Zdjęcie Cybex Rwf Sirona S I-Size Indigo Blue 0-18Kg - Gdańsk

Cybex Rwf Sirona S I-Size Indigo Blue 0-18Kg Gdańsk

SensorSafe dla większego bezpieczeństwaBezpieczeństo dzieci jest najważniejsze, dlatego nowa technologia systemu monitorowania SensorSafe zapobiega możliwym sytuacjom krytycznym w samochodzie. System SensorSafe składa się z klamry przymocowannej do 5-cio punktowych pasów bezpieczeństwa, która …

Ostatnia znana cena: 1563,08 zł Najbliżej: brak

Liczba ofert: 0

Opis

SensorSafe dla większego bezpieczeństwa

Bezpieczeństo dzieci jest najważniejsze, dlatego nowa technologia systemu monitorowania SensorSafe zapobiega możliwym sytuacjom krytycznym w samochodzie. System SensorSafe składa się z klamry przymocowannej do 5-cio punktowych pasów bezpieczeństwa, która połączona jest z aplikacją w telefonie. W sytuacjach krytycznych system uruchamia alarm dźwiękowy, który zamontowany jest w klipsie, a następnie wysyła powiadomienia na urządzenia mobilne, które są sparowane z aplikacją SensorSafe.

System SensorSafe uaktywnia alarm w momencie:

- nieodpowiedniej temeperatury w aucie - wysyła powiadomienia na telefon z informacją o zbyt wysokiej lub niskiej temperaturze,

- pozostawienia dziecka - alarm aktywuje się po zgaszeniu silnika oraz w momencie, gdy rodzic zbyt dalego znajduje się od samochodu, a system SensorSafe pozostaje zapięty. W takim przypadku system wysyła powiadomienia również do osób, które zostały podane w aplikacji jako kontaktowe w sytuacjach krytycznych.

- zbyt długiego czasu podróży - alarm aktywuje się po 2 godzinach ciągłej podróży, informując rodzica o koniecznej przerwie

- rozpięcia systemu SensorSafe, który zamontowany jest w taki sposób aby uniemożliwić dziecku samodzielne wypięcie się z pasów.

Niezbędnym elementem do prawidłowego działania systemu jest zamontowanie w aucie odbiornika Plug w gnieździe portu diagnostycznego ODB II. System współpracuje z aplikacją SensorSafe, którą można pobrać na urządzenia mobilne z systemem iOS lub Android.

Dodatkowo w aplikacji dostępne są informację oraz filmiki, które pokazują jak prawidłowo zamontować fotelik w aucie.

Sirona S I-Size&SensorSafe to najnowsza propozycja marki Cybex. Należy do kategorii wagowej 0-18kg, tzn. że możemy w niej przewozić dzieci od urodzenia do osiągnięcia wagi 18kg (lub, zgodnie z I-size - do osiągnięcia wzrostu 105cm). Daje to około 4 lat użytkowania - warto więc wybrać fotelik zapewniający bezpieczeństwo w każdych warunkach. Aby zachować komfortową podróż zarówno dla noworodka, jak i czterolatka, potrzebne są rozwiązania dostosowujące siedzisko do rozmiarów dziecka.

Dwa kierunki do wyboru

Fotelik Sirona S I-size& SensorSafe umożliwia przewożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy aż do ok. 4 roku życia! Takie ułożenie zapewnia rozłożenie przeciążeń na znacznie większą powierzchnię ciała użytkownika, co skutkuje m.in. aż o 80% mniejszym ryzykiem odniesienia obrażeń podczas zderzenia czołowego (wyniki badań Szwedzkiego Instytutu Badań Drogowych). Gdy dziecko zacznie gorzej znosić jazdę tyłem - w każdej chwili możemy obrócić siedzisko do pozycji przodem do kierunku jazdy. Jazda przodem zalecana jest od momentu, w którym użytkownik osiągnie wzrost 76cm.

Obrót o 360°

Fotelik Sirona S I-size& SensorSafe posiada innowacyjny system umożliwiający obrót siedziska dookoła własnej osi. Rodzic może okręcić siedzisko przodem do drzwi i swobodnie umieścić maluszka w foteliku oraz zapiąć pasy bezpieczeństwa, co znacznie ułatwia korzystanie i podnosi komfort użytkowania.

Fotelik, który rośnie razem z dzieckiem

Dzięki płynnej, 12-stopniowej regulacji zagłówka mamy pewność, że zawsze będzie znajdował się na odpowiedniej wysokości. Równocześnie zmienia się również wysokość pasów, gwarantując prawidłowe ułożenie na ramionach i klatce piersiowej.

Regulowane oparcie

Jedną ręką, w prosty sposób możemy dowolnie zmieniać kąt nachylenia oparcia, pozwalając dziecku na wygodną drzemkę w samochodzie. Do dyspozycji mamy aż 5 pozycji przy ustawieniu tyłem do kierunku jazdy oraz 3 pozycje przodem.

Wysuwane osłony boczne

System LSP polega na wysunięciu osłon bocznych i niezwykle efektywnie pochłania energię uderzenia. Szczególnie ważne jest, aby zawsze pamiętać o wysunięciu osłony od strony drzwi samochodu. Rozwiązanie to jest szczególnie efektywne przy zderzeniach bocznych. Całe wnętrze fotela zostało otoczone wytrzymałą skorupą absorbującą energię zderzenia.

Praktyczne rozwiązania

Po bokach siedziska umieszczono specjalne zaczepki, na których powiesimy pasy wewnętrzne. Znacząco ułatwi to wkładanie dziecka do samochodu.

System Driving Direction Control

Nowoczesne rozwiązania dają pewność, że fotel został prawidłowo zamontowany w naszym samochodzie, a tym samym spełnia wszystkie swoje funkcje. System Driving Direction Control zapobiega błędnemu użytkowaniu fotela podczas jazdy przodem do kierunku jazdy.

Technologia rozpraszająca energię

Specjalna technologii ER-Tech zastosowana w fotelu Sirona S I-Size&SensorSafe zwiększa bezpieczeństwo dziecka w przypadku uderzeń czołowych- zmniejszając jednocześnie obciążenie działające na szyję.

Złącza Isofix

System montażu na isofix skutecznie stabilizuje fotelik i pozwala na efektywniejsze rozłożenie przeciążeń w trakcie zderzenia. Co ważne, Cybex Sirona S i-Size bez problemu zamontujemy również w samochodach, które nie posiadają złączy. Isofix w foteliku możemy bez problemu schować wewnątrz skorupy i montować go tylko na pas samochodowy.

Specyfikacja

Dane podstawowe

Producent
 • Cybex
Zakres wagowy
 • 0-18 kg
Grupa wiekowa
 • Niemowlęta 0-1 lat
Kolor
 • Niebieskie
Dodatkowe cechy
 • Regulowane elementy
 • System Isofix
 • Testowany przez ADAC
Zdejmowana tapicerka
 • Tak
Obrotowe siedzisko
 • Tak
Wkładka redukcyjna
 • Tak
Regulacja siedziska
 • Tak
Metoda montażu
 • ISOFIX / i/lub Pasy samochodowe
Kierunek montażu
 • Przodem lub tyłem do kierunku jazdy
Ocena w testach bezpieczeństwa
 • 4 gwiazdki ADAC