Dixit Odyseja (Odyssey) Chorzów

4,84
201 opinii

Dixit Odyseja Wstrzymaj na chwilę oddech! Karty zostały odkryte. Ich wspólną cechą jest tajemnicze zdanie, lecz tylko jedna z kart jest do niego kluczem. Użyj swojego sprytu i intuicji, by nie dać się złapać w pułapkę zastawioną przez pozostałych graczy. Puść wodze fantazji i baw się z Dixit …

od 114 Najbliżej: 0,2 km

Liczba ofert: 14

Oferta sklepu

Opis

Dixit Odyseja Wstrzymaj na chwilę oddech! Karty zostały odkryte. Ich wspólną cechą jest tajemnicze zdanie, lecz tylko jedna z kart jest do niego kluczem. Użyj swojego sprytu i intuicji, by nie dać się złapać w pułapkę zastawioną przez pozostałych graczy. Puść wodze fantazji i baw się z Dixit Odyseja - rozszerzoną wersją popularnej gry skojarzeniowej. Dzięki dodatkowym elementom możesz zaprosić do zabawy aż 12 osób! Razem wyruszcie na poszukiwanie nowych, zaczarowanych światów i bawcie się wyobraźnią. Obraz wart tysiąca słów Dixit to narracyjna gra karciana, w której wymyślamy i odgadujemy skojarzenia do wieloznacznych, bogato ilustrowanych kart. W każdej rundzie jedna z osób zostaje Bajarzem - wybiera dowolną kartę z ręki i podaje hasło, które jej zdaniem odzwierciedla obrazek. Może to być pojedyncze słowo, całe zdanie, cytat lub fragment piosenki czy filmu. Kolejne osoby wybierają spośród swoich kart po jednej pasującej do słów Bajarza, a następnie wszystkie obrazki są tasowane. Zadaniem graczy jest odgadnięcie, który obrazek był tym pierwszym. Uwolnij swoją wyobraźnię To niezwykle uniwersalna zabawa, która pozwala nam rozwijać swoją kreatywność i lepiej poznawać naszych najbliższych. Próbując zgadnąć, co mieli na myśli inni gracze, uczymy się wczuwać się w ich tok myślenia. Gra może służyć również jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne: jej autorem gry jest Jean Louis Roubira, lekarz pracujący w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami przeżywającymi trudności w środowisku szkolnym i poza nim. Po kilku rozgrywkach w Dixit zaobserwowano u nich znaczną poprawę formułowanych wypowiedzi oraz relacji z innymi ludźmi. 

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Marka
 • Rebel
Rodzaj
 • Przygodowe
 • Familijne
Czas gry
 • Do 30 minut
Wiek graczy
 • od 8 lat
Minimalna liczba graczy
 • 3
Maksymalna liczba graczy
 • Więcej niż 6
Wydanie
 • Polskie
Popularne gry kolekcjonerskie
 • Dixit

Opinie Dixit Odyseja (Odyssey) Chorzów

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
4,84 na podstawie 201 opinii
 • Bartosz
  5
  Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
  Dixit to najbardziej uniwersalna gra jaka może się przydać w domu - od małego dziecka, które po prostu stara się opisywać co widzi na kartach, po klasyczną grę w gronie dorosłych. Karty można wykorzystać też w innych grach (idealna w tajniakach) zdecydowanie polecam.
 • Konrad
  5
  Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
  O wiele lepsza wersja gry DIXIT, ponieważ plansza jest płaska, przez co o wiele wygodniej się gra, zamiast małych kart głosowania są bardzo wygodne karty z wczepianymi bolcami. Polecam o wiele bardziej niż zwykłą wersję DIXIT.
 • Monika
  4
  Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
  Jeszcze nie gralam w ta wersje, dopiero obejrzalam. Obrazki raczej dla starszych dzieci, niektore troche straszne i budzace raczej pesymistyczne skojarzenia. Wolalabym cos bardziej radosnego. Mimo to gra bardzo przypadla mi do gustu. Jest ciekawa
 • Agata
  4,5
  Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
  Fantastyczna gra pobudzająca wyobraźnię dla całej rodziny (nawet tych najmniejszych). Proste zasady, Wspaniale można poznać tok myślenia współgrających a co za tym idzie ich samych. Gra sprawiająca dużo uciechy i satysfakcji!
 • KasiaK
  5
  Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.
  Bardzo fajna gra. Kupilam ja na prezent a w domu mam wersje podstawowa. Ogolnie polecam albo jedna albo druga. Raczej nie warto posiadac dwoch. Lepszym rozwiazaniem wydaja sie dodatki do wersji podstawowej, ktore sa sporo tansze.