Solpadeine Forte Tabs, 12 tabletek Biłgoraj

Solpadeine Forte Tabs, 12 tabletek 500 mg + 12,8 mg, tabletki powlekane Paracetamolum + Codeini phosphas hemihydricus Składniki Substancjami czynnymi leku są paracetamol i kodeiny fosforan półwodny. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu i 12,8 mg kodeiny fosforanu półwodnego. Pozostałe …

od 27,95 Najbliżej: 37 km

Liczba ofert: 1

Oferta sklepu

Opis

Solpadeine Forte Tabs, 12 tabletek 500 mg + 12,8 mg, tabletki powlekane Paracetamolum + Codeini phosphas hemihydricus Składniki Substancjami czynnymi leku są paracetamol i kodeiny fosforan półwodny. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu i 12,8 mg kodeiny fosforanu półwodnego. Pozostałe składniki: Rdzeń tabletki: skrobia żelowana, kukurydziana; powidon K25, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa; Otoczka tabletki (Opadry II Pink): laktoza jednowodna, hypromeloza, makrogol 4000, żółcień chinolinowa (E 104), erytrozyna (E 127) i tytanu dwutlenek (E 171). Dawkowanie Osoby dorosłe: 2 tabletki popić wodą. Lek przyjmować co 4 do 6 godzin, zależnie od potrzeb. - Nie należy przyjmować częściej niż co 4 do 6 godzin. - Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek w ciągu 24 godzin (jest to równoważne 4 g paracetamolu i 102,4 mg półwodnego fosforanu kodeiny). Osoby w podeszłym wieku: U osób w podeszłym wieku, osłabionych i unieruchomionych może być konieczne zmniejszenie dawki. Zaburzenia czynności nerek: W przypadku podawania paracetamolu pacjentom z niewydolnością nerek zaleca się zmniejszenie dawki i zwiększenie minimalnego odstępu między każdym podaniem do co najmniej 6 godzin. Osoby dorosłe: Wskaźnik filtracji kłębkowej (GFR) Dawka 10-50 ml/min 500 mg co 6 godzin Zaburzenia czynności wątroby: U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub zespołem Gilberta dawkę należy zmniejszyć lub wydłużyć odstęp między dawkami. Młodzież w wieku 16-18 lat: 2 tabletki popić wodą. Lek przyjmować co 6 godzin, zależnie od potrzeb. - Nie przyjmować częściej niż co 6 godzin. - Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek w ciągu 24 godzin (co jest równoważne z 4 g paracetamolu i 102,4 mg półwodnego fosforanu kodeiny). - Nie należy stosować dawki większej niż zalecana Młodzież w wieku 12-15 lat: 1 tabletkę popić wodą i przyjmować co 6 godzin, zależnie od potrzeb. - Nie przyjmować częściej niż co 6 godzin. - Nie należy przyjmować więcej niż 4 tabletki w ciągu 24 godzin (co jest równoważne z 2 g paracetamolu i 51,2 mg półwodnego fosforanu kodeiny). - Nie należy stosować dawki większej niż zalecana Wskazania Lek Solpadeine FORTE Tabs może być stosowany u pacjentów w wieku powyżej 12 lat w celu krótkotrwałego uśmierzania umiarkowanego bólu wymagającego silniejszego działania przeciwbólowego niż obserwowane po podaniu innych leków przeciwbólowych, takich jak zawierające pojedynczo paracetamol, ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy. Może być stosowany w leczeniu bólu głowy, migreny z objawami ostrzegawczymi (aurą) i bez takich objawów, bólu zęba (w tym bólu po ekstrakcji), bolesnego miesiączkowania, bólu pleców, bólu mięśni, neuralgii, bólu kości i stawów związanego z zapaleniem stawów i reumatyzmem, bólu związanego z uszkodzeniami w wyniku nadmiernego wysiłku i skręceniami oraz rwy kulszowej. Tabletki zawierają dwa składniki czynne: paracetamol i kodeinę. Kodeina i paracetamol są lekami przeciwbólowymi. Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, które uśmierzają ból. Można ją stosować samą lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwbólowymi. Dzięki podwójnemu mechanizmowi działania składników możliwe jest szybkie uśmierzenie umiarkowanego bólu. Podmiot odpowiedzialny Perrigo Poland Sp. z o.o. Al. Niepodległości 18 02-653 Warszawa tel. (22) 489 54 51

Specyfikacja

Podstawowe informacje

Marka
  • Perrigo
Model
  • Forte
Opakowanie
  • 12 tabl.
Wskazanie
  • Ból głowy
Postać
  • Tabletki
Podstawowy składnik
  • Fosforan kodeiny
Dawka
  • 500mg+12,8mg
Temperatura od
  • 15
Temperatura do
  • 25
Podmiot odpowiedzialny
  • PERRIGO POLAND SP. Z O.O.
Kraj podmiotu odpowiedzialnego
  • Polska
Nazwa wytwórcy
  • SWISS CAPS GMBH
Kraj wytwórcy
  • Niemcy

Opinie Solpadeine Forte Tabs, 12 tabletek Biłgoraj

Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.

Ocena ogólna
5 na podstawie 1 opinia
  • m...0
    5
    Opinia została napisana przez użytkownika, który kupił produkt.