Sky Watcher Synta BK1309EQ2 Brzeziny
4,92
19 opinii
od 1 049,99 Najbliżej: 0,1 km
Liczba ofert: 18
Oferta sklepu
Opis
Sky Watcher BK1309EQ2 Teleskop Sky-Watcher BK 1309 EQ2 oferuje wyjątkową cenę, mobilność oraz bogate wyposażenie. Światłosiła teleskopu wynosi f/6,9 dzięki czemu jest to dość uniwersalny sprzęt. Umożliwia on zarówno osiągnięcie szerokiego pola widzenia jak i stosowanie dużych powiększeń typowych dla obserwacji księżycowo-planetarnych. BK 1309 EQ2 jest jednym z najbardziej popularnych teleskopów i idealnym modelem do wprowadzenia w świat astronomii amatorskiej. Nic w tym dziwnego skoro ma jeden z najlepszych współczynników możliwości do ceny. Za niewielką cenę otrzymujemy sporych rozmiarów teleskop z dość dużym zwierciadłem, które przecież jest najważniejszym elementem naszego przyrządu. System optyczny Jest to teleskop zwierciadlany Newtona o aperturze 130mm i ogniskowej 900mm. Ze względu na umiarkowaną światłosiłę teleskop ten dobrze sprawdzi się zarówno w obserwacji planet i Księżyca jak i obiektów głębokiego nieba. Ponadto zjawisko komy w porównaniu do bardziej światłosilnych instrumentów (f/5 czy f/4) występuje tu w ograniczonym stopniu. Teleskop ten zbiera około 240 razy więcej światła niż ludzkie oko w nocy, zapewniając możliwość obserwacji obiektów do prawie 12 wielkości gwiazdowej (przy widoczności gołym okiem do 6 wielkości gwiazdowej). Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 1,1”. Teleskop wyposażono w szukacz optyczny 6x24. Zestaw można rozbudować poprzez dokupienie okularu o ogniskowej ok. 4-6 mm, który da nam duże powiększenie odpowiednie do obserwacji księżycowo-planetarnych. Ponadto możemy dokupić drugi okular o ogniskowej ok. 35mm i szerokim polu widzenia do obserwacji rozległych obiektów głębokiego nieba. Montaż Montaż paralaktyczny EQ2 wyposażony w mikroruchy pozwala na ustawienie teleskopu wg. atlasu czy mapy nieba oraz płynne przemieszczanie w osi rektascensji i deklinacji. Jest to udoskonalona głowica o większej nośności i lepszej stabilności niż EQ1. Montaż należy odpowiednio ustawić i zgrać z biegunem północnym nieba, dzięki czemu będziemy mogli obsługiwać teleskop w prosty i wygodny sposób. Montaż można doposażyć w napęd w jednej lub w dwóch osiach, co umożliwi automatyczne podążanie za obiektem po niebie. Dzięki temu teleskop ten można również wykorzystać w prostej astrofotografii. Wyciąg Teleskop wyposażony jest wyciąg okularowy, umożliwiający stosowanie okularów 1,25”. Do zestawu dołączono dwa okulary o ogniskowej 25 i 10mm, dające powiększenia 36x i 90x. Dodatkowo dołączona jest soczewka Barlowa 2x, dzięki której można uzyskać dodatkowo powiększenia 72x i aż 180x. Dane techniczne: Układ optyczny: Newton (reflektor) Średnica zwierciadła: 130 mm Długość ogniskowej: 900 mm Światłosiła: f/6,9 Zasięg: 13,3 mag Wyciąg okularowy: 1,25" Montaż: paralaktyczny EQ2 Statyw: aluminiowy LT1 Wymiary tuby optycznej: 17 x 84 cm Wysokość statywu: 71-123 cm Waga netto: 13 kg Waga brutto (spakowany): 19 kg Wymiary spakowanego teleskopu: 96 x 43 x 30 cm Producent: Sky Watcher (Synta), Tajwan
Specyfikacja
Podstawowe informacje
Marka
  • Sky Watcher
Średnica
  • 130 mm
Ogniskowa
  • 900 mm