Paracetamol Hasco Forte 85 ml Gryfice

4,9
39 opinii

Paracetamol Hasco Forte 85 ml Paracetamol Hasco Forte to przeciwgorączkowy i przeciwbólowy lek w postaci zawiesiny doustnej, przeznaczony dla niemowląt i dzieci.  Lek Paracetamol Hasco Forte stosuje się podczas gorączki i w bólach różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bólach …

od 22,39 Najbliżej: 17 km

Liczba ofert: 3

Oferta sklepu

Opis

Paracetamol Hasco Forte 85 ml Paracetamol Hasco Forte to przeciwgorączkowy i przeciwbólowy lek w postaci zawiesiny doustnej, przeznaczony dla niemowląt i dzieci.  Lek Paracetamol Hasco Forte stosuje się podczas gorączki i w bólach różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bólach związanych z wyrzynaniem się zębów, bólach głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu) oraz dolegliwościach towarzyszącym reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy). Dodatkowo lek stosuje się u niemowląt od urodzenia do 3 miesiąca życia do leczenia objawowego gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. Paracetamol Hasco Forte to zawiesina barwy mlecznej do jasnożółtej, o truskawkowym zapachu. Opakowanie zawiera 85 ml zawiesiny doustnej. Sposób użycia Lek Paracetamol Hasco Forte stosuje się doustnie. Przed użyciem energicznie wstrząśnij w celu uzyskania jednolitej zawiesiny. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, przeciętna jednorazowa dawka paracetamolu wynosi 10 do 15 mg na kilogram masy ciała. W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4-6 godzin, do 4 razy na dobę, czyli maksymalnie 60 mg/kg mc./dobę. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni. Stosowanie u dzieci poniżej 2 lat powinno być zlecone przez lekarza. Składniki 5 ml zawiesiny Paracetamol Hasco Forte zawiera: 240 mg paracetamolu (Paracetamolum), substancje pomocnicze: sacharoza, guma ksantan (E 415), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), sodu benzoesan (E 211), sodu pirosiarczyn (E 223), aromat truskawkowy naturalny AR 2143 (zawiera naturalne substancje aromatyczne, w tym d-limonen oraz glikol propylenowy), woda oczyszczona. ***W razie przedawkowania natychmiast skonsultować się z lekarzem nawet jeśli pacjent czuje się dobrze. Nie należy stosować dawek większych niż zalecane. Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 3 dni. U pacjentów z astmą, uczulonych na kwas acetylosalicylowy może wystąpić uczulenie na paracetamol. Lek należy ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością wątroby i nerek. W czasie stosowania leku nie należy pić napojów alkoholowych, nie stosować leku u osób uzależnionych od alkoholu. Szczególnie duże ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych. Dostępne wyniki badań wskazują, że podawanie paracetamolu może stanowić czynnik ryzyka rozwoju astmy oraz chorób alergicznych u dzieci.

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Rodzaj rejestracji
  • Lek OTC
Marka
  • Hasco-Lek
Postać
  • Syropy
Opakowanie
  • 85 ml
Podstawowy składnik
  • Paracetamol
Dawka
  • 240 mg/5ml
Smak
  • Truskawkowy
Wiek dziecka
  • + 3m
Wskazanie
  • Gorączka
  • Ból głowy
Podawanie
  • Doustnie
Wyrób medyczny
  • Nie dotyczy
Podmiot odpowiedzialny
  • PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
Kraj podmiotu odpowiedzialnego
  • Polska
Nazwa wytwórcy
  • PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
Kraj wytwórcy
  • Polska

Opinie Paracetamol Hasco Forte 85 ml Gryfice

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
4,9 na podstawie 39 opinii
  • k...9
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Skuteczny , szybko działa
    • dobry smak
    • skuteczność
    • szybkość działania
    • wydajność
  • e...a
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    jestem szczesliwa
  • j...9
    4,5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Bardzo polecam.
    • dobry smak
    • skuteczność
    • szybkość działania
    • wydajność
  • a...2
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Skuteczny na ból
    • skuteczność
  • k...e
    4,5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Bardzo polecam