Szukasz

Urządzenia sprzątające Gdynia

i okolice
Urządzenia sprzątające
Urządzenia sprzątające
Cena
Pokaż tylko:

Wybrane opinie

Bosch GAS 15 PS 06019E5100

5
Bosch GAS 15 PS 06019E5100
Szukałem kompaktowego mocnego i cichego odkurzacza, musiałem odpuścić generowanie hałasu, zastanawialem się również nad Makita VC2512L który wg specyfikacji jest cichszy, jednak ponad przeciętna duża moc ssania i kompaktowe wymiary, przekonały mnie do GAS15 PS. Odkurzacz powiedziałbym że jest średnio głośny, cichsze od wielu konkurentów jak karcher MV2/3. W praktyce bosch okazal się troche głośny, jednak pracuje ciszej niż sie spodziewalem, poziom jest akceptowalny, elektronarzędzie typu szlifierka kątowa czy pilarka tarczowa potrafi go i tak zagłuszyć, planuję jednak nad wyciszeniem, gdyż to dla mnie dość istotne. Siła ssania całkiem dobra, wydmuch powietrza jednak słaby. Dostępne alternatywne ssawki 35mm. Sam wąż ssący natomiast nie jest standardowy, w razie uszkodzenia brak zamienników, podobny problem z przedłużeniem węża ssącego. Przełącznik niezbyt mi się podoba, sam fakt że przekręcany już nieco komplikuje, włączając można się pomylić przekręcać nie w tą stronę. System czyszczenia filtra mało skuteczny. Bosch zaczął dołączać do tego modelu filtr wstępny w postaci tzw. skarpety, mocny fizelinowy pokrowiec z gumką zakładany na cylindryczny filtr harmonijkowy. Uważam to za dobre rozwiazanie, jednak na razie brak dostępnych zamienników. Można stosować worki na pył, jednak mała pojemność pojemnika znacznie to utrudnia, bardzo dużo miejsca zajmuje filtr cylindryczny odkurzacza, w takiej ciasnocie pył trudno rozchodzi się w worku. Jak ktoś chce zbierać dużo pyłów do codziennej profesjonalnej pracy, to proponuję stosowanie dodatkowego zewnętrznego filtra cyklonowego, lub zakup większego odkurzacza.

Kärcher SC 4 1.512-405.0

5
Kärcher SC 4 1.512-405.0
polecam parownice marki karcher model sc4 ze względu na moc i łatwość czysczenia oraz załączone akcesoria które pozwalają na mycie powierzchni poziomych jak i pionowych

Kärcher S 650 1.766-300.0

4,5
Kärcher S 650 1.766-300.0
Ułatwia utrzymanie czystości przy dużych powierzchniach, zamiatanie przypomina koszenie trawnika. W narożnikach trzeba posłużyć się tradycyjną miotłą, ale nie stanowi to problemu przy czasie jaki i tak się zyskuje. Dokładność zamiatania oceniam na 95%, ale uzależnione jest to od równości zamiatanej powierzchni. Dużym plusem jest pozycja " parkingowa", zajmuje niewiele miejsca przy sporych gabarytach roboczych. Generalnie urządzenie bardzo proste a przy tym skuteczne.