APAP Przeziębienie Junior 6 szt. Gdynia

4,84
19 opinii

APAP Dla Dzieci Forte - przeziębienie i ból głowy, 150ml Na każdą gorączkę od urodzenia11 U dzieci poniżej 3 miesiąca życia tylko po zaleceniu lekarza na jakie dolegliwości? dlaczego apap dla dzieci forte jak stosować apap dla dzieci forte skład szczegóły produktu Na jakie dolegliwości? gorączka …

od 16,78 Najbliżej: 3,4 km

Liczba ofert: 19

Oferta sklepu

Opis

APAP Dla Dzieci Forte - przeziębienie i ból głowy, 150ml Na każdą gorączkę od urodzenia11 U dzieci poniżej 3 miesiąca życia tylko po zaleceniu lekarza na jakie dolegliwości? dlaczego apap dla dzieci forte jak stosować apap dla dzieci forte skład szczegóły produktu Na jakie dolegliwości? gorączka ból głowy ból gardła ból lub/i gorączka w przebiegu grypy lub przeziębienia ból związany z zapaleniem ucha środkowego ból zęba bolesne ząbkowanie bóle mięśni i kości ból lub/i gorączka związane z odczynem poszczepiennym gorączka w przebiegu ospy wietrznej lub biegunki wirusowej Dlaczego APAP dla dzieci Forte? Apap dla dzieci Forte zawiera paracetamol, substancję o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Mało leku do podania dzięki stężeniu 40 mg/ml Stosowanie od urodzenia1 Pomarańczowy smak, który smakuje dzieciom 2 Umożliwia dawkowanie zgodne z aktualną masą ciała dziecka Można stosować na czczo 1 U dzieci poniżej 3 miesiąca życia tylko po zaleceniu lekarza Jak stosować APAP dla dzieci Forte? Trzy proste kroki Określ dawkę wyszukując aktualną wagę dziecka w kalkulatorze dawkowania leku Apap dla Dzieci Forte. Dobrze wstrząśnij butelką przed użyciem. Za pomocą strzykawki odmierz odpowiednią ilość leku. Podaj lek dziecku (warto podawać strzykawką skierowaną w stronę ścianki policzka – nie na wprost). Kalkulator dawkowania Dawkę leku dobieraj zawsze według masy ciała dziecka. Dawkowanie co 6 godzin. Dawka dobowa paracetamolu 60 mg/kg masy ciała dziecka. Dawka jednorazowa 15 mg/kg masy ciała dziecka. Masa ciała kg 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Jednorazowa dawka leku w ml 1,125 1,5 1,875 2,25 2,625 3 3,375 3,75 4,125 Masa ciała kg 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Jednorazowa dawka leku w ml 4,5 4,875 5,25 6,625 6 6,375 6,75 7,125 7,5 Można stosować na czczo Apap dla dzieci Forte jest lekiem gotowym i może być przyjmowany wraz z jedzeniem i napojami. Spożywanie jedzenia nie wykazało wpływu na skuteczność leku, jednak przyjmowanie tego leku po posiłku może opóźnić występowanie efektów jego działania. Nie wolno stosować leku dłużej niż 2 dni. Jeżeli w tym czasie nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem. Stosowanie u dzieci od urodzenia1 1 U dzieci poniżej 3 miesiąca życia tylko po zaleceniu lekarza Pamiętaj! Wpisz datę pierwszego otwarcia zawiesiny i korzystaj z niej przez 6 miesięcy od daty pierwszego otwarcia Skład BEZ GLUTENU BEZ BARWNIKÓW Substancją czynną jest paracetamol 40 mg/ml Pozostałe składniki: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sacharoza, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), guma ksantan, woda oczyszczona, aromat pomarańczowy [aromaty naturalne, aromaty sztuczne, etanol, butylohydroksyanizol (E 320)]. Wybierz APAP odpowiedni do potrzeb dziecka Na każdą gorączke od urodzenia1Mało leku do połknięcia, smakuje dzieciom2 Apap dla dzieci FORTE 40 mg/ml zawiesina 85 ml SPRAWDŹ Na gorączkę dla dzieci od 4 roku życiaGranulki na język bez popijania Apap Junior 250 mg x 10 sasz SPRAWDŹ Na objawy przeziębienia i grypy od 6 roku życia:udrożnia nos i zatoki, usuwa gorączkę i ból Apap przeziębienie junior x 6 saszetek SPRAWDŹ Skrócona informacja o leku po kliknięciu w „sprawdź” Szczegóły produktu Skład Wskazania Dawkowanie Przeciwwskazania Inne informacje Substancją czynną leku jest paracetamol. Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sacharoza, metylu parahydroksyben-zoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), guma ksantan, woda oczyszczona, aromat pomarańczowy [aromaty naturalne, aromaty sztuczne, etanol, butylohydroksyanizol (E 320)]. APAP dla dzieci FORTE zawiera paracetamol. Paracetamol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym stosowanym do leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i (lub) gorączki. APAP dla dzieci FORTE to lek stosowany do krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu (np. bólu głowy, bólu gardła, bólu lub/i gorączki w przebiegu grypy lub przeziębienia, bólu związanego z zapaleniem ucha środkowego, bólu zęba, bolesnego ząbkowania, bólów menstruacyjnych, bólów mięśni i kości, bólu lub/i gorączki związanych z odczynem poszczepiennym, gorączki w przebiegu ospy wietrznej lub biegunki wirusowej, bólu po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych). APAP dla dzieci FORTE jest przeznaczony do leczenia bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i (lub) gorączki u dzieci o masie ciała do 40 kg (w przybliżeniu od 0 miesięcy do 12 lat), dzieci powyżej 12 lat, młodzieży i dorosłych (włączając osoby w podeszłym wieku). Dawkowanie należy ustalić przede wszystkim na podstawie masy ciała pacjenta. Zalecana dawka dobowa paracetamolu to około 60 mg/kg masy ciała/dobę, która jest podzielona na 4 do 6 dawek w ciągu doby, czyli 15 mg/kg masy ciała co 6 godzin lub 10 mg/kg masy ciała co 4 godziny. U dzieci poniżej 3 miesiąca życia lek stosuje się tylko po zaleceniu przez lekarza. Dokładna ilość leku APAP dla dzieci FORTE powinna być podana przy użyciu 5 ml doustnej strzykawki (z podziałką co 0,25 ml) lub 6 ml doustnej strzykawki (z podziałką co 0,25 ml) dołączonej do opakowania. Doustną strzykawkę po użyciu powinno się kilkukrotnie opłukać aż po jej wylot (wypełniając ją wodą). W przypadku wysokiej gorączki (>39°C), objawów zakażenia lub przedłużających się objawów trwających dłużej niż 2 dni, należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki, lecz przyjąć dawkę leku APAP dla dzieci FORTE o zwykłej porze. Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w części składu produktu. Przechowywać w temperaturze poniżej 30˚C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu celem ochrony przed światłem. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Należy natychmiast przerwać stosowanie leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia reakcji alergicznych (uczulenia) na paracetamol takich jak: obrzęk Quinckego (obrzęk twarzy, karku i narządów płciowych), duszność (skrócenie oddechu), zlewne poty (nasilone pocenie), nudności czy spadek ciśnienia krwi. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku oraz na etykiecie butelki po „EXP”. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca. Okres ważności 3 lata. Zawiesina doustna powinna zostać wykorzystana w ciągu 6 miesięcy od pierwszego otwarcia butelki. Podmiot odpowiedzialny US Pharmacia Sp. z o.o. ul. Ziębicka 40 50-507 Wrocław 1 U dzieci poniżej 3 miesiąca życia tylko po zaleceniu lekarza. 2 Leki na gorączkę i ból dla dzieci – postrzeganie marek, N=864, 77% matek dzieci w wieku 0-10 zgadza się, że stwierdzenie „APAP dla dzieci FORTE smakuje dziecku” pasuje do marki, Q1-Q4 2019, IQS CHPL APAP dla dzieci FORTE Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. APAP Junior - na przeziębienie, 300 mg + 20 mg + 5 mg, 6 saszetek Na objawy przeziębienia i grypy na jakie objawy przeziębienia i grypy? dlaczego apap przeziębienie junior jak stosować? szczegóły produktu Na jakie objawy przeziębienia i grypy? gorączkę i dreszcze niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem nieżyt błony śluzowej nosa (katar) ból gardła ból głowy bóle mięśniowo-stawowe Dlaczego APAP przeziębienie Junior? APAP Przeziębienie Junior zawiera 3 składniki (substancje czynne): Paracetamol 300 mgdziała przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Fenylefryna 5 mgzmniejsza obrzęk i przekrwienia błony śluzowej. Witamina C 20 mg Saszetki do rozpuszczenia w ciepłej wodzie – rozgrzewająca forma Nie powoduje sedacji Smak truskawkowy Jedyny taki skład bez barwników 1 1 Wśród leków w saszetce o składzie paracetamol 300 mg + fenylefryna 5 mg + witamina C 20 mg. Jak stosować APAP przeziębienie Junior? U dzieci w wieku od 6 latz objawami przeziębienia i grypy Stosowanie u dzieci w wieku od 6 do 12 lat W razie konieczności 1 saszetka nie częściej niż co 4-6 godzin maksymalnie 4 saszetki na dobę Maksymalna dawka dobowa paracetamolu stosowana u dzieci: 60 mg/kg masy ciała na 24 godziny podawana w dawkach podzielonych do 4 razy na dobę po 15 mg/kg masy ciała. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat W razie konieczności 1-2 saszetki nie częściej niż co 4-6 godzin maksymalnie 6 saszetek na dobę Sposób podawania Zawartość saszetki należy wsypać do gorącej wody (100 ml) Dokładnie wymieszać aż do całkowitego rozpuszczenia proszku Płyn należy spożyć w ciągu 15 minut od momentu przygotowania Lek można stosować niezależnie od posiłków. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Wybierz APAP odpowiedni do potrzeb dziecka Na każdą gorączke od urodzenia1Mało leku do połknięcia, smakuje dzieciom2 Na gorączkę dla dzieci od 4 roku życiaGranulki na język bez popijania Na każdą gorączke od urodzenia1Mało leku do połknięcia, smakuje dzieciom2 APAP dla dzieci FORTE 40 mg/ml zawiesina 85 ml SPRAWDŹ APAP dla dzieci FORTE 40 mg/ml zawiesina 150 ml SPRAWDŹ Na gorączkę dla dzieci od 4 roku życiaGranulki na język bez popijania APAP junior 250 mg x 10 sasz SPRAWDŹ 1 U dzieci poniżej 3 miesiąca życia tylko po zaleceniu lekarza. 2 Leki na gorączkę i ból dla dzieci – postrzeganie marek, N=864, 77% matek dzieci w wieku 0-10 zgadza się, że stwierdzenie „APAP dla dzieci FORTE smakuje dziecku” pasuje do marki, Q1-Q4 2019, IQS CHPL APAP dla dzieci FORTE; Skrócona informacja o leku po kliknięciu w „sprawdź” Szczegóły produktu Skład Wskazania Dawkowanie Przeciwwskazania Inne informacje Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kwas askorbowy, fenylefryny chlorowodorek. 1 saszetka zawiera 300 mg paracetamolu, 20 mg kwasu askorbowego i 5 mg fenylefryny chlorowodorku. Pozostałe składniki leku to: mannitol (E 421), kwas cytrynowy, sodu cytrynian, sodu cyklaminian, sacharyna sodowa, wapnia glukonian, aromat pomarańczowy*, aromat truskawkowy**, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat pomarańczowy* (olejek pomarańczowy, olejek cytrynowy, alkohol C-12, linalol, alkohol benzylowy, cytronelal, dekstroza, guma arabska, syrop glukozowy z odwodnionej kukurydzy, butylohydroksyanizol). aromat truskawkowy** (cis-3-heksenol, furaneol, etylo-2-metylomaślan, kwas heksanowy, metylu cynamonian, maltol, guma arabska, syrop glukozowy z odwodnionej kukurydzy, krzemu dwutlenek). Lek wskazany jest do krótkotrwałego stosowania w leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka i dreszcze, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem, nieżyt błony śluzowej nosa (katar). Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Stosowanie u dzieci w wieku od 6 do 12 lat w razie konieczności 1 saszetka, nie częściej niż co 4 do 6 godzin, do maksymalnie 4 saszetek na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu stosowana u dzieci: 60 mg/kg masy ciała na 24 godziny podawana w dawkach podzielonych do 4 razy na dobę po 15 mg/kg masy ciała. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat. W razie konieczności 1 lub 2 saszetki, nie częściej niż co 4 do 6 godzin, do maksymalnie 6 saszetek na dobę. Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu lub na aminy sympatykomimetyczne. Niestabilna choroba wieńcowa. Zaburzenia rytmu serca. Wysokie ciśnienie tętnicze. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Choroba alkoholowa. Leku nie należy stosować podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich stosowania. Leku nie należy stosować w okresie leczenia zydowudyną. Jaskra z wąskim kątem przesączania. Anatomicznie wąski kąt przesączania. Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i opakowaniu bezpośrednim (miesiąc/rok). Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Okres ważności: 3 lata. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Rodzaj rejestracji
  • Lek OTC
Marka
  • USP Zdrowie
Postać
  • Saszetki
Opakowanie
  • 6 sasz.
Podstawowy składnik
  • Chlorowodorek fenylefryny
Dawka
  • 300mg+20mg+5mg
Wskazanie
  • Ból gardła
Podawanie
  • Doustnie
Temperatura do
  • 25
Wyrób medyczny
  • Nie dotyczy
Podmiot odpowiedzialny
  • US PHARMACIA SP. Z O.O.
Kraj podmiotu odpowiedzialnego
  • Polska
Nazwa wytwórcy
  • CHEMAX PHARMA LTD.
Kraj wytwórcy
  • Bułgaria

Opinie APAP Przeziębienie Junior 6 szt. Gdynia

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
4,84 na podstawie 19 opinii
  • n...0
    4,5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
  • b...5
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
  • C...5
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
  • i...k
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
  • a...o
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.