Bayer Foresto Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psów powyżej 8kg Katowice

od 109,00 zł Najbliżej: 5,2 km

Stan: nowy

Liczba ofert: 2

Dostępnych od ręki: 1

Opis

Firma Bayer Animal Health wprowadziła na rynek Foresto – najnowszą obrożę z linii innowacyjnych produktów antypasożytniczych opracowanych przez jedną z wiodących na świecie firm działających w obszarze zdrowia zwierząt. Obroża Foresto, zastosowana jednorazowo, zapewnia rewelacyjną ochronę przed najbardziej rozpowszechnionymi gatunkami pcheł i kleszczy przez okres aż do 8 miesięcy.

Foresto jest pierwszym od ponad 10 lat nowym produktem, zapewniającym zarówno kotom, jak i psom jednoczesną ochronę przed pchłami i kleszczami, a będąc pierwszym takim produktem, który odstrasza kleszcze zarówno u kotów, jak i psów, pozwala zmniejszyć ryzyko transmisji chorób przenoszonych przez te pasożyty.

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY SUBSTANCJI CZYNNEJ(-YCH) I INNYCH SUBSTANCJI

Jedna bezzapachowa obroża w kolorze szarym o długości 38 cm (12,5 g) zawiera imidaklopryd w dawce 1,25 g oraz flumetrynę w dawce 0,56 g jako substancje czynne.


WSKAZANIA LECZNICZE

Koty:
W celu leczenia i zapobiegania infestacji pcheł (Ctenocephalides felis) przez okres 7 do 8 miesięcy. Skuteczność przeciwpchelna zostaje osiągnięta natychmiast po założeniu obroży.
W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez okres 10 tygodni.
Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).

Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija roztocza) (Ixodes ricinus, Rhipicephalus turanicus) i odstraszającą (zapobiega żerowaniu pasożytów) w przypadku infestacji kleszczy (Ixodes ricinus) przez okres 8 miesięcy. Produkt wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.

W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u kota przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może w ciągu 48 godzin nie spowodować śmierci pajęczaków; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też, zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające infestacji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży.

Najlepiej gdy obroża jest zakładana przed początkiem sezonu występowania pcheł lub kleszczy.

Psy:
W celu leczenia i zapobiegania infestacji pcheł (Ctenocephalides felis) przez okres 7 do 8 miesięcy. Skuteczność przeciwpchelna zostaje osiągnięta natychmiast po założeniu obroży.
W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez 8 miesięcy.

Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).
Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija roztocza) w przypadku infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor reticulatus) oraz odstraszającą (zapobiega żerowaniu) przy infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) przez okres 8 miesięcy. Produkt wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.

W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u psa przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może w ciągu 48 godzin nie spowodować śmierci pajęczaków; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też, zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające infestacji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży.
W celu leczenia infestacji wszołów (Trichodectes canis).
Najlepiej gdy obroża jest zakładana przed początkiem sezonu występowania pcheł lub kleszczy.

PRZECIWWSKAZANIA

Nie stosować u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni, ani u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni.
Nie stosować w przypadku potwierdzonej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

DAWKOWANIE DLA KAŻDEGO GATUNKU, DROGA(-I) I SPOSÓB PODANIA

Koty i małe psy o masie ciała do 8 kg otrzymują obrożę Foresto o długości 38 cm.
Do stosowania na skórę. Jedna obroża na zwierzę do założenia wokół szyi. Wyłącznie do użytku zewnętrznego.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Producent
 • Bayer
Rodzaj
 • Ochrona przed pchłami i kleszczami

Opinie Bayer Foresto Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psów powyżej 8kg Katowice

Ocena ogólna
4,8 na podstawie 4811 opinii
 • Barbara
  5
  Korzystam z takiego zabezpieczenia przed kleszczami mojego psa od 5 lat.Wcześniej kupowałam obroże,które nie działamy w środowisku mokrym- w kolorze żółtym,a od 3 lat kupuję dla mojego psa obroże wodoodporne.Od kiedy zabezpieczam psa taką obrożą nie łapie on żadnych kleszczy,ani innych insektów.Kiedy po raz pierwszy założyłam mu taką obrożę miał przy skórze kilka małych suchych kleszczy ,ale nic nie było w jego skórze.Bardzo polecam zakup tych obroży dla wszystkich naszych pupili.Daje to spokój i poczucie pewności,że z naszym pupilom przez cały sezon-ok.8 m-cy nie przytrafią się żadne insekty,ani potem choroby i powikłania z nimi związane.
 • Krzysztof
  5
  Używam drugi rok (w sensie mój pies ;), mieszkam blisko lasu a mój pies jest trzymany na zewnątrz. Bardzo dobrze sprawuje się przeciwko owadom - szczególnie kleszcze. W zeszłym roku od założenia jej nie widziałem ani jednego. Bardzo trwała, częste kąpiele mojego psa w jeziorze nie skracają czasu jej działania. Obrożę zakładam mojemu pupilowi na początku kwietnia, ściągam pod koniec października. Ja zapłaciłem 95zł. Cena może niektórych przerazić, ale skuteczność 100% przez 7 m-cy gwarantowana. Mój pies: owczarek niemiecki (ok. 37-38kg) długowłosy.
  • jakość
  • trwałość
  • wygląd
 • Emilia
  5
  Jedyny i sprawdzony produkt (testowałam kilka). Ilość kleszczy w sezonie po innych produktach - kilkanaście, ilość po Foresto- 1 i to uschnięty! Poza tym, pies miał uczulenie na ugryzienie pasożytów (niestety przyplątały się pchły, od kolegów z podwórka pewnie), po zastosowaniu Foresto, żadnych pasożytów, zero pcheł, zero uczulenia! Jeden z lekarzy nie rozpoznał uczuleni i leczył na grzybicę i inne dziwne choroby, łącznie z braniem hormonalnymi, a inny polecił Foresto bo skojarzył, że może to być uczulenie i pomogło! Od 2 lat, nie ma pcheł, kleszczy i uczulenia :)
 • Tarnowianka
  5
  Kupuję po raz drugi bo w tym roku już piesek złapał 2 kleszczory. W ubiegłym roku od wiosny do jesieni sprawdziła się rewelacyjnie. Czasem zdarzył się co prawda (bardzo sporadycznie) jakiś kleszcz ale biorąc pod uwagę że w naszym rejonie była ich wręcz plaga to obroża działała. Próbowaliśmy wcześniej inne obroże to efekty marne, a smród od nich straszny. Nam przeszkadzał a co dopiero biednym pieskom. Krople trochę działały ale ewidentnie wpływały negatywnie na psy ( drapały się strasznie, tarzały się i chciały sobie ulżyć zcierając to z siebie). AŻ PSIAKÓW ŻAL BYŁO. Polecam
  • bezpieczna dla zwierzęcia
  • bezwonna
  • jakość
  • trwałość
  • wygląd
 • Grendżi
  5
  Rok temu mój psiak nosił tą obrożę, nie miał żadnych kleszczy, pcheł itp. Sprawdziła się bardzo dobrze, jednak jedynym jej mankamentem jest to, że jest szara i nie występuje w innych kolorach, nie wygląda na psie zbyt dobrze jeśli ma bardzo krótką sierść. Teraz mam też sunię z trochę dłuższą sierścią i postanowiłam kupić jej tę obrożę, wygląd mniej razi niż u mojego buldoga, a najważniejsza jest dla mnie jakość, skuteczność i trwałość no i to że jest wodoodporna i można bez problemu w niej kąpać psa :)
  • jakość
  • skuteczność
  • trwałość
  • wodoodporna
  • wygląd