Szukasz

Gitary Gdynia

i okolice
Gitary
Gitary
Cena
Pokaż tylko:

Wybrane opinie

Fender ESC 105

5
Fender ESC 105
Bardzo korzystną rzeczą jest fakt, że gitara posiada pokrowiec w zestawie, więc nie trzeba się o to martwić. Brzmi wspaniale, choć dopiero się uczę. Mam drobne dłonie i jest w sam raz ze względu na węższy gryf niż standardowe "klasyki" - to też było czynnikiem przeważającym za Fenderem. Porządnie wykonana i co ważne - gryf z palisandru, czyli nie będzie się ścierał jak w "gitarach" za 100 zł :)

Ibanez S521 MOL

5
Ibanez S521 MOL
Gitara jest wyśmienita, jak za swoją cenę oferuje kapitalne, jasne brzmienie i niezłe podzespoły a wszystko to opakowane w unikalny, machoniowy wygląd. W moim wypadku była to milość od pierwszego wejrzenia, w sklepie wziąłem do ręki i pomimo iż przyjechałem po zupełnie inny sprzęt - wyszedłem z nią. Gorąco polecam!

Yamaha GL-1

5
Yamaha GL-1
Świetna gitara o specyficznym brzmieniu ukulele. Wygodny szerszy gryf, znakomita jakość wykonania. Zastanawiają tylko dwie sprawy. 1) brak rozety. Z rozeta byłaby ładniejsza. 2) Strój gitary jest o kwartę wyżej od normalnego, czyli gra tak jak normalna gitara z kapodastrem na V progu. Natomiast menzura (długość strun) jest krótsza i odpowiada VII progowi. Struny są standardowe. Czyli przy zalecanym strojeniu struny są poluzowane. Natomiast przy normalnym naciągu brzmią tak jak na VII a nie V progu normalnej gitary, czyli o kwintę wyżej, nie kwartę. Od razu przestroiłem tę gitarę o ton wyżej, żeby zapewnić strunom standardową siłę naciągu. Dźwięk zrobił się jaśniejszy i mocniejszy, bogatszy w alikwoty. Ze względu na długość strun i ich standardową grubość właśnie tak powinno się stroić tę gitarę. Nie wiem czemu producent podaje strój o ton niższy. Może ze względu na mniejszą i bardziej słabą konstrukcję gitary naciąg strun musi być słabszy? Na razie pozostaję przy normalnym naciągu - o ton wyżej od zalecanego.