Sopharma Felogel Max 23,2 Mg/G Żel, 120g Gąbin

Felogel Max to lek w postaci żelu, który zawiera substancję czynną diklofenak, należącą do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Skład: Substancją czynną jest diklofenak w postaci diklofenaku dietyloamoniowego. 1 g zawiera 23,2 mg diklofenaku dietyloamoniowego co …

od 20,45 Najbliżej: 31 km

Liczba ofert: 1

Oferta sklepu

Opis

Felogel Max to lek w postaci żelu, który zawiera substancję czynną diklofenak, należącą do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Skład: Substancją czynną jest diklofenak w postaci diklofenaku dietyloamoniowego. 1 g zawiera 23,2 mg diklofenaku dietyloamoniowego co odpowiada 20 mg diklofenaku sodowego. Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: butylohydroksytoluen (E 321); karbomery, kokozylokaprylokapronian, dietyloamina, alkohol izopropylowy, parafina ciekła (E 905a); makrogolu eter cetostearylowy, alkohol oleilowy, glikol propylenowy (E 1520); cyneol; woda oczyszczona. Wskazania i działanie: Felogel Max należy do grupy leków znanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Służy do wcierania w skórę i cechuje go zwiększone przenikanie przez skórę. Substancja czynna oddziałuje na tkanki głębokie objęte stanem zapalnym. Lek Felogel Max, 23,2 mg/g, żel jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Dawkowanie: Lek ten należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Dorośli i młodzież w wieku 14 lat i starsi: Żel nakładać 2 razy na dobę (najlepiej rano i wieczorem) na bolesne miejsce. Zwykle wystarczająca jest ilość przypominająca wielkością wiśnię lub orzech włoski, odpowiadająca 2–4 g żelu. Maksymalna dawka dobowa to 8 g. Podczas wcierania żelu można zauważyć niewielki efekt chłodzący. Pozostawić żel do wyschnięcia przez kilka minut przed zastosowaniem przepuszczalnego opatrunku. Pacjenci w podeszłym wieku: Dostosowanie dawki nie jest konieczne. Pacjenci w podeszłym wieku powinni zwrócić szczególną uwagę na działania niepożądane i w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Zaburzenie czynności nerek lub wątroby Dorośli i młodzież w wieku 14 lat i starsi: Nie należy stosować żelu dłużej niż 14 dni w przypadku stanów pourazowych (np. wynikających ze skręcenia, nadwyrężenia czy siniaków) i reumatyzmu tkanek miękkich (np. zapalenia ścięgien, obrzęku wokół łokcia lub kolana). Dorośli (w wieku 18 lat i starsi): Nie należy stosować żelu dłużej niż 21 dni w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów. Dłuższe stosowanie leku wymaga zgody lekarza. Jeśli ból i obrzęk nie ustąpią w ciągu 7 dni lub w przypadku ich nasilenia, należy poinformować o tym lekarza. W przypadku młodzieży w wieku 14 lat i starszych: Jeśli objawy nasilają się lub nie ustąpią w ciągu 7 dni, pacjent lub rodzic nastoletniego pacjenta powinien skonsultować się z lekarzem. Przeciwwskazania: Jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży. Dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14. roku życia. Na otwarte urazy, stany zapalne lub zakażenia skóry, a także wyprysk lub błony śluzowe. Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na diklofenak lub inne leki stosowane w leczeniu bólu, gorączki lub stanu zapalnego, takie jak ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy (substancja stosowana również w celu zmniejszania krzepnięcia krwi) lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Objawy reakcji alergicznej mogą obejmować: świszczący oddech lub duszność; wysypkę skórną z pęcherzami lub pokrzywką; obrzęk twarzy lub języka; katar; Jeśli u pacjenta występują napady astmy (duszność), pokrzywka (wysypka skórna), obrzęk naczynioruchowy lub ostry nieżyt nosa, wywoływane podaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, niezależnie od tego, czy u pacjenta występuje przewlekła astma czy też nie; Producent: SOPHARMA PLC Iliensko Shosse 16 Sofia, Bułgaria

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Marka
  • Sopharma
Rodzaj rejestracji
  • Lek OTC
Opakowanie
  • 120 g (tub.)
Dawka
  • 23,2 mg/g
Podstawowy składnik
  • Diklofenak dietyloamoniowy
Postać
  • Żele
Temperatura do
  • 25
Podmiot odpowiedzialny
  • SOPHARMA WARSZAWA SP. Z O.O.
Kraj podmiotu odpowiedzialnego
  • Polska
Nazwa wytwórcy
  • SOPHARMA AD
Kraj wytwórcy
  • Bułgaria

Opinie Sopharma Felogel Max 23,2 Mg/G Żel, 120g Gąbin

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
5 na podstawie 10 opinii
  • z...k
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Skuteczność działania jak specyfików dwa razy droższych, w których cenie zawarte są horrendalne koszty reklamy.
  • s...d
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    skuteczny przy bólach i bólach reumatycznych. stosuję dorażnie
  • 1...s
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Tańsza wersja dla voltaren max a działa tak samo
  • j...d
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    Super produkt w super cenie.
  • s...4
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
    skuteczny i w dobrej cenie