Szukasz

Opony zimowe Częstochowa

i okolice
Opony zimowe
Opony zimowe
Cena
Pokaż tylko:

Wybrane opinie

Dębica Frigo 2 175/65R14 82T

5
Dębica Frigo 2 175/65R14 82T
dopiero co zakupiłem te opony, zatem trudno się wypowiadać o ich jakości; to chyba najtańsze opony zimowe na rynku; moje stare opony miały te same parametry i zostały również wyprodukowane przez Dębicę. Używałem ich (spokojna jazda) przez UWAGA 15 lat (sezonów zimowych oczywiście). Ciekaw jestem czy jakość produkcji z roku 2015 dorównuje tej z 2001...

Nokian Wr D4 195/65R15 91T

5
Nokian Wr D4 195/65R15 91T
Po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów w poprzednim sezonie zimowym. Samochód duży, dość ciężki, napęd na tył i te opony na tylnej osi (a więc stosunkowo słaby docisk do jezdni). Bardzo łatwo samochód rusza i wyjeżdża z zaśnieżonej posesji (tak do 8 cm śniegu) nawet po niewielkiej pochyłości pod górę. Na ubitym śniegu trakcja, jak i hamowanie bezpieczne. Na oblodzonej jezdni bezproblemowe ruszanie (delikatne z wyczuciem). Na mokrej i suchej nawierzchni - przy rozsądnej jeździe zachowują się podobnie do letnich opon w wyższych temperaturach. Głośności nie oceniam, bo to dla mnie nie ma większego znaczenia.

Dębica Frigo 2 205/55R16 91T

5
Dębica Frigo 2 205/55R16 91T
Opony użytkujemy krótko, ale jak dotąd sprawują się dobrze. Warunki pogodowe są obecnie trudne, ale w czasie jazdy nie daje się tego odczuć dzięki dobrej przyczepności.
posiadacz czterech kółek powinien pamiętać nie tylko o regularnych przeglądach czy wymianach oleju, ale również o sezonowej wymianie opon z letnich na zimowe. W okresie wzmożonych mrozów jest to szczególnie istotne ze względu na szczególnie trudne warunki panujące na trasie. A lód na jezdni to zaledwie jeden z problemów. Odpowiednio dobrane opony zimowe zapewniają względnie najlepszą przyczepność naszego samochodu na jezdni i możemy czuć się znacznie pewniej, gdy zasiądziemy za sterami naszego wehikułu. Możemy być wówczas znacznie lepiej przygotowani na warunki atmosferyczne obecne na trasie. Posiadacze czterech kółek, pomimo szeregu kampanii informacyjnych odnoszących się do wymiany opon letnich na ogumienie zimowe, często o tym zapominają i regularnie dają zaskoczyć się mrozom. Powinniśmy zawsze pamiętać, że zwykła wymiana opon na zimowe sprawia, że prowadzenie pojazdu jest znacznie prostsze i pewniejsze, a przy tym wydatnie pomaga nam uniknąć niespodziewanych wydarzeń na drodze. Gdy bierzemy się za zakup opon zimowych, zawsze powinniśmy kierować się kryteriami nakreślonymi przez producenta naszego samochodu, a także do ogólnie stosowanych dotyczących zakupu zimowego ogumienia. Wówczas dzięki temu możemy być pewni, że nabyte przez nas opony będą pasować do modelu naszego auta. Absolutnie zawsze przy zakupie, bez względu na to o jakie chodzi, pamiętajmy by mieć przy sobie kluczowe parametry dotyczące specyfikacji naszych kół. Niezwykle łatwo bowiem zapomnieć o wszystkich czynnikach, ze średnicą na czele. Wówczas gdy przychodzi już do właściwego zakupu, zwyczajnie trafiamy na blokadę, gdyż nie znamy dokładnej specyfikacji naszych kół. Zdecydowanie warto oszczędzić sobie tego typu niedogodności, prawda? Każdy posiadacz auta bez absolutnie najmniejszych problemów może dokonać zakupu ogumienia pasującego dokładnie do jego modelu samochodu. Na CENEO.pl pomogą mu w tym specjalnie przygotowane intuicyjne filtry wyszukiwania znajdujące się w kategorii opony zimowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pomimo ogromnej bazy produktów, każdy użytkownik może dokładnie zawęzić poszukiwania tylko do tego ogumienia, którego szuka. Dodatkowo aby przyspieszyć proces zakupu i nie czekać na wysyłkę naszych nowych opon, zdecydowanie warto skorzystać z udogodnień, jakie oferuje kierowcom serwis CeneoLokalnie.pl. Dzięki temu możemy w szybki i wygodny sposób sprawdzić czy poszukiwany przez nas wariant opon zimowych znajduje się w którymś ze sklepów internetowych posiadających oddział w naszej najbliższej okolicy.