Podręcznik Startupu. Budowa wielkiej firmy krok po kroku Gdynia

4,58
10 opinii

Książka została wyróżniona w kwartalnym przeglądzie najważniejszych książek (lato 2013) opublikowanego przez THINKTANK. Zapraszamy do lektury przeglądu nowości wydawniczych Twój startup - instrukcja obsługi Ta książka nie jest lekturą do poduszki na jedną, bezsenną noc. Nie należy pochłaniać jej …

od 64,35 zł Najbliżej: 0,6 km

Stan: nowy

Liczba ofert: 24

Dostępnych od ręki: 0

Opis

Książka została wyróżniona w kwartalnym przeglądzie najważniejszych książek (lato 2013) opublikowanego przez THINKTANK. Zapraszamy do lektury przeglądu nowości wydawniczych Twój startup - instrukcja obsługi Ta książka nie jest lekturą do poduszki na jedną, bezsenną noc. Nie należy pochłaniać jej bezrefleksyjnie, by następnie odłożyć na półkę i już do niej nie wrócić. Wręcz przeciwnie - jeśli chcesz skorzystać z tego niezwykłego podręcznika, studiuj go po trochu, systematycznie i wracaj do niego regularnie. Niech stanie się Twoim najlepszym przyjacielem na najbliższe sześć do trzydziestu miesięcy... ponieważ właśnie taki czas musisz dać sobie i swojemu przedsięwzięciu, by stało się rentowną firmą, zdolną do odniesienia rynkowego sukcesu.Dla ułatwienia pracy z podręcznikiem został on podzielony na cztery części. Z pierwszej dowiesz się, czym jest Customer Development. Poznasz też jego manifest, czyli katalog czternastu zasad, którymi powinny kierować się startupy przystępujące do wdrażania tej metodologii zarządzania, opracowanej specjalnie dla nich. Następna część opisuje proces przełożenia wizji założycielskiej na szablon modelu biznesowego, a następnie na szereg hipotez, weryfikowanych przy udziale klientów. W części trzeciej znajduje się opis programu testów pozwalających zorientować się, jaka jest potencjalna rentowność Twojej firmy. Autorzy przygotowali też dla Ciebie listy kontrolne, pomocne przy sprawdzaniu postępów na kolejnych etapach związanych z realizacją procesu Customer Development.Wywiad z Bobem Dorfem cz. II: oglądajWywiad z Bobem Dorfem cz. III: oglądajSteve Blank to lider innowacyjnych rozwiązań w zakresie metodologii rozwijania startupów i nauczania przedsiębiorczości. Steve jest autorem metodologii Customer Development, która stała się punktem wyjścia do utworzenia ruchu Lean Startup. Wykłada przedsiębiorczość na Uniwersytecie Stanforda, Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley oraz Uniwersytecie Columbia. Jego blog www.steveblank.com to lektura obowiązkowa wszystkich przedsiębiorców.Bob Dorf jest przedsiębiorcą. Swoją pierwszą dochodową firmę założył w wieku zaledwie dwudziestu dwóch lat. Potem założył sześć kolejnych. Jak sam podsumowuje, były to "dwa wielkie sukcesy, dwa udane projekty i trzy świetne firmy do generowania odpisów podatkowych". W wolnym czasie Bob prowadzi w Columbia Business School wykłady poświęcone modelowi Customer Development i skutecznemu budowaniu startupów.Patroni wydania:

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Autor
 • Blank Steve, Dorf Bob
Wydawnictwo
 • One Press
Format
 • 170x230 mm
Okładka
 • Miękka
Rok wydania
 • 2013

Opinie Podręcznik Startupu. Budowa wielkiej firmy krok po kroku Gdynia

Ocena ogólna
4,58 na podstawie 10 opinii
 • Patryk
  5
  Produkt ten został zarekomendowany przez organizatorów Olimpiady z WOS'u. Dobór treści, jak i odpowiedni sposób ich przekazania to największy atut twórców tej książki. Posłużyłbym się nawet stwierdzeniem "Księga początkujących przedsiębiorców' gdyż całkowicie wyczerpuje temat startup'u i wskazuje odpowiednie ścieżki do podążania. Ze swojej strony, całkowicie rekomenduję Wam tą niemal 700 stronnicową księgę. Cena tej książki jest dość wysoka, ale i tak uznaję, że każdy grosz zapłacony na nią, nie był groszem straconym.
 • Grzegorz
  5
  Można powiedzieć ze to instrukcja obsługi. Świetnie dobrane przykłady, czyta się z ciekawością. Dobrze do niej wracać ;) Polecam każdemu raczkującemu przedsiębiorcy i nie tylko.
  • jakość wydania
 • Radzio
  5
  Bardzo dobry podręcznik. W przystępnej formie przedstawia jak budować swój własny biznes - zarówno dla rozpoczynającego działalność, jak też wieloletniego przedsiębiorcy.
  • akcja
  • fabuła
  • jakość wydania
 • Kinga
  5
  Bardzo obszerny podręcznik. Mnóstwo porad, wskazówek i doświadczeń autora, do regularnego studiowania na każdym etapie planowania i zakładania własnego biznesu. Najlepsza pozycja na rynku! Warta swojej ceny
 • Karolina
  5
  Krótko i na temat jak zarządzać czasem, jak zmotywować się do działania. Polecam