Sapkowski. Wiedźmin (komplet) Gdynia

4,89
52 opinie

Stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego świat Wiedźmina już teraz można śmiało zaliczyć do światowej klasyki fantasy. Mroczny i niejednoznaczny, jest doskonałą pozycją dla wymagającego czytelnika. Jednocześnie humor, wartka akcja i znakomity styl pisarski sprawiają, że książki czyta się z zapartym …

od 410,00 zł Najbliżej: 0,8 km

Stan: nowy

Liczba ofert: 9

Dostępnych od ręki: 0

Opis

Stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego świat Wiedźmina już teraz można śmiało zaliczyć do światowej klasyki fantasy. Mroczny i niejednoznaczny, jest doskonałą pozycją dla wymagającego czytelnika. Jednocześnie humor, wartka akcja i znakomity styl pisarski sprawiają, że książki czyta się z zapartym tchem.

Pakiet 8 tytułów sagi Wiedźmin Sapkowskiego

Ostatnie życzenie

Później mówiono, że człowiek ów nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej. Nie był stary, ale włosy miał zupełnie białe. Kiedy ściągnął płaszcz, okazało się, że na pasie za plecami ma miecz. Białowłosego przywiodło do miasta królewskie orędzie: trzy tysiące orenów nagrody za odczarowanie nękającej mieszkańców Wyzimy strzygi. Takie czasy nastały. Dawniej po lasach jeno wilki wyły, teraz namnożyło się rozmaitego paskudztwa - gdzie spojrzysz, tam upiory, bazyliszki, diaboły, żywiołaki, wiły i utopce plugawe. A i niebacznie uwolniony z amfory

Miecz przeznaczenia

Wiedźmiński kodeks stawia tę sprawę w sposób jednoznaczny: wiedźminowi smoka zabijać się nie godzi.To gatunek zagrożony wymarciem.Aczkolwiek w powszechnej opinii to gad najbardziej wredny. Na oszluzgi, widłogony i latawce kodeks polować przyzwala.Ale na smoki - nie.

Krew elfów

Tako rzecze Ithlinne, elfia wieszczka i uzdrowicielka:Drżyjcie, albowiem nadchodzi Niszczyciel Narodów. Stratują waszą ziemię i sznurem ją podzielą. Miasta wasze zostaną zburzone i pozbawione mieszkańców. Nietoperz i kruk w domach waszych zamieszkają, drzewo straci liść, zgnije owoc i zgorzknieje ziarno. Zaprawdę powiadam wam, oto nadchodzi czas miecza i topora, wiek wilczej zamieci.

Czas pogardy

Świat Ciri i wiedźmina ogarniają płomienie. Nastał zapowiadany przez Ithlinne czas miecza i topora. Czas pogardy. A w czasach pogardy na powierzchnię wypełzają Szczury. Szczury atakujące po szczurzemu, cicho, zdradziecko i okrutnie. Szczury uwielbiające dobrą zabawę i zabijanie. Maruderzy z rozbitych armii, zabłąkane dzieciaki, wyrzutki, dziwna zbieranina stworzona przez wojnę i na wojennym nieszczęściu żerująca.

Chrzest ognia

Oto Geraltowa kompania: JASKIER, trubadur w kapelusiku z piórkiem egreta. Studiował siedem sztuk wyzwolonych, słynny po wszystkich dworach i zamtuzach. "Kłamliwa łajza" o "zachrypnięty bażant" to najłagodniejsze z określeń, jakim obdarzają go porzucone kochanki. CAHIR, czarny rycerz z koszmarów Ciri. Poszukiwany przez najlepszych szpiegów Cesarstwa, Nilfgaardczyk, który dowodzi, że Nilfgaardczykiem wcale nie jest. MILVA, trafiająca z dwustu kroków łuczniczka. Pyskata i do słów nieparlamentarnych skora. REGIS, cyrulik intelektualista. Nosi się staroświecko i pachnie ziołowo-korzennie. Osobnik jakby nie z tej bajki.

Wieża Jaskółki

Jesienne Ekwinokcjum tegoż dziwnego roku przyniosło rozmaite znaki na niebie i ziemi, które jakoweś klęski niechybnie zwiastowały. Tuż przed północą zerwała się straszliwa zawierucha, zadął potępieńczy wicher, a pędzone po niebie chmury przybrały fantastyczne kształty, wśród których najczęściej powtarzały się sylwetki galopujących koni i jednorożców. Lelki dzikimi głosami wyśpiewywały konajączkę, zaskowyczała beann'shie, zwiastunka rychłej i gwałtownej śmierci. A gdy przecwałował Dziki Gon i rozwiały się chmury, ludzie zobaczyli księżyc - malejący, jak zwykle w czas Zrównania. Ale tej nocy księżyc miał barwę krwi.Pani JezioraCiri wpatruje się w wypukły relief przedstawiający ogromnego łuskowatego węża. Gad, zwinąwszy się w kształt ósemki, wygryzł się zębiskami we własny ogon. To pradawny wąż Uroboros. Symbolizuje nieskończoność i sam jest nieskończonością. Jest wiecznym odchodzeniem i wiecznym powracaniem. Jest czymś, co nie ma ani początku, ani końca.

Sezon burz

„Nigdy nie mów nigdy!” W powieści pojawiają się osoby doskonale czytelnikom znane, jak wierny druh Geralta – bard i poeta Jaskier – oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, ale na scenę wkraczają też dosłownie i w przenośni postaci z zupełnie innych bajek. Ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie. Opowieść zaczyna się wedle reguł gatunku: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rośnie. Wiedźmin stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z rudowłosą pięknością, zwaną Koral. A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi. Pobrzmiewają pioruny i szaleją burze.

Skład zestawu:
Osiem części cyklu o Geralcie z Rivii
1. Ostatnie życzenie
2. Miecz przeznaczenia
3. Krew elfów
4. Czas pogardy
5. Chrzest ognia
6. Wieża jaskółki
7. Pani Jeziora
8. Sezon Burz

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Autor
 • Andrzej Sapkowski
Wydawnictwo
 • Nowa Niezależna Oficyna Wydawnicza
Rok wydania
 • 2014
Ilość stron
 • 3310
Format
 • 13.1x20.2cm
Oprawa
 • twarda

Opinie Sapkowski. Wiedźmin (komplet) Gdynia

Ocena ogólna
4,89 na podstawie 52 opinie
 • użytkownik_anonimowy
  5
  Osobiście kupiłem wszystkie części i wszystkie przeczytałem. Jest to tak świetna seria, że nie można oderwać się od książki. Tytuł godny polecenia dla każdego.
  • akcja
  • fabuła
  • piękne wydanie
 • Daniel
  5
  Świetny komplet książęk które są napisane przez Sapkowskiego. Historia tych książkach bardzo opisuje jaka jest gra i nie zdziwicie się że po przeczytaniu zaczniecie pobierać Wiedźmina :)
 • Quick23
  5
  Wysoka jakość wykonania. Bardzo ładnie zrobione i dobrane grafiki na okładkach. Dodatkowa mapa krain w pudełku. Bardzo fajny produkt dla fanów Wiedźmina!
  • dodatkowa mapa krain w pudełku
  • jakość wykonania
  • twarda oprawa
 • aga
  4
  Znane i lubiane przez fanow fantastyki ksiazki Sapkowskiego w jednym "pakiecie" :)
 • Michał
  4
  Samej zawartości chyba nie trzeba nikomu przedstawiać? Wydanie ładne, ale chyba estetyczniej na półce wygląda to, z prostymi czarnymi grzbietami.
  • akcja
  • fabuła