Nurofen Plus 12 tabletek Jasień

Opis Lek Nurofen Plus łagodzący takie dolegliwości jak ból i gorączka. Skład Substancjami czynnymi leku są ibuprofen i kodeiny fosforan półwodny. 1 tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu i 12,8 mg kodeiny fosforanu półwodnego. Substancje pomocnicze to: rdzeń tabletki: celuloza …

od 16,74 Najbliżej: 15 km

Liczba ofert: 4

Oferta sklepu

Opis

Opis Lek Nurofen Plus łagodzący takie dolegliwości jak ból i gorączka. Skład Substancjami czynnymi leku są ibuprofen i kodeiny fosforan półwodny. 1 tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu i 12,8 mg kodeiny fosforanu półwodnego. Substancje pomocnicze to: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, skrobia żelowana, hypromeloza; otoczka tabletki; hypromeloza, talk, Opaspray white M-1-7111B (tytanu dwutlenek (El71), hypromeloza). Dawkowanie Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Dorośli powinni przyjmować od 1 do 2 tabletek co 6 godzin. W razie potrzeby dzieci w wieku 12 lat i starsze powinny przyjmować od 1 do 2 tabletek co 6 godzin. Tabletki połykać popijając płynem. Nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek w czasie 24 godzin. Leku nie należy przyjmować dłużej niż przez 3 dni. Jeżeli ból nie ustąpi po 3 dniach, należy zasięgnąć porady lekarza. Działanie Kodeina, druga substancja czynna leku Nurofen Plus, jest silnym lekiem przeciwbólowym. Połączenie ibuprofenu i kodeiny w leku Nurofen Plus zapewnia skojarzone działanie przeciwbólowe. Ten lek zawiera kodeinę. Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, które łagodzą ból. Może być stosowana w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol. Wskazania Lek jest wskazany do stosowania w następujących przypadkach: bóle reumatyczne i mięśniowe, bóle pleców, nerwobóle, migrena, bóle głowy, bóle zębów, bolesne miesiączkowanie. gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy. Kodeinę można stosować u dzieci w wieku od 12 lat w krótkotrwałym łagodzeniu umiarkowanego bólu, który nie jest łagodzony innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol lub ibuprofen stosowanymi w monoterapii. Przeciwwskazania Leku Nurofen Plus nie należy stosować u pacjentów: z nadwrażliwością na ibuprofen, kodeinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne; u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej; z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub w wywiadzie, perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych; z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca; przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych); ze skazą krwotoczną; z zaburzeniami oddychania; z przewlekłymi zaparciami; jeśli pacjent wie, że bardzo szybko metabolizuje kodeinę do morfiny. Działania niepożądane Jak każdy lek, lek Nurofen Plus może spowodować działania niepożądane. Bardzo często: występują u więcej niż 1 na 10 leczonych pacjentów. Często: występują u mniej niż 1 na 10, ale więcej niż 1 na 100 pacjentów. Niezbyt często: występują u mniej niż 1 na 100, ale więcej niż 1 na 1000 pacjentów. Rzadko: występują u mniej niż 1 na 1000, ale więcej niż 1 na 10 000 pacjentów. Bardzo rzadko: występują u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów i w pojedynczych przypadkach. Zaburzenia żołądka i jelit: Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności. Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka. Bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna. Może wystąpić choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego, czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku, i perforacja. Zaburzenia układu nerwowego: . Niezbyt często: bóle głowy. Rzadko: zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia. W pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: Rzadko: obrzęki. Bardzo rzadko: zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w osoczu krwi. Zaburzania wątroby i dróg żółciowych: Bardzo rzadko: zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: Bardzo rzadko: zaburzenia wskaźników morfologii krwi (niedokrwistość, leukopenia - zmniejszenie liczby białych krwinek - leukocytów, trombocytopenia -zmniejszanie liczby płytek krwi, pancytopenia - zaburzenie hematologiczne polegające na niedoborze wszystkich prawidłowych elementów morfotycznych krwi: krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi, agranulocytoza - brak pewnego rodzaju krwinek białych -granulocytów). Pierwszymi objawami sq gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, krwawienie (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa). Zaburzenia skóry: Bardzo rzadko: rumień wielopostaciowy, zespół Stevenso-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka. Zaburzenia układu immunologicznego: Niezbyt często: pokrzywka i świąd. Bardzo rzadko: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia -przyspieszenie czynności serca, hipotensja I nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, wstrząs. Zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli. U pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączką dezorientacja. Zaburzenia serca: Bardzo rzadko: obrzęk, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca związane ze stosowaniem leków z grupy NLPZ w dużych dawkach. W związku z leczeniem NIPZ zgłaszano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca. Do działań niepożądanych zależnych od kodeiny należą: Zaburzenia żołądka i jelit zaparcia, nudności. Zaburzenia układu nerwowego: senność. Zaburzenia układu oddechowego: zatrzymanie oddechu, zahamowanie odruchu kaszlowego. Ostrzeżenia i środki ostrożności Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić od światła i wilgoci. Stosowanie innych leków Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Ciąża i karmienie piersią Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Stosowanie leku u dzieci i młodzieży Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na ryzyko ciężkich zaburzeń oddychania. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku. Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn Podczas stosowania leku Nurofen Plus może wystąpić uczucie zmęczenia i zawroty głowy. W przypadku zaobserwowania takich objawów nie należy kierować pojazdami mechanicznymi ani obsługiwać maszyn w ruchu. Skład w momencie publikacji. Aktualne INCI znajduje się na stronie producenta i/lub opakowaniu.

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Marka
  • Nurofen
Rodzaj rejestracji
  • Lek OTC
Opakowanie
  • 12 tabl. (blist.)
Wskazanie
  • Ból głowy
Wiek
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Postać
  • Tabletki
Podstawowy składnik
  • Fosforan kodeiny półwodny
Dawka
  • 200mg+12,8mg
Temperatura od
  • 15
Temperatura do
  • 25
Wyrób medyczny
  • Nie dotyczy
Podmiot odpowiedzialny
  • RECKITT BENCKISER POLAND S.A.
Kraj podmiotu odpowiedzialnego
  • Polska
Nazwa wytwórcy
  • RECKITT BANCKISER HEALTH CARE INTERNATIONAL
Kraj wytwórcy
  • Wielka Brytania

Opinie Nurofen Plus 12 tabletek Jasień

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
5 na podstawie 12 opinii
  • Ania
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Połączenie ibuprofenu z kodeiną jest dla mnie skutecznym lekiem na migrenę (najskuteczniejszym z dostępnych bez recepty), bóle miesiączkowe oraz inne, lżejsze dolegliwości bólowe. Dzięki kodeinie Nurofen Plus hamuje lekką biegunkę, jaka mam podczas menstruacji. Także dzięki niej polepsza samopoczucia psychiczne bo działa odprężająco, rozluźniająco - tak, że czuję iż ból jest jakby obok mnie.
    • dobry na migrenę
    • skuteczny nawet na znaczne bóle
    • tani
  • t...a
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Skuteczny, szybko zwalcza ból. U mnie migrena i niestety za mała dawka ibuprofenu w jednej tabletce. Musiałam wziąć dwie na raz ale zadziałały szybko. Ogólnie polecam.
  • Agata
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Szybko działający lek przeciwbólowy i przeciw gorączkowy, pomocny przy bólach stawów i pleców.
    • mocny
    • nieuczulający lek
  • Laluna
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Jedne z najsilniejszych tabletek przeciw bólowych. Świetne przy bólach jak i stanach zapalnych.
  • budziktom
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Szybkie działanie