IBUM FORTE 200 mg/5 ml zawiesina doustna o smaku truskawkowym 100 g Jedwabne

4,85
196 opinii

.lnd_object .lnd_text .lnd_content { font-size: 1em; } SKŁAD: 5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: maltitol ciekły, glicerol, guma ksantan, sacharyna sodowa, sodu benzoesan, kwas fumarowy, disodu fosforan dwunastowodny, aromat truskawkowy, woda oczyszczona. Postać …

od 29,68 Najbliżej: 35 km

Liczba ofert: 1

Oferta sklepu

Opis

.lnd_object .lnd_text .lnd_content { font-size: 1em; } SKŁAD: 5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: maltitol ciekły, glicerol, guma ksantan, sacharyna sodowa, sodu benzoesan, kwas fumarowy, disodu fosforan dwunastowodny, aromat truskawkowy, woda oczyszczona. Postać farmaceutyczna: zawiesina doustna o smaku truskawkowym.   WSKAZANIA: Ibum forte zawiesina doustna o smaku truskawkowym wykazuje działanie, przeciwgorączkowe, przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Wskazania do stosowania leku to: gorączka o różnym pochodzeniu m.in. w przebiegu przeziębienia, grypy i w przebiegu odczynu poszczepiennego bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak: • bóle głowy, gardła, mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych), • bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle związane z ząbkowaniem, • bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia), • bóle na skutek urazów tkanek miękkich, • bóle pooperacyjne, • bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.   STOSOWANIE: Lek stosuje się doustnie. Dobowa dawka leku Ibum Forte, zawiesina doustna o smaku truskawkowym ściśle zależy od masy ciała i wynosi: 20-30 mg/kg mc. w dawkach podzielonych, zgodnie z poniższą tabelą:   Wiek dziecka (masa ciała dziecka) Dawka jednorazowa Maksymalna dawka dobowa 3-6 miesięcy (5-7,6 kg) 1,25 ml (50 mg) 3 razy po 1,25ml = 150 mg 6-12 miesięcy (7,7-9 kg) 1,25 ml (50 mg) 3-4 razy po 1,25 ml = 150-200 mg 1-3 lata (10-15 kg) 2,5 ml (100 mg) 3 razy po 2,5 ml = 300 mg 4-6 lat (16-20 kg) 3,75 ml (150 mg) 3 razy po 3,75 ml = 450 mg 7-9 lat (21-29 kg) 5 ml (200 mg) 3 razy po 5 ml = 600 mg 10-12 lat (30-40 kg) 7,5 ml (300 mg) 3 razy po 7,5 ml = 900 mg powyżej 40 kg 7,5-10 ml (300-400 mg) 3-4 razy po 7,5 ml = 900-1200 mg   Lek należy podawać w odstępach co najmniej sześciogodzinnych. U niemowląt do 6-ego miesiąca życia lek IBUM FORTE, zawiesina doustna o smaku truskawkowym można podawać tylko po konsultacji z lekarzem. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub stan chorego się pogorszył, należy skontaktować się z lekarzem. Przed użyciem, butelkę należy energicznie wstrząsnąć. Do opakowania dołączona jest strzykawka doustna.   Instrukcja dawkowania przy pomocy strzykawki doustnej: 1. Strzykawkę należy przed pierwszym użyciem umyć w ciepłej (nie wrzącej) wodzie z dodatkiem środka myjącego. 2. Odkręcić zakrętkę i nałożyć strzykawkę doustną na korek, znajdujący się w szyjce butelki. 3. Energicznie wstrząsnąć butelkę i odwrócić ją do góry dnem. Aby napełnić strzykawkę należy ostrożnie przesuwać tłok do dołu, wciągając zawiesinę w pożądanej ilości określonej na podziałce. 4. Aby dokładnie odmierzyć dawkę, kołnierz korpusu strzykawki doustnej powinien zostać ustawiony na linii podziałki znajdującej się na tłoku. 5. Butelkę odwrócić do pozycji początkowej i ostrożnie wyjąć strzykawkę z korka. 6. Końcówkę strzykawki umieścić w ustach dziecka. Powoli wciskać tłok, aby opróżnić zawartość strzykawki. 7. Butelkę z lekiem Ibum Forte, zawiesina doustna zamknąć, a strzykawkę doustną umyć i wysuszyć.   U pacjentów z wrażliwym żołądkiem zalecane jest stosowanie leku Ibum Forte, zawiesina doustna podczas posiłków. Lek nie zawiera cukru i alkoholu. Może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę (5 ml zawiesiny Ibum Forte, zawiesina doustna zawiera ok. 1,12 g maltitolu, co odpowiada ok. 0,07 wymiennika węglowodanowego).   PRZECHOWYWANIE: • Lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. • Okres ważności po pierwszym otwarciu opakowania: 6 miesięcy. • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. • Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.   INNE INFORMACJE: Przeciwwskazania: Ibum Forte, zawiesina doustna o smaku truskawkowym jest przeciwwskazany: • jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek składnik leku; • u pacjentów z czynną lub nawracającą chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, perforacją lub krwawieniem, również występującymi po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ); • u pacjentów, u których w trakcie terapii lekami z grupy NLPZ występowały jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki, duszności lub astmy oskrzelowej; • w przypadku przyjmowania innych leków z grupy NLPZ; • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca; • jeśli u pacjenta występuje krwawienie w mózgu lub inne krwawienie; • jeśli u pacjenta występują zaburzenia krzepnięcia krwi, skaza krwotoczna lub zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu; w ostatnich 3 miesiącach ciąży.   Ostrzeżenia i środki ostrożności: Przed rozpoczęciem stosowania leku Ibum Forte, zawiesina doustna o smaku truskawkowym należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Długotrwałe przyjmowanie leków przeciwbólowych może prowadzić do utrzymujących się ciężkich chorób nerek.   Ibum Forte, zawiesina doustna o smaku truskawkowym – szczególną ostrożność należy zachować: • jeśli pacjent przyjmuje inne leki przeciwbólowe z grupy NLPZ; • jeśli u pacjenta stwierdzono niektóre choroby skóry (toczeń rumieniowaty układowy, mieszaną chorobę tkanki łącznej); • jeśli u pacjenta stwierdzono choroby przewodu pokarmowego oraz przewlekłe zapalne choroby jelit; • jeśli u pacjenta stwierdzono podwyższone ciśnienie krwi i/lub zaburzenia czynności serca; • jeśli u pacjenta stwierdzono zaburzenia czynności nerek lub choroby wątroby; • po ostatnio przebytej poważnej operacji; • jeśli występuje odwodnienie ze względu na zwiększone ryzyko niewydolności nerek; • przypadku występowania obecnie lub w przeszłości astmy, przewlekłego kataru, polipów nosa lub chorób alergicznych, gdyż możliwe jest wystąpienie duszności; • podczas stosowania innych leków, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia owrzodzenia lub krwawienia, takich jak doustne kortykosteroidy, leki rozrzedzające krew, selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny oraz leki przeciwpłytkowe (np. kwas acetylosalicylowy).   Stosowanie leków przeciwzapalnych, takich jak np. ibuprofen może wiązać się z niewielkim wzrostem ryzyka udaru lub zawału serca, w szczególności gdy przyjmowane są w wysokich dawkach. Należy przestrzegać zalecanej dawki i czasu trwania leczenia.   U osób w podeszłym wieku występuje zwiększone ryzyko działań niepożądanych w trakcie stosowania leków z grupy NLPZ, w szczególności tych dotyczących żołądka i jelit. Pacjenci, u których wcześniej wystąpiły działania niepożądane w obrębie przewodu pokarmowego, zwłaszcza pacjenci w podeszłym wieku, powinni zgłaszać wszelkie nietypowe objawy w obrębie jamy brzusznej (szczególnie krwawienia z przewodu pokarmowego), szczególnie w początkowym etapie leczenia.   Podczas ospy wietrznej należy unikać przyjmowania leku Ibum Forte, zawiesina doustna.   Ibum Forte, zawiesina doustna o smaku truskawkowym a inne leki Należy powiedzieć farmaceucie lub lekarzowi o wszystkich lekach, które pacjent przyjmował ostatnio, stosuje obecnie lub planuje stosować. W szczególności należy poinformować lekarza lub farmaceutę jeśli pacjent przyjmuje: • kortykosteroidy: mogą zwiększać ryzyko owrzodzenia lub krwawienia z przewodu pokarmowego; • inne leki z grupy NLPZ; • leki o działaniu przeciwzakrzepowym, takie jak aspiryna, warfaryna, tyklopidyna; • leki obniżające ciśnienie krwi; • leki przeciwpłytkowe i selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny: zwiększają ryzyko wystąpienia działań niepożądanych w obrębie przewodu pokarmowego; • leki stosowane w nadciśnieniu krwi i leki moczopędne: leki z grupy NLPZ mogą osłabiać działanie tych leków i istnieje możliwość zwiększenia ryzyka uszkodzenia nerek; w takim przypadku ważne by pacjent pił duże ilości wody w ciągu dnia; • lit: działanie litu może zostać zwiększone; • metotreksat: działanie metotreksatu może zostać zwiększone; • takrolimus: zwiększa ryzyko toksycznego działania na nerki; • cyklosporyna: istnieją ograniczone dane dotyczące zwiększonego ryzyka toksycznego działania na nerki; • zydowudyna: stosowanie leku Ibum Forte, zawiesina doustna może prowadzić do zwiększenia ryzyka krwawienia do stawów lub krwawienia, które prowadzi do obrzęków (u pacjentów z hemofilią z pozytywnym wynikiem testu na obecność przeciwciał HIV); • pochodne sulfonylomocznika: mogą wystąpić oddziaływania kliniczne między tymi lekami a lekami z grupy NLPZ; zalecana jest kontrola stężenia glukozy we krwi; • probenecyd i sulfinpirazon: mogą opóźnić wydalanie ibuprofenu; • glikozydy naparstnicy i fenytoina: ibuprofen może zwiększyć stężenie tych leków w osoczu; • antybiotyki z grupy chinolonów: mogą zwiększać ryzyko wystąpienia drgawek; • cholestyramina: może opóźniać i zmniejszać wchłanianie leków z grupy NLPZ; • worykonazol i flukonazol: mogą zwiększać ryzyko wynikające ze stosowania leków z grupy NLPZ.   Jeśli stwierdzono u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, przed przyjęciem leku należy skonsultować się z lekarzem.   Ibum Forte, zawiesina doustna o smaku truskawkowym w ciąży i w czasie karmienia piersią Jeśli pacjentka planuje mieć dziecko, jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub karmi piersią, powinna skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem leku Ibum Forte, zawiesina doustna.   Nie zaleca się stosowania leku Ibum Forte, zawiesina doustna w ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne. Nie wolno przyjmować leku przez ostatnie 3 miesiące ciąży ze względu na ryzyko wystąpienia powikłań u dziecka i u matki w okresie okołoporodowym.   Ibum Forte, zawiesina doustna to lek na ból i gorączkę, który jedynie w niewielkich ilościach przenika do mleka matki karmiącej. Wydaje się mało prawdopodobne, aby krótkotrwałe stosowanie ibuprofenu w zalecanych dawkach mogło mieć szkodliwy wpływ na niemowlę.   Ibum Forte, zawiesina doustna o smaku truskawkowym a płodność Leki należące do NLPZ mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu leczenia.   Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn Krótkotrwałe przyjmowanie leku Ibum Forte, zawiesina doustna o smaku truskawkowym nie wywiera lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.   IBUM FORTE, zawiesina doustna o smaku truskawkowym – działania niepożądane: Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych dotyczy osób w podeszłym wieku. Często występujące działania niepożądane: Zgaga, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia. Niezbyt często występujące działania niepożądane: Zapalenie żołądka, jelita grubego i nasilenie choroby Crohna (zapalna choroba jelit), bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie, zaburzenia widzenia, wrzody żołądka, które mogą krwawić lub pękać, owrzodzenie jamy ustnej i/lub obrzęk i podrażnienie ust, reakcje nadwrażliwości z wysypką i świądem, ataki astmy. Rzadko występujące działania niepożądane: Szumy uszne Bardzo rzadko występujące działania niepożądane: Zapalenie przełyku lub trzustki, niedrożność jelit, ciężkie reakcje skórne, w tym wysypka z zaczerwienieniem i pęcherze, które mogą się łuszczyć i którym towarzyszy gorączka, dreszcze i bóle mięśni, złe samopoczucie, zespół Stevensa-Johnsona, w wyjątkowych przypadkach wystąpiły ciężkie zakażenia skóry w trakcie ospy (ospa wietrzna), zmniejszone oddawanie moczu oraz obrzęk (możliwa ostra niewydolność nerek lub stan zapalny), uszkodzenia nerek lub zwiększenie stężenia mocznika we krwi, problemy dotyczące wytwarzania krwinek, reakcje psychotyczne i depresja, pogorszenie stanu zapalnego z powodu zakażenia, obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał serca, zaburzenia czynności wątroby lub zapalenie wątroby, bardzo rzadko podczas stosowania ibuprofenu obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowych wraz ze sztywnością karku, bóle głowy, złe samopoczucie, gorączkę lub zaburzenia świadomości.   Należy przerwać stosowanie leku i natychmiast zwrócić się do lekarza, jeśli u pacjenta występują: • objawy krwawienia z przewodu pokarmowego, takie jak: silny ból brzucha, czarne stolce, krwawe wymioty lub cząsteczki o ciemnej barwie, które przypominają fusy kawy; • objawy rzadkich lecz poważnych reakcji alergicznych, takich jak: nasilenie astmy, niewyjaśnione świszczenie lub duszność, obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w oddychaniu, kołatanie serca, spadek ciśnienia krwi prowadzący do wstrząsu. Objawy mogą wystąpić nawet po pierwszym zastosowaniu leku; • ciężkie reakcje skórne, takie jak: wysypka obejmująca całe ciało, złuszczanie, powstawanie pęcherzy i odpadanie płatów skóry.   PODMIOT ODPOWIEDZIALNY I WYTWÓRCA: Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242E Informacja o leku:  tel.: (22) 742 00 22 | e-mail: informacjaoleku@hasco-lek.pl * Lek nie zawiera barwników, cukru, alkoholu oraz przeznaczony jest dla dzieci od 3 miesiąca życia. ** IBUM FORTE dostępny od 2012 roku, 7 942 008 sprzedanych opakowań IBUM FORTE, IQVIA POLAND NATIONAL SALES DATA, w latach 2012-2019. ***Barbagallo M, Sacerdote P. Ibuprofen in the treatment of children’s inflammatory pain: a clinical and pharmacological overview. Minerwa Pediatr 2019; 71:82-99.   IBUM FORTE PURE/o smaku truskawkowym/bananowym/malinowym, 200 mg/5 ml, zawiesina doustna. Skład: 5 ml zawiesiny zawiera: ibuprofen (Ibuprofenum) 200 mg. Wskazania do stosowania: Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego. Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak: bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych), bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania, bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia), bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na ibuprofen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci zapalenia błony śluzowej nosa, pokrzywki, skurczu oskrzeli lub astmy. Nie stosować u pacjentów z ciężkim odwodnieniem (spowodowanym wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów). Nie stosować u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub nawracającą w wywiadzie, perforacją lub krwawieniem, również występującym po zastosowaniu NLPZ. Nie stosować u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby lub ciężką niewydolnością nerek. Nie stosować u pacjentów z ciężką niewydolnością serca (klasa IV wg NYHA). Nie stosować ibuprofenu jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych). Nie stosować w III trymestrze ciąży. Nie stosować u pacjentów, u których występuje naczyniowo-mózgowe lub inne czynne krwawienie. Nie stosować u pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia (ibuprofen może wydłużać czas krwawienie), skazą krwotoczną. Nie stosować u pacjentów z zaburzeniami wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu, takimi jak małopłytkowość. Podmiot odpowiedzialny: „PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK” S.A. 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242 E. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z zatwierdzoną charakterystyką preparatu. Dalsze informacje dostępne na życzenie.   Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.   HL/DR/IBUM/031821d

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Marka
  • Hasco-Lek
Rodzaj rejestracji
  • Lek OTC
Wskazanie
  • Gorączka
Wiek dziecka
  • + 3m
Pojemność
  • 100g
Postać
  • Syropy
Smak
  • Truskawkowy
Wyrób medyczny
  • Wyrób medyczny lub wyrób medyczny do diagnostyki in-vitro

Opinie IBUM FORTE 200 mg/5 ml zawiesina doustna o smaku truskawkowym 100 g Jedwabne

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
4,85 na podstawie 196 opinii
  • Aneta
    4,5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    To najlepszy syrop przeciwgorączkowy dla dzieci jaki stosowałam.
    • skuteczność
    • szybkość działania
    • wydajność
  • Użytkownik Ceneo
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Produkt zgodny z opisem. Nie uszkodzony . Data wazn9sci zachowana. Wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam.
  • Magdalena
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    dobry smak syropu, dziecko chętnie wypija , skuteczny przy wyższej temperaturze, mała ilość leku do podania
  • Angelika
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Dobry. Lek przeciw bólowy dla dzieci polecam
    • wydajność
  • Maciej
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Polecam. Skuteczny i szybko działający
    • skuteczność
    • szybkość działania
    • wydajność