Mapei Hydroizolacja Mapelastic 167116 16kg Jedwabne

4,61
19 opinii

Mapei Mapelastic 16kg Elastyczna, dwuskładnikowa izolacja przeciwwodna na bazie cementu i żywic syntetycznych do uszczelniania balkonów, tarasów, łazienek i basenów. Zastosowanie: Wykonywanie powłok wodochronnych na podłożach cementowych, uszczelnianie łazienek, natrysków, balkonów, tarasów, …

od 311,99 Najbliżej: 20 km

Liczba ofert: 2

Oferta sklepu

Opis

Mapei Mapelastic 16kg Elastyczna, dwuskładnikowa izolacja przeciwwodna na bazie cementu i żywic syntetycznych do uszczelniania balkonów, tarasów, łazienek i basenów. Zastosowanie: Wykonywanie powłok wodochronnych na podłożach cementowych, uszczelnianie łazienek, natrysków, balkonów, tarasów, basenów pływackich itp. przed układaniem płytek ceramicznych. Mapelastic może być nakładany na podkłady i tynki cementowe, na istniejące podłogi pokryte płytkami ceramicznymi, kamieniem naturalnym, lastryko itp. - pod warunkiem, że są czyste i mocno związane z podłożem. Grubość pojedynczej warstwy nie powinna przekraczać 2 mm, natomiast grubość dwóch warstw izolacji powinna wynosić min. 2 mm. W przypadku nanoszenia zaprawy na powierzchnie poziome, na podłoża szczególnie narażone na obciążenia lub popękane, zaleca się zatopienie w drugiej warstwie zaprawy siatki Mapenet 150 (4x4,5 mm). W celu zwiększenia wytrzymałości warstwy izolacyjnej i zdolności mostkowania (crack bridging) zaleca się zatopienie, przed naniesieniem drugiej warstwy, włókniny polipropylenowej Mapetex Sel. Zaprawę należy nanosić na wilgotne, ale nie mokre podłoże. Ułożona warstwa hydroizolacji Mapelastic powinna być zabezpieczona przed opadami deszczu przez pierwsze 24 godziny po wykonaniu. Okładzinę ceramiczną można układać min. po 4-5 dniach od wykonania izolacji. Powłoka wykonana z Mapelastic zabezpiecza powierzchnię przed wodą, zachowując jednocześnie paroprzepuszczalność. Posiada zdolność pokrywania mikropęknięć w podłożu nawet do 2,5 mm (przy zastosowaniu Mapetex Sel). Mapelastic odpowiada wymogom normy PN-EN 1504-2, w zakresie zasad ochrony powierzchni betonowych PI, MC i IR. Produkt jest również zgodny z wymogami normy PN-EN 14891. Dane techniczne: Maksymalny czas użytkowania: 60 minut. Nakładanie drugiej warstwy: po 4-5 godzinach. Czas oczekiwania przed montażem okładzin: min. 4-5 dni. Kolor: szarozielony. Nakładanie: metalową pacą. Przechowywanie: część A: 12 miesięcy, część B: 24 miesiące. Chronić przed mrozem. Zużycie: 1,7 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy.

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Rodzaj
 • Folie izolacyjne
Producent
 • Mapei
Grubość
 • 1 mm

Opinie Mapei Hydroizolacja Mapelastic 167116 16kg Jedwabne

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
4,61 na podstawie 19 opinii
 • e...a
  5
  Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
 • a...j
  5
  Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
 • WACŁAW
  5
  Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
 • marcin
  4,5
  Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
  same zalety
 • Użytkownik Ceneo
  5