Ekonomia po polsku. Dlaczego nie można drukować pieniędzy? Gdynia

4,5
1 opinia

Autor:Dariusz Filar, Andrzej Rodzyńc, Grzegorz Wójtowicz Wydawnictwo:CeDeWu Sp. z o.o. Rok wydania: 2007 Kategoria:Ekonomia, Zarządzanie, Finanse / Ekonometria ISBN: 83-60089-53-8 Ilość stron: 269 Ukazała się książka, która w zamierzeniu jest przewodnikiem, zrozumiale i ciekawie tłumaczącym laikom …

od 16,99 Najbliżej: 16 km

Liczba ofert: 1

Oferta sklepu

Opis

Autor:Dariusz Filar, Andrzej Rodzyńc, Grzegorz Wójtowicz Wydawnictwo:CeDeWu Sp. z o.o. Rok wydania: 2007 Kategoria:Ekonomia, Zarządzanie, Finanse / Ekonometria ISBN: 83-60089-53-8 Ilość stron: 269 Ukazała się książka, która w zamierzeniu jest przewodnikiem, zrozumiale i ciekawie tłumaczącym laikom podstawowe zagadnienia ekonomiczne. Jej tytuł: ”Ekonomia po polsku”, a wśród kilkunastu autorów jest wielu renomowanych ekonomistów.”Skarżysz się, że życie jest za drogie? Narzekasz, że za mało zarabiasz? Twierdzisz, że nie sposób znaleźć pracy? Wierzysz, że ktoś sprawi, że będzie Ci lepiej? źle! Tylko Ty możesz poprawić swoją sytuację! (...) Czasem wystarczy zrozumieć podstawowe zasady ekonomii. Pomoże Ci przewodnik ”Ekonomia po polsku”. (...). To, co mówią Ci o gospodarce w telewizji, będzie wreszcie powiedziane po ludzku. Sprawy niewyjaśnione znajdą wytłumaczenie. O ekonomii mówimy po polsku!” - tak redaktorzy i wydawca tej książki przedstawiają jej przesłanie.Na książkę składają się trzy podstawowe bloki. Pierwszy, zatytułowany ”Ekonomia w domu” poświęcony jest źródłom, z których ludzie czerpią pieniądze (a więc dochodom), wydatkom i oszczędnościom. Znajdujemy tam nie tylko opisy zjawisk ekonomicznych, ale też porady dotyczące tego, czym się kierować przy zaciąganiu kredytów, czy - jak oszczędzać?Blok drugi to ”Ekonomia w pracy”. Poświęcony jest zagadnieniom interesującym pracobiorców (od czego zależą zarobki, po co istnieją związki zawodowe itp.) oraz przydatnym dla kandydatów na przedsiębiorców. Jego lektura pomoże nam odpowiedzieć na pytanie, czy mamy predyspozycje do prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek, a jeśli test wypadnie pomyślnie, to warto przeczytać porady, jak założyć własną firmę, jak nią zarządzać, jak radzić sobie z ryzykiem.Trzeci blok, zatytułowany ”Ekonomia z telewizora” przybliża nam te zagadnienia, które wielu wydają się odległe od ich codziennego życia, ale w rzeczywistości mają zasadniczy wpływ na jakość naszego życia. W tym bloku znajdujemy odpowiedzi na proste z pozoru pytania. Dlaczego nie można dodrukować pieniędzy? Dlaczego płacimy podatki? Czy globalizacja jest szansą czy zagrożeniem? Po co komu dążenie do przyjęcia euro?Wśród kilkunastu autorów odpowiadających na te i liczne inne pytania jest wielu wybitnych ekonomistów. Na co dzień posługują się językiem nauki, często dokonują obliczeń według skomplikowanych wzorów, ale na potrzeby tej książki, jako autorzy poszczególnych rozdziałów, wcielili się w rolę popularyzatorów, posługujących się prostym, zrozumiałym dla wszystkich językiem.

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Autor
  • praca zbiorowa
Wybrani autorzy
  • Praca zbiorowa
Wybrane wydawnictwa
  • CeDeWu
Okładka
  • Miękka
Format
  • 14.0x23.0cm
Rok wydania
  • 2007
Ilość stron
  • 264
ISBN
  • 9788360089538

Opinie Ekonomia po polsku. Dlaczego nie można drukować pieniędzy? Gdynia

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
4,5 na podstawie 1 opinia