Ibuprom Effect 60g Gliwice

4,84
60 opinii

RODZAJ REJESTRACJI: Lek PRODUCENT: US Pharmacia Sp. z o.o. ADRES PRODUCENTA: ul. Ziębicka 40, 50-507 Wrocław ILOŚĆ: 60 g OPIS Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Ibuprofen działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Jego działanie jest uwarunkowane hamowaniem …

od 18,99 Najbliżej: 0,9 km

Liczba ofert: 100

Oferta sklepu

Lista Ofert

Opis

RODZAJ REJESTRACJI: Lek PRODUCENT: US Pharmacia Sp. z o.o. ADRES PRODUCENTA: ul. Ziębicka 40, 50-507 Wrocław ILOŚĆ: 60 g OPIS Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Ibuprofen działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Jego działanie jest uwarunkowane hamowaniem syntezy prostaglandyn w zmienionej zapalnie tkance. WSKAZANIA miejscowe leczenie bólów mięśni, leczenie bólów w przebiegu zwyrodnieniowych chorób stawów, reumatycznych schorzeń stawów obwodowych i kręgosłupa, leczenie zmian zapalnych tkanek okołostawowych (np. kaletek maziowych, ścięgien, pochewek ścięgnistych, więzadeł i torebek stawowych), leczenie bolesnej sztywności barku, bólów okolicy lędźwiowej kręgosłupa, zmian pourazowych związanych z uprawianiem sportu lub powypadkowych (np. stłuczeń, skręceń). DAWKOWANIE Lek IBUPROM SPORT żel stosuje się miejscowo, na skórę. Jeżeli lekarz nie zalecił innego stosowania, zazwyczaj stosuje się na skórę pasek żelu o długości 4 do 10 cm (2 g do 5 g żelu, co odpowiada 100 mg do 250 mg ibuprofenu) i wciera 3 do 4 razy na dobę. W razie konieczności można lek stosować częściej, jednak nie częściej niż co 4 godziny. Nie należy przekraczać dawki 12 g żelu (600 mg ibuprofenu) na dobę. Czas trwania leczenia jest ustalany przez lekarza. Jeśli po upływie 10 dni od rozpoczęcia stosowania leku objawy nie ustąpią lub ulegną zaostrzeniu, należy skonsultować się z lekarzem. Lek nie jest przeznaczony do stosowania pod opatrunkiem okluzyjnym. Wchłanianie substancji czynnych przez skórę jest zwiększone podczas zabiegów jonoforezy (specjalna forma elektroterapii). Lek IBUPROM SPORT żel stosuje się pod katodą (pole ujemne). Zazwyczaj stosowane natężenie wynosi 0,1 do 0,5 mA na 5 cm2 powierzchni elektrody, a czas trwania zabiegu wynosi maksymalnie 15 minut. Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku IBUPROM SPORT żel W związku z małym wchłanianiem przez skórę (w porównaniu z wchłanianiem leku po przyjęciu doustnym) nie obserwowano przypadków zatrucia po miejscowym zastosowaniu leku IBUPROM SPORT żel w postaci żelu. Doustne przyjęcie 8 g do 12 g ibuprofenu u pacjentów dorosłych prowadzi do zawrotów głowy, utraty świadomości i obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Następstwem doustnego przyjęcia 3 g do 4 g ibuprofenu u dzieci w wieku 1,5 do 2 lat jest bezdech i sinica. Po zastosowaniu oddechu kontrolowanego oraz intensywnej opieki normalizacja oddechu następuje w ciągu 12 godzin. W przypadkach zatrucia spowodowanego niewłaściwym użyciem leku IBUPROM SPORT żel, leczenie jest uzależnione od występujących objawów. Antidotum w przypadkach zatrucia ibuprofenem nie jest znane. Jeżeli pacjent połknął w ciągu godziny potencjalnie toksyczną ilość leku IBUPROM SPORT żel, należy natychmiast zwrócić się do lekarza. Pominięcie zastosowania leku IBUPROM SPORT żel Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. SPOSÓB PRZECHOWYWANIA Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących temperatury przechowywania leku. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem. Warunki przechowywania po pierwszym otwarciu: Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem. Nie stosować leku IBUPROM SPORT żel po upływie terminu ważności zamieszczonego na etykiecie. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji lub domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko. SKŁAD Substancją czynną jest ibuprofen. 100 g żelu zawiega 5 g ibuprofenu. Pozostałe składniki to: etanol 96%, alkohol izopropylowy, hydroksyetyloceluloza, lewomentol, aromat Reflex 12122 (metylu salicylan), glikolu dietylenowego monoetylowy eter, makrogologlicerydów kaprylokaproniany (Makrogol 400), glicerol, sodu wodorotlenek (10% roztwór wodny), woda oczyszczona. MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Jeśli wystąpią poniższe objawy nie należy przyjmować leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem. - niespecyficzne reakcje alergiczne i anafilaktyczne, wstrząs, - astma, pogorszenie stanu astmatycznego, skurcz oskrzeli lub duszność. Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (mogą dotyczyć do 1 na 10,000 osób): zaburzenia skóry (np. zaczerwienienie, mrowienie w miejscu podania), wysypki różnego typu, świąd, pokrzywka, obrzęk naczyniowy, plamica, choroby pęcherzowe skóry (martwica naskórka, rumień wielopostaciowy), niewydolność nerek u pacjentów z chorobami nerek, ból brzucha, niestrawność. Podczas długotrwałego leczenia mogą wystąpić dodatkowe działania niepożądane. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Marka
  • USP Zdrowie
Model
  • ibupromsportzel
Rodzaj rejestracji
  • Lek OTC
Postać
  • Żele
Opakowanie
  • 60 g (tub.)
Podstawowy składnik
  • Ibuprofen
Dawka
  • 50 mg/g
Wskazanie
  • Reumatyzm
Podawanie
  • Naskórnie
Wiek
  • Dla dorosłych
Temperatura od
  • 2
Temperatura do
  • 25
Podmiot odpowiedzialny
  • US PHARMACIA SP. Z O.O.
Kraj podmiotu odpowiedzialnego
  • Polska
Nazwa wytwórcy
  • FARMASIERRA MANUFACTURING S.L.
Kraj wytwórcy
  • Hiszpania

Opinie Ibuprom Effect 60g Gliwice

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
4,84 na podstawie 60 opinii
  • relaymy
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    The best!!!
  • relaymy
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    The best!!!
  • Kasia
    4
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Dobra cena
    • szybkość działania
    • wydajność
  • Enia.
    4,5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Polecam.
    • skuteczność
  • c...a
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Działa dobrze, przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
    • cena
    • skuteczność
    • szybkość działania
    • wydajność