Phanteks PH-TC14PE Gdynia

Benchmarki, na pierwszy rzut oka, wydają się być neutralną metodą porównania. Niestety, producenci często optymalizują swoje produkty wyłącznie pod określony metody testowania. Takim znanym przykładem są modyfikacje sterowników pewnych kart graficznych, które w określonych testach referencyjnych …

od 319,00 zł Najbliżej: 0,5 km

Stan: nowy

Liczba ofert: 7

Dostępnych od ręki: 0

Opis

Benchmarki, na pierwszy rzut oka, wydają się być neutralną metodą porównania. Niestety, producenci często optymalizują swoje produkty wyłącznie pod określony metody testowania. Takim znanym przykładem są modyfikacje sterowników pewnych kart graficznych, które w określonych testach referencyjnych uzyskują lepsze wartości pewnych parametrów kosztem zredukowanej jakości obrazu. Takie sztuczki mogą wprowadzać w błąd potencjalnych nabywców.
W przypadku chłodnic PC niektóre testy mogą również zniekształcać pomiary. Aby zapewnić powtarzalność warunków w jakich przeprowadza się testy, często są one przeprowadzane na otwartych stanowiskach testowych. W pierwszej chwili takie stanowiska wydają się sensowne ale należy pamiętać o tym, że otwarte stanowisko pomiarowe oferuje zupełnie inne warunki niż zamknięta obudowa. Chłodnica CPU może być zamocowana w niej poziomo lub pionowo a wówczas strumień powietrza i otoczenie mogą być zupełnie inne.
Niektórzy producenci chłodnic CPU dali się skusić i zoptymalizowali swoje modele tak aby uzyskać jak najlepsze wyniki testów na otwartych stanowiskach pomiarowych, które przecież mają niewiele wspólnego z realnymi warunkami.
Firma Phanteks, projektant chłodnic CPU, chciałby o tym przypomnieć. Oczywiście nie robi to bezinteresownie bo przecież ta młoda firma dumnie ogłasza na swoich sztandarach, że nie zależy jej na dobrych wynikach testów w sztucznych warunkach ale dąży do uzyskania maksymalnej wydajności tam gdzie mają docelowo pracować chłodnice CPU czyli w obudowach.
Uzyskanie maksymalnej wydajności chłodzenia nie jest celem, która firma chce uzyskać w dalekiej przyszłości, lecz właściwością osiągniętą w jej debiutanckich produktach a to dzięki równoczesnemu wykorzystaniu kilku najnowszych technologii.
Jedną z takich technologii jest Cold Plasma Spraying Coating Technology (C.P.S.C), której efekty można zobaczyć po dużym powiększeniu. Polega ona na zwiększeniu rzeczywistej powierzchni płytek radiatora, dzięki czemu wzrasta zdolność oddawania ciepła do otoczenia. Jeszcze ważniejszy skutek to wzrost przenoszenia ciepła na styku ciepłowody i płytka oraz ciepłowody i płytki radiatora.
Druga technologia to utworzenie specjalnej warstwy zwanej Physical Antioxidant Thermal Shield (P.A.T.S), która powoduje odbijanie promieni cieplnych emitowanych przez otaczające podzespoły (karta graficzna, chipset, przetwornik pamięci, RAM) a które przyczyniają się do ogrzewania chłodnicy CPU. Zalety tej technologii są nie do uchwycenia na otwartych stanowiskach pomiarowych ale w zamkniętej obudowie to już jest zupełnie inna sprawa.
TC14PE dysponuje pięcioma grubymi ciepłowodami 8mm, które przenoszą ciepło do dwóch dużych wieży chłodzących. Wieże są w różnych kolorach, dzięki czemu można dopasować je do stylistyki obudowy. Wentylatory są również dopasowane pod względem koloru.
W skład zestawu wchodzą dwa wentylatory 140mm a dzięki dodatkowym klamrom można zainstalować trzeci, który oczywiści trzeba już zamówić oddzielnie. Dzięki dużym rozmiarom wiatraków są one w stanie transportować duże ilości powietrza, dodatkowo zwiększane poprzez specjalną zoptymalizowaną geometrię ich łopatek.
Wynik 130 m3/h przy 19 dB(A) to niezły wynik! Jeżeli ktoś chciałby jeszcze ciszej to dzięki dostarczonemu adapterowi może zredukować szybkość obrotową wentylatora. Przy wartości 15,2 dB(A), chłodzenie nadal jest bardzo skuteczne (100m3/h). Dzięki łożysku wysokiej jakości, wentylator jest cichszy i trwalszy (150 000h).

Specyfikacja

Kompatybilność
 • Socket 1150
 • Socket 1155
 • Socket 1156
 • Socket 1151
 • Socket AM2
 • Socket AM3
Producent
 • Phanteks
Typ
 • Aktywne

Opinie Phanteks PH-TC14PE Gdynia

Ocena ogólna
5 na podstawie 3 opinie
 • chomikpirat1876
  5
  same plusy poza objętością jest bardzo duży trzeba dużej płyty głównej ale bardzo wydajny i cichy jak motyl wygrał 1 miejsce w rankingu top10 2014
  • cichy
  • wydajnosc demona
 • HansQ
  5
  Od stycznia 2014 chłodzi 4770k. Chłodek, cisza. Perfekcja w wykonaniu. Obudowa musi być duża bo zestaw jest dosyć gabarytowy
  • cichy
  • jakość
  • wydajnosc demona
 • kszyho
  5
  Bardzo wydajne chłodzenie i stosunkowo ciche. Mam ustawione na 800 obr/min i doskonale schładza i7-4790K@4,4.