 0,69 " Zdolność zbiorcza: 841 x Masa tubusu: 8,8 kg Przeciwwagi: 2 x 5,2 kg Masa całkowita: 29,0 kg Długość tuby: 900 mm Rodzaj statywu: stalowy 1,75" Wysokość statywu: 710 - 1230 mm Sterowanie montażem: pokrętła mikroruchów Rodzaj wyciągu okularowego: Crayford Średnica wyciągu okularowego: 2 " Średnica zwierciadła wtórnego: 51 mm
Specyfikacja
Podstawowe informacje
Marka
  • Sky-Watcher
Ogniskowa
  • 1000 mm